תיאום מס לחייל משוחרר

אם אתם חיילים משוחררים ואתם עובדים במקום עבודה מסודר או שפתחתם עסק עצמאי, כדאי שתדעו שמגיעה לכם הטבת מס של נקודות זיכוי אחת או שתי נקודות זכות. הטבה זו ניתנת בישראל חיילים משוחררים ולמשך 36 חודשים החל מהחודש הראשון לאחר השחרור ועד החודש ה-36 שלאחר השחרור. איך מקבלים את ההטבה? האם צריך להצהיר על כך באופן מיוחד לרשות המיסים ואיך עושים את זה? באילו מצבים תצטרכו לבצע תיאום מס לחייל משוחרר והיכן תוכלו לעשות זאת? על שאלות אלו ועוד תוכלו לקבל את התשובות ממש כאן בשורות הבאות.

מהי ההטבה הניתנת לחיילים משוחררים?

ובכן, כאות תודה לשירותם הצבאי למען מדינת ישראל, מעניקה המדינה הטבת מס לא קטנהמהו תיאום מס לחייל משוחרר לחיילים משוחררים. הטבה זו מיועדת לאפשר לכל חייל שעושה את צעדיו הראשונים בעולם העבודה, לבנות את עצמו במהירות רבה יותר ובצורה יעילה יותר. ברמות השכר הנהוגות בקרב אוכלוסיית החיילים המשוחררים, יכולה הטבה זו לבטל למעשה את כל חבות המס כך שלא תצטרכו לשלם מס כלל. אם אתם מרוויחים מעל הממוצע לאוכלוסייה זו, עדיין תקבלו את ההטבה בדמות הפחתה מחבות המס שלכם. הטבה זו ניתנת לכם באמצעות נקודות זיכוי כשחלק מהחיילים יקבלו 2 נקודות זיכוי וחלקם יקבלו נקודה אחת בלבד, בהתאם לאורך השירות הצבאי. הטבה זו מגיעה, דרך אגב, גם לבני ובנות השירות הלאומי.

איך מקבלים את ההטבה?

בכדי לקבל את הטבת המס המגיעה לכם כחיילים משוחררים, עליכם להצהיר על כך בפני רשות המיסים ואת זה עושים באמצעות טופס 106 אם אתם שכירים ודרך רואה החשבון שלכם אם אתם עצמאים. בנוסף לכל אלה, במידה ואתם עובדים ביותר ממקום עבודה אחד, או שיש לכם מקורות הכנסה נוספים, חשוב לבצע תיאום מס לחייל משוחרר. המדובר בתיאום מס כמו כל תיאום מס אחר, אך כזה שלוקח בחשבון גם את נקודות הזיכוי המגיעות לכם על פי חוק. כמו כן, מאחר ונקודות הזיכוי שלכם יכולות "ללכת לאיבוד" אם אתם עוברים מקום עבודה או עובדים במספר מקומות, חשוב לבצע תיאום מס לחייל משוחרר בכל מקרה כזה.

מי יכול לבצע עבורכם את תיאום המס?

ובכן, אם אתם עצמאים, רואה החשבון שלכם יכול לבצע עבורכם את תיאום המס. יחד עם זאת,איך מתאמים מס לחייל משוחרר ישנם גורמים מקצועיים המתמחים בדיוק בתחום הזה ויכולים לבצע עבורכם תיאום מס לחייל משוחרר. כמו כן, במרבית המקרים עלות השירות תהיה נמוכה יותר דווקא דרך גורמים אלה מאשר דרך רואה החשבון שלכם ולכן אתם לבטח רוצים לפחות לבדוק את האפשרות הזאת, לפני שאתם פונים בעניין לרואה החשבון שלכם. בכל מקרה, חשוב מאוד שתבצעו את תיאום המס הזה בהקדם על מנת להבטיח שאתם משלמים את שיעור המס שאותו אתם צריכים לשלם, לא פחות ולא יותר.

במידה ולא ביצעתם תיאום מס לחייל משוחרר ובעקבות זאת חבות המס שלכם הייתה נמוכה יותר ממה שהייתם אמורים לשלם בפועל, אתם יכולים להיות בטוחים שרשות המיסים תעלה על זה ותשלח לכם מכתב דרישה לתשלום החוב. דברים אלה נכונים גם אם שילמתם מס בעודף וכל עוד בפני רשות המיסים ישנם כל הנתונים שיכולים להעיד על כך שאכן שילמתם בעודף. מאחר ובמרבית המקרים נתונים אלה אינם מעודכנים אצל רשות המיסים, לבטח עבור חיילים משוחררים, כדאי בהחלט לפנות ביוזמתכם ולבקש החזר מס. גם את החזר המס, ממש כמו תיאום מס לחייל משוחרר, תוכלו לבצע דרך גורם מקצועי שמתמחה בתחום זה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
תוכן עניינים
לפרסום כתבה באתר
מאמרים אחרונים
חייל משוחרר מס הכנסה

חייל משוחרר הוא הרבה יותר משלב בחיים בכל הקשור למיסים שאתם משלמים למדינה. במסגרת הניסיון של המדינה לעודד ולסייע לחיילים משוחררים להתאקלם בשוק העבודה, מעניקה

קרא עוד »