החזר מס - מחשבון אונליין:

המוסד להחזרי מס

בדקתם כבר האם מגיעים לכם החזרי מס? אם אתם עובדים שכירים ולמעשה, גם אם אתם עצמאים, כדאי וחשוב לבדוק אחת למספר שנים ולכל היותר אחת לשש שנים, האם מגיעים לכם החזרי מס וזה בדיוק מה שתוכלו לעשות באמצעות המוסד להחזרי מס. למה שיגיעו לכם החזרי מס? האם זה בכלל ייתכן ששילמתם מס גבוה יותר ממה שהייתם אמורים לשלם? מדוע חשוב לבדוק זכאות להחזרי מס אחת לשש שנים לכל היותר? אם מגיעים לכם החזרי מס, זה אומר שאתם תקבלו כסף לחשבון הבנק שלכם? את התשובות לכל השאלות הללו, תוכלו למצוא ממש כאן בשורות הבאות.

אז למה שבכלל תהיו זכאים להחזר מס?

ובכן, עדיין לא קבענו שמגיעים לכם החזרי מס אבל אתם לכל הפחות רוצים לבדוק את זה באמצעותהחזר מס בישראל שנת 2021 - המוסד להחזרי מס המוסד להחזרי מס. המשמעות של החזר מס היא שלאורך השנה האחרונה או השנים האחרונות, שילמתם מס גבוה יותר ממה שהייתם אמורים לשלם. איך קורה מצב כזה? ובכן, שיעור המס בישראל הוא זהה לכל האזרחים, אך כל אזרח זכאי לקבל נקודות זיכוי בגין מצבו המשפחתי, מצבו האישי, מצבו הבריאותי וכן הלאה. כך למשל, אם התגרשתם בשנים האחרונות ואתם משלמים מזונות או שאתם משפחה חד הורית, מגיעות לכם נקודות זיכוי שמפחיתות את חבות המס שלכם. אם מחשבי רשות המיסים אינם מעודכנים בעצם העובדה שהתגרשתם ואם לא הגשתם לרשות אישור על כך שאתם משלמים מזונות או שאתם מוגדרים כמשפחה חד הורית, בהיעדר כל ידיעה אחרת הרשות תמשיך לגבות מכם מס כרגיל ללא נקודות הזיכוי המגיעות לכם. אותו כנ"ל אם החלפתם עבודה במהלך השנים האחרונות ולבטח אם הייתם מובטלים או בלתי מועסקים במשך פרק זמן כלשהו. בכל המצבים האלה, יכולים להיווצר פערים בגין גובה המס שאתם צריכים לשלם ובין זה שאתם משלמים בפועל ואת הפערים האלה אתם יכולים לדרוש במסגרת בקשה לקבלת החזר מס.

מדוע חשוב לבדוק זכאות להחזר מס בכל שש שנים?

ובכן, התשובה היא מאוד פשוטה: גם אם מגיע לכם החזר מס, תוכלו לדרוש אותו אך ורק עבור ששהאם מגיע לכם החזר מס השנים האחרונות. אם למשל, החזר זה מגיע לכם גם עבור שנים לפני תקופה זו, לא תוכלו לקבל את ההחזר עבור השנים הקודמות ועודף המס ששילמתם בשנים אלה פשוט ירד לטמיון. את הבקשה להחזר מס תוכלו להגיש בכל רגע נתון דרך המוסד להחזרי מס עבור שש שנים אחורה. כדי להבטיח שכספי מיסים ששילמתם בעודף לעולם לא ירדו לטמיון, חשוב לבצע בדיקה כזאת אחת לשש שנים. יחד עם זאת, אם אתם עובדים בעבודה קבועה ואתם יודעים שאתם מקבלים את כל נקודות הזיכוי המגיעות לכם, כנראה שלא תהיו זכאים להחזר כלשהו. אם לעומת זאת, החלפתם עבודה בשנים האחרונות, התחתנתם, התגרשתם, הבאתם ילדים לעולם, סבלתם פגיעה משמעותית במצב הבריאותי שלכם וכן הלאה, אתם בהחלט רוצים לפנות אל הצוות המקצועי של המוסד להחזרי מס ולהגיש דרכם בקשה לקבלת החזר.

במידה והחזר אכן מגיע לכם, המשמעות היא מאוד פשוטה: אתם תקבלו את הכסף המגיע לכםהמוסד להחזרי מס בודק אם מגיע לכם החזר ישירות אל חשבון הבנק שלכם. המוסד להחזרי מס יערוך עבורכם את החישוב, יגיש את הבקשה ולאחר בדיקה של רשות המיסים עצמה, במידה ואכן יתברר כי מגיע לכם החזר מס, רשות המיסים תעביר את הסכום המגיע לכם אל חשבון הבנק שאותו ציינתם בבקשה לקבלת ההחזר. התהליך הוא מאוד פשוט ובדרך כלל גם מאוד מהיר ולכן אין שום סיבה להמתין אפילו רגע אחד.

