המוסד להחזרי מס

בדקתם כבר האם מגיעים לכם החזרי מס? אם אתם עובדים שכירים ולמעשה, גם אם אתם עצמאים, כדאי וחשוב לבדוק אחת למספר שנים ולכל היותר אחת לשש שנים, האם מגיעים לכם החזרי מס וזה בדיוק מה שתוכלו לעשות באמצעות המוסד להחזרי מס. למה שיגיעו לכם החזרי מס? האם זה בכלל ייתכן ששילמתם מס גבוה יותר ממה שהייתם אמורים לשלם? מדוע חשוב לבדוק זכאות להחזרי מס אחת לשש שנים לכל היותר? אם מגיעים לכם החזרי מס, זה אומר שאתם תקבלו כסף לחשבון הבנק שלכם? את התשובות לכל השאלות הללו, תוכלו למצוא ממש כאן בשורות הבאות.

אז למה שבכלל תהיו זכאים להחזר מס?

ובכן, עדיין לא קבענו שמגיעים לכם החזרי מס אבל אתם לכל הפחות רוצים לבדוק את זה באמצעותהחזר מס בישראל שנת 2021 - המוסד להחזרי מס המוסד להחזרי מס. המשמעות של החזר מס היא שלאורך השנה האחרונה או השנים האחרונות, שילמתם מס גבוה יותר ממה שהייתם אמורים לשלם. איך קורה מצב כזה? ובכן, שיעור המס בישראל הוא זהה לכל האזרחים, אך כל אזרח זכאי לקבל נקודות זיכוי בגין מצבו המשפחתי, מצבו האישי, מצבו הבריאותי וכן הלאה. כך למשל, אם התגרשתם בשנים האחרונות ואתם משלמים מזונות או שאתם משפחה חד הורית, מגיעות לכם נקודות זיכוי שמפחיתות את חבות המס שלכם. אם מחשבי רשות המיסים אינם מעודכנים בעצם העובדה שהתגרשתם ואם לא הגשתם לרשות אישור על כך שאתם משלמים מזונות או שאתם מוגדרים כמשפחה חד הורית, בהיעדר כל ידיעה אחרת הרשות תמשיך לגבות מכם מס כרגיל ללא נקודות הזיכוי המגיעות לכם. אותו כנ"ל אם החלפתם עבודה במהלך השנים האחרונות ולבטח אם הייתם מובטלים או בלתי מועסקים במשך פרק זמן כלשהו. בכל המצבים האלה, יכולים להיווצר פערים בגין גובה המס שאתם צריכים לשלם ובין זה שאתם משלמים בפועל ואת הפערים האלה אתם יכולים לדרוש במסגרת בקשה לקבלת החזר מס.

מדוע חשוב לבדוק זכאות להחזר מס בכל שש שנים?

ובכן, התשובה היא מאוד פשוטה: גם אם מגיע לכם החזר מס, תוכלו לדרוש אותו אך ורק עבור ששהאם מגיע לכם החזר מס השנים האחרונות. אם למשל, החזר זה מגיע לכם גם עבור שנים לפני תקופה זו, לא תוכלו לקבל את ההחזר עבור השנים הקודמות ועודף המס ששