החזר מס - מחשבון אונליין:

תיאום מס לחייל משוחרר

אם אתם חיילים משוחררים ואתם עובדים במקום עבודה מסודר או שפתחתם עסק עצמאי, כדאי שתדעו שמגיעה לכם הטבת מס של נקודות זיכוי אחת או שתי נקודות זכות. הטבה זו ניתנת בישראל חיילים משוחררים ולמשך 36 חודשים החל מהחודש הראשון לאחר השחרור ועד החודש ה-36 שלאחר השחרור. איך מקבלים את ההטבה? האם צריך להצהיר על כך באופן מיוחד לרשות המיסים ואיך עושים את זה? באילו מצבים תצטרכו לבצע תיאום מס לחייל משוחרר והיכן תוכלו לעשות זאת? על שאלות אלו ועוד תוכלו לקבל את התשובות ממש כאן בשורות הבאות.

מהי ההטבה הניתנת לחיילים משוחררים?

ובכן, כאות תודה לשירותם הצבאי למען מדינת ישראל, מעניקה המדינה הטבת מס לא קטנהמהו תיאום מס לחייל משוחרר לחיילים משוחררים. הטבה זו מיועדת לאפשר לכל חייל שעושה את צעדיו הראשונים בעולם העבודה, לבנות את עצמו במהירות רבה יותר ובצורה יעילה יותר. ברמות השכר הנהוגות בקרב אוכלוסיית החיילים המשוחררים, יכולה הטבה זו לבטל למעשה את כל חבות המס כך שלא תצטרכו לשלם מס כלל. אם אתם מרוויחים מעל הממוצע לאוכלוסייה זו, עדיין תקבלו את ההטבה בדמות הפחתה מחבות המס שלכם. הטבה זו ניתנת לכם באמצעות נקודות זיכוי כשחלק מהחיילים יקבלו 2 נקודות זיכוי וחלקם יקבלו נקודה אחת בלבד, בהתאם לאורך השירות הצבאי. הטבה זו מגיעה, דרך אגב, גם לבני ובנות השירות הלאומי.

איך מקבלים את ההטבה?

בכדי לקבל את הטבת המס המגיעה לכם כחיילים משוחררים, עליכם להצהיר על כך בפני רשות המיסים ואת זה עושים באמצעות טופס 106 אם אתם שכירים ודרך רואה החשבון שלכם אם אתם עצמאים. בנוסף לכל אלה, במידה ואתם עובדים ביותר ממקום עבודה אחד, או שיש לכם מקורות הכנסה נוספים, חשוב לבצע תיאום מס לחייל משוחרר. המדובר בתיאום מס כמו כל תיאום מס אחר, אך כזה שלוקח בחשבון גם את נקודות הזיכוי המגיעות לכם על פי חוק. כמו כן, מאחר ונקודות הזיכוי שלכם יכולות "ללכת לאיבוד" אם אתם עוברים מקום עבודה או עובדים במספר מקומות, חשוב לבצע תיאום מס לחייל משוחרר בכל מקרה כזה.

מי יכול לבצע עבורכם את תיאום המס?

ובכן, אם אתם עצמאים, רואה החשבון שלכם יכול לבצע עבורכם את תיאום המס. יחד עם זאת,איך מתאמים מס לחייל משוחרר ישנם גורמים מקצועיים המתמחים בדיוק בתחום הזה ויכולים לבצע עבורכם תיאום מס לחייל משוחרר. כמו כן, במרבית המקרים עלות השירות תהיה נמוכה יותר דווקא דרך גורמים אלה מאשר דרך רואה החשבון שלכם ולכן אתם לבטח רוצים לפחות לבדוק את האפשרות הזאת, לפני שאתם פונים בעניין לרואה החשבון שלכם. בכל מקרה, חשוב מאוד שתבצעו את תיאום המס הזה בהקדם על מנת להבטיח שאתם משלמים את שיעור המס שאותו אתם צריכים לשלם, לא פחות ולא יותר.

במידה ולא ביצעתם תיאום מס לחייל משוחרר ובעקבות זאת חבות המס שלכם הייתה נמוכה יותר ממה שהייתם אמורים לשלם בפועל, אתם יכולים להיות בטוחים שרשות המיסים תעלה על זה ותשלח לכם מכתב דרישה לתשלום החוב. דברים אלה נכונים גם אם שילמתם מס בעודף וכל עוד בפני רשות המיסים ישנם כל הנתונים שיכולים להעיד על כך שאכן שילמתם בעודף. מאחר ובמרבית המקרים נתונים אלה אינם מעודכנים אצל רשות המיסים, לבטח עבור חיילים משוחררים, כדאי בהחלט לפנות ביוזמתכם ולבקש החזר מס. גם את החזר המס, ממש כמו תיאום מס לחייל משוחרר, תוכלו לבצע דרך גורם מקצועי שמתמחה בתחום זה.

