החזר מס מקוון: מדריך להגשת בקשה להחזר מס באינטרנט

החזרי מס היא תופעה שקיימת מאז התחילו בני אדם לשלם מס. יחד עם זאת, לאורך שנים ארוכות הייתה המודעות להחזרים אלה נמוכה מאוד ובאין בודק את הזכאות להחזרים, עודפי המס גם אינם מוחזרים מהמדינה לעובדים. בשני העשורים האחרונים עלתה מאוד המודעות לנושא של החזרי מס, בעיקר בזכות משרדי רואי חשבון ומנהלי חשבונות שהציעו את האפשרות של קבלת החזרי מס כשירות העומד בפני עצמו ולאחר מכן בזכות האינטרנט. היום, באמצעות תהליך של החזר מס מקוון, ניתן להשלים את התהליך בצורה קלה ופשוטה ופשוט לקבל את עודפי המס ששילמתם למדינה לאורך השנים.

מדרגות מס איור

מה זה החזר מס ומתי אתם זכאים לו?

בכל מקרה בו שילמתם למדינה מס גבוה יותר מזה שהייתם צריכים לשלם לה, מגיעים לכם החזרי מס. מקרים כאלה יכולים להתרחש במגוון מצבים שהמרכזיים שבהם כוללים שינויים תעסוקתיים ושינויים במצב המשפחתי לאורך שנת המס. שינויים אלה יכולים לגרום לחישובים שגויים של חבות המס שלכם או לחישובים המבוססים על נתונים משפחתיים שלכם שאינם עדכניים ולכן מובילים גם למצב שבו אתם משלמים מס גבוה יותר מן הנדרש, מה שמזכה אתכם באופציה של החזרי מס.
ראו גם: תוך כמה זמן מקבלים החזר מס?

איך עושים את זה בצורה מקוונת?

החזר מס מקוון הוא תהליך של הגשת בקשה להחזר מס, ביצוע בדיקת זכאות להחזר מס והשלמת הפרוצדורה הנדרשת מול רשות המיסים – הכל בצורה מקוונת ומבלי שאתם צריכים לצאת מהבית. במסגרת התהליך המקוון, תוכלו להגיש טופס בקשה באמצעות אתר של גורם מקצועי המספק את השירות ובמסגרת הטופס תצטרכו למסור פרטי זהות ופרטים על שינויים תעסוקתיים ומשפחתיים שחוויתם במהלך השנים הרלוונטיות. בהקשר זה יש לומר כי תוכלו לתבוע החזרי מס 6 אחורה ולא רק עבור השנה האחרונה. אם החזרים כאלה מגיעים לכם עבור יותר משנה אחת לאורך 6 השנים הללו, הרי שהסכום שתוכלו לקבל במסגרת החזר מס מקוון יכול להגיע לסכום נאה במיוחד, תלוי כמובן ברמת ההשתכרות שלכם ובשיעורי המס בהם חויבתם לאורך השנים.

האם זה עולה כסף?

התשובה היא בהחלט כן. החזר מס מקוון והחזר מס בכלל הוא תהליך שמצריך טיפול והתנהלות מול רשויות המס. תהליך זה גם מחייב ידע מקצועי לצורך בדיקת הזכאות ולצורך ניהול התהליך כולו. את התהליך של בקשת החזרי מס תוכלו להשלים באמצעות כל משרד רואי חשבון אבל אם אתם רוצים לעשות את זה בצורה מקוונת מבלי לצאת מהבית, תוכלו להזמין את השירות משורה ארוכה של גורמים מקצועיים המציעים את השירות בתמורה לעמלה קטנה שצפויה לעמוד על 5% עד 30% מסכום ההחזר, תלוי בהיקף ההחזר ובזהותו של הגורם המקצועי שדרכו תבחרו לבצע את המהלך של החזר מס מקוון. שימו לב שייתכן ותצטרכו לספק מסמכים מסוימים, אם כי גם את זה תוכלו לעשות בצורה מקוונת.

פורטל מיסים וכלכלה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
תוכן עניינים
לפרסום כתבה באתר
מאמרים אחרונים