בקצרה, כל מי ששילם מס הכנסה עודף, מעבר למה שהיה צריך לשלם, זכאי להחזר מס. השאלה הנכונה אם כן, היא לא מי זכאי להחזר מס, אלא מי משלם מס עודף מעבר למה שהיה צריך לשלם, והתשובה היא שישנן מספר סיטואציות ובראשן שינויים תעסוקתיים ושינויים במצב משפחתי, שבהן עשוי עובד שכיר או עצמאי, להיות מחויב בשיעור מס גבוה יותר ממה שהוא אמור לשלם. במקרה כזה, אכן מגיעים לאותו עובד או עצמאי החזרי מס בגין עודף המס ששילם, ועל כך נדבר בשורות הבאות.

חישוב החזר מס

איך בודקים זכאות להחזרי מס?

מבחינה טכנית, בדיקת זכאות להחזרי מס מבוצעת באמצעות אנשי מקצוע כדוגמת רואי חשבון או מנהלי חשבונות, הבודקים את הנתונים של האדם המבקש את ההחזרים. בדיקה זו אינה מבוצעת מול המספרים בפועל, אלא על בסיס כללי אצבע, וזה המקום לציין למעשה את התנאים שקובעים מי זכאי להחזר מס. במסגרת הבדיקה, נבחנת ההיסטוריה של העובד במהלך 6 שנות המס האחרונות, שהן פרק הזמן לו רשאי אדם לבקש החזרי מס רטרואקטיבית. במסגרת הבדיקה, נבחן למשל האם העובד עזב מקום עבודה אחד ועבר למקום עבודה אחר, האם העובד לא עבד במשך חודש אחד או יותר במהלך שנת מס מסוימת, האם העובד התחתן, התגרש, התחיל לשלם מזונות, הפך להורה וכן הלאה. כל אחד מהפרמטרים האלה, יכולים להשפיע על גובה חבות המס של העובד ואם פרמטרים אלה לא נלקחו בחשבון, הרי שהעובד שילם מס גבוה יותר ממה שהיה אמור לשלם, ולכן מגיעים לו החזרי מס.

ראו גם. הסבר נקודות זכות מס הכנסה

הבדיקה ברשות המיסים

במידה והגורם המקצועי אליו פניתם מוצא סיבות טובות שיכולות להעיד על כך שעשויים להגיע לכם החזרי מס, יגיש אותו גורם מקצועי בקשה רשמית מסודרת לרשות המיסים. רשות המיסים עצמה מבצעת בדיקה יותר יסודית ומדויקת, ובוחנת את סך המס ששילם העובד לאורך השנים הנבחנות, אל מול חבות המס שלו בפועל, בהתאם למידע המסופק לרשות המיסים במסגרת הבקשה ובמסגרת מידע נוסף שיכולה הרשות להשיג ממרשם האוכלוסין ומרישומיה היא. במידה ואכן מתברר שהעובד שילם מס גבוה יותר שלא היה אמור לשלם, מחשבת רשות המיסים את גובה החזרי המס ומעבירה אותם ישירות אל חשבון הבנק של המבקש.

https://www.youtube.com/watch?v=kGD4gofGYMQ

כמה זמן זה לוקח וכמה זה עולה?

אם על השאלה מי זכאי להחזר מס אתם יכולים לענות "אני", אתם רוצים לפנות לאחד מהגורמים המקצועיים המציעים את השירות של החזרי מס וישנם לא מעט כאלה. אותם גורמים מקצועיים יטפלו לכם בכל התהליך ובתמורה יגבו מכם עמלה שיכולה לנוע בין 7% ועד 30% מגובה ההחזר שייקבע לכם. התהליך כולו יכול להימשך בין חודש לארבעה חודשים, אם כי בשנה האחרונה פועלת רשות המיסים לזרז את התהליך לכדי חודש אחד בכל המקרים.

פורטל מיסים וכלכלה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
החזרי מס מי יקבל כסף בזכות ההחזר
תוכן עניינים
לשיחת ייעוץ חינם התקשרו או השאירו פרטים
מאמרים אחרונים
החזרי מס למשלמי מזונות

ישראלים רבים אינם יודעים אבל רבים מאיתנו זכאים לנקודות זכות בגין מגוון רב של דברים כאשר אותן נקודות נותנות לנו הנחה בכספי המיסים אותם אנו

קרא עוד »
בדיקת החזר מס הכנסה

החזר מס הכנסה קורה כאשר מס הכנסה גבו סכום כסף גבוה יותר ממה שהיו צריכים, ולמעשה מחזירים את הכסף אליכם. על ידי בדיקה פשוטה ולא

קרא עוד »
ביטוח לאומי לשכירים

עובדים שכירים, מחוייבים לשלם דמי ביטוח לאומי מהמשכורת שלהם. התשלום לביטוח לאומי יבוצע על ידי המעסיק. המעסיק מחוייב בדיווח על כל עובד מהיום הראשון של

קרא עוד »
התקשרו עכשיו!

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!