חייל משוחרר הוא הרבה יותר משלב בחיים בכל הקשור למיסים שאתם משלמים למדינה. במסגרת הניסיון של המדינה לעודד ולסייע לחיילים משוחררים להתאקלם בשוק העבודה, מעניקה להם המדינה שורה של הטבות, שחלקן כוללות גם הטבות מס בעבודות מועדפות ובכלל. בהתאם לכך, במקרה של חייל משוחרר מס הכנסה צריך להיות מחושב בצורה שונה מאשר הוא מחושב לעובד רגיל. אלא שבפועל, לא תמיד החישוב מבוצע בצורה נכונה תוך התחשבות בהטבות של חייל משוחרר, ולכן במקרים אלה כדאי בהחלט לפנות לרשות המיסים ולבקש החזרי מס.

חישוב החזרי מס הכנסה

מהן ההטבות שמקבל חייל משוחרר?

הטבות מס במדינת ישראל ניתנות למגזרים שונים באוכלוסייה, בצורות שונות ובאמצעות כלים שונים. אחד הכלים השכיחים ביותר הוא כלי נקודות הזיכוי. המדינה מעניקה לאזרחי המדינה נקודות זיכוי בהתאם לנסיבות החיים שלהם, ואחת מנסיבות החיים הללו היא היותו של אדם חייל משוחרר משירות צבאי. בהתאם לפקודת מס הכנסה, החל משנת 2000, כל חייל משוחרר זכאי לנקודות זיכוי בהיקף משתנה למשך 36 החודשים הראשונים שלאחר השחרור מן השירות הצבאי. כך למשל, חיילים ששירתו מעל 23 חודשים וחיילות ששירתו מעל 22 חודשים, יקבלו 2 נקודות זיכוי. חיילים ששירתו 12-23 חודשים וחיילות ששירתו 12-22 חודשים, יקבלו נקודת זכות אחת. תנאים דומים ניתנים גם למסיימי שירות לאומי.

איך זה קשור למס הכנסה?

ובכן, בהמשך להטבות שאותן פירטנו לעיל, במקרה של חייל משוחרר מס הכנסה חייב להיות מחושב בניכוי נקודות הזכות שמגיעות לחייל המשוחרר. נקודות זיכוי אלה יכולות פעמים רבות לפטור את החייל ממס בכלל (בשכר נמוך יחסית), או לבוא לידי ביטוי ב"הנחה" של מאות ואף אלפי שקלים בחודש במקרה של שכר גבוה יותר. העניין הוא שישנם מקרים בהם חשב השכר שמוציא לכם את תלושי השכר לא מודע לכך שאתם חיילים משוחררים וההטבות לא מחושבות לכם. במקרה כזה, אתם זכאים לפנות לרשות המיסים ולבקש החזרי מס בגין עודפי המס ששילמתם כחיילים משוחררים.

https://www.youtube.com/watch?v=kGD4gofGYMQ

איך מבקשים החזרי מס?

תחילה, עליכם לבדוק את הזכאות שלכם להחזרי מס, שכן במרבית הפעמים חשבי שכר בודקים היטב את נתוני העובדים ומכירים את העובדה שבמקרה של חייל משוחרר מס הכנסה הוא נמוך יותר בגין הטבות המס הניתנות לחיילים משוחררים. בכל מקרה, תוכלו לפנות לגורמים מקצועיים שמציעים את השירות של החזרי מס, לספק להם את כל המידע הנדרש והם יבדקו תחילה את ההיתכנות של קבלת החזרי מס ובהמשך לכך יגישו בשמכם בקשה רשמית לרשות המיסים לקבלת החזרי מס. אם אכן מגיעים לכם החזרי מס, ואלו יכולים להגיע לכם לא רק בגין היותכם חיילים משוחררים אלא גם בגלל שינויים שונים בתעסוקה או במצב המשפחתי שלכם, החזרים אלה יועברו לחשבון הבנק שלכם בתוך מספר שבועות מיום הגשת הבקשה.

ראו גם: כמה זמן לוקוח לקבל החזר מס בישראל?

אם אתם חיילים משוחררים, מגיעות לכם הטבות מס ומדובר בהטבות משמעותיות. המטרה של הטבות אלה היא לאפשר לחיילים משוחררים שזה עתה סיימו את השירות הצבאי שלהם למען המדינה, להתחיל את חייהם ברגל ימין ולהקדיש את כל השכר או הרווח שהם מייצרים בשנים הראשונות שלאחר השחרור, בכדי לבנות את עתידם. אז מהן ההטבות המגיעות לחיילים משוחררים? האם נדרש תיאום מס לחיילים משוחררים? למה מיועד תיאום המס ואיך עושים את זה? על שאלות אלו ועוד, תוכלו למצוא את התשובות ממש כאן בשורות הבאות.

