החזר מס - מחשבון אונליין:

החזרי מס לעצמאיים

 

במשך תקופת הקורונה הבנו את החשיבות שיש לעצמאיים, הבנו גם עד כמה לא פשוט להיות עצמאי בארץ וכל שקל הכנסה היא קריטית. בכדי שתמיד תהיו מוכנים למכה הבא עליכם לדעת לדרוש את מה שמגיע לכם, ומגיע לכם. החזרי מס לעצמאיים הם מוכרים אבל באופן חלקי, אתם יכולים לקבל יותר ממה שאתם מקבלים עכשיו, כל עצמאי באשר הוא.

החזרי מס לעצמאיים – הוצאות

מכירים את הביטוי "הוצאה מוכרת"? כל הוצאה למטרת העסק נחשבת להוצאה מוכרת, עבור הוצאות מוכרות אתם זכאים לניכוי מסך החבות השנתית במס הכנסה. סביר להניח ואתם מכירים את המונח כבר, אך בוודאי ואתם לא מכירים את כל הרשימה אשר מקנה לכם זכאות בהחזר מס, בשביל זה כדאי להיכנס לאתר רשות המיסים ולבחון בדיוק מה מגיע לכם, החל מהוצאות עבור עטים לעסק ועד לטיסות בעבור כנסים. 

החזרי מס לעצמאיים – למי פונים?

כרגע האופציה היחידה שאתם מכירים היא לפנות לרשות המיסים ולבקש החזר מס בגין הוצאותהחזרי מס  לעצמאיים דברים שחשוב לדעת מוכרות, אך הרשימה שתמצאו באתר אינה תמיד מובנית, מדובר על הליך בירוקרטי מסובך כאשר מדובר על עצמאיים, וגם לא תמיד נכון. הדבר הראשון שאתם צריכים לדעת הוא שתמיד עדיף שמס הכנסה יהיה חייב לכם ולא ההפך, ברגע שאתם חייבים למס הכנסה אתם משלמים לא רק את החוב אלא גם ריביות, לכם תמיד חשוב לעבוד מול איש מקצוע.

אנו ממליצים לבקש סיוע מחברה אשר מתמחה בהחזרי מס, חברה זו תדע בדיוק איך לכוון אתכם לקבלת הזכאות שלכם. עוד יתרון של החברה הוא משך הזמן של כל התהליך. בעוד שאדם עצמאי פונה לרשות המיסים בכדי לבקש החזרי מס, הליך זה יכול להתפרש לגבי כמה חודשים, לעיתים אפילו שנה. כאשר אתם פועלים דרך חברה חיצונית היא תדאג לבצע את החזרי המס תוך פרק זמן קצר שלא עולה על חודש ברוב המקרים. כמובן, זה גם תלוי במורכבות התיק. 

החזרי מס לעצמאיים – סוג עבודה

עליכם לדעת למה אתם זכאים, יש הבדל בין היחס של אדם אשר עובד מהבית לבין בעל משרד.חישוב החזרי מס עבור עצמאיים כאשר אתם עובדים מהבית דרך המחשב לדוגמא, הבית שלכם משמש כמשרד, לפחות חלקי. זה אומר שכבר תשלום ארנונה ושכר דירה נחשב להוצאה מוכרת (לא שכר דירה וארנונה מלאים, משתנה בהתאם לחלל העבודה שלכם). חשבונות חשמל, ומים לעיתים גם הם הוצאה מוכרת, חשבון טלפון, אינטרנט ואפילו ניקיון. 

לפני שאתם מתחילים לדרוש את ההחזרים שמגיעים לכם, מס הכנסה עובד בצורה בה הוא גובה את שיעור המס, ורק לאחר מכן תוכלו לבקש בקשות להחזר מס אם הינכם זכאים לכך. כאשר ישנן הוצאות משותפות, זאת אומר שאותו מכשיר משמש אתכם גם לעבודה וגם לבית, מס הכנסה יחשיב את ההוצאה המוכרת באופן חלקי, זאת בהתאם לאופי העבודה שלכם. 

כפי שאתם בוודאי מבינים החזרי מס לעצמאיים אינו דבר פשוט, במיוחד בתקופות קשות לבתי העסקים. בכדי שתוכלו לקבל את כל מה שאתם זכאים אליו, גם באופן רטרואקטיבית עד לפני שש שנים במקסימום, עליכם לפנות לחברה אשר מתמחה בהחזרי מס. חברה אשר מתמחה בהחזרי מס יודעת על מה יש לשים דגש, על מה תוכלו לקבל החזרים, ומה אבוד מלכתחילה. הבאנו לכם דוגמאות על עבודה מהבית, אך גם בעבודות משרדיות הינכם זכאים להוצאות מוכרות אשר בוודאי אתם לא מכירים. לעיתים אולי זה נראה שולי, אך ברגע שאתם מסתכלים על ההוצאה באופן שנתי, אתם תוכלו להבין עד כמה קריטי החזר המס הזה עבור העסק שלכם.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
אילו טפסים נדרשים על מנת לקבל הטבת מס לעולים חדשים
תוכן עניינים
לשיחת ייעוץ חינם התקשרו או השאירו פרטים
מאמרים אחרונים
החזרי מס לשכירים

גם אם אתם עובדים שכירים, ייתכן מאוד שמגיעים לכם החזרי מס, במיוחד אם לאורך השנה האחרונה עברתם בין מקומות עבודה, עבדתם רק במשך חלק מהשנה

קרא עוד »
התקשרו עכשיו!

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!