 

אז מהן ההטבות המגיעות לחיילים משוחררים בישראל?

נתחיל בשורה התחתונה: חיילים משוחררים זכאים לנקודות זיכוי על חבות המס שלהם למשך 36לעשות החזר מס לחייל משוחרר החודשים שלאחר השחרור. הטבה זו היא מרכיב מפתח שיכול לאפשר לכל חייל משוחרר להתחיל את חייו הבוגרים בצורה יעילה יותר ולייצר לעצמו מדרגה שממנה יהיה לו קל הרבה יותר להתפתח ולצמוח. זה נכון שברמות השכר האופייניות בשלב זה של החיים, בעיקר בגלל היעדר מקצוע, השכלה רשמית גבוהה וניסיון, המשמעות של הטבה זו היא די מינורית. יחד עם זאת, ההטבה ניתנת לכם וכל השאר תלוי רק בכם. אם תמצאו את הדרך להרוויח או להשתכר יותר במהלך שלוש השנים שלאחר השחרור ויש בהחלט דרכים לא מעטות לעשות זאת, הרווח יהיה רק שלכם. ואם לאו, אז גם על המעט שהמדינה דואגת להשאיר לכם בכיס, אפשר רק לברך.

האם נדרש תיאום מס לחיילים משוחררים?

ובכן, באופן כללי התשובה היא לא ובלבד שאתם דואגים לעדכן את מקום העבודה שלכם במידהחישוב תיאום מס עבור חיילים משוחררים ואתם שכירים, או את רואה החשבון שלכם במידה ואתם עצמאים, על כך שאתם חיילים משוחררים. כל איש מקצוע העוסק בעולם החשבונאות מכיר היטב את ההטבות המגיעות לכם וידאג לכך שגם תקבלו אותן. יחד עם זאת, אחד המאפיינים הקלאסיים בקרב אוכלוסיית החיילים המשוחררים הוא תחלופה גבוהה ומעבר בין מקום עבודה אחד לאחר. במצב זה, ייתכן שתידרשו לשלם מס גבוה יותר על אף שאתם לא באמת צריכים לשלם אותו ובנוסף לכך, גם תרד האפקטיביות של ההטבה לה אתם זכאים. על כן, חשוב מאוד שרשות המיסים תדע באופן מדויק מתי עזבתם מקום עבודה, מתי התחלתם מקום עבודה חדש, האם אתם עובדים בשתי עבודות או יותר במקביל או שעבדתם בשתי עבודות או יותר במקביל מאז השחרור ולמעשה כל פרט אחר שקשור לתעסוקה שלכם. את זה עושים למעשה במסגרת תיאום מס על מנת להבטיח שמלכתחילה לא תשלמו יותר ממה שאתם צריכים לשלם, וגם שלא תשלמו פחות ממה שצריך לשלם.

יחד עם זאת, גם אם בדיעבד מתברר לכם שהייתם צריכים לבצע תיאום מס לחיילים משוחררים עלאיך מתאמים מס לחיילים משוחררים אף שבפועל לא דאגתם לכך, עדיין עומדת בפניכם האפשרות לבחון האם מגיע לכם החזר מס. במידה ושילמתם מעט מדי מס, היו בטוחים שרשות המיסים כבר הייתה פונה אליכם ביוזמתה. במקרה ההפוך, זה לא תמיד קורה ולא בגלל שרשות המיסים רוצה לנצל אתכם, אלא בגלל שמצבים אלה נובעים בדרך כלל מהיעדר נתונים עדכניים על התעסוקה שלכם, במחשבי רשות המיסים.

בכדי לבצע תיאום מס לחיילים משוחררים, מומלץ לפנות לגורם מקצועי שיבצע עבורכם את תיאום המס ללא קשר למקום העבודה. אם אתם עצמאים, רואה החשבון שלכם יכול לבצע עבורכם את המשימה, אם כי כלל לא בטוח שהוא יגבה מכם פחות מאשר גורם מקצועי מתמחה בתחום זה ולכן בכל מקרה, כדאי לפחות לברר את האופציות העומדות בפניכם.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
חישוב הטבות מס ללקויי שמיעה
תוכן עניינים
לשיחת ייעוץ חינם התקשרו או השאירו פרטים
מאמרים אחרונים
החזרי מס הכנסה

אם חוויתם בשנה האחרונה שינויים תעסוקתיים או שינויים במצבכם המשפחתי, יכול מאוד להיות שמגיעים לכם החזרי מס הכנסה. למעשה, החזרים כאלה עשויים להגיע לכם אם

קרא עוד »
התקשרו עכשיו!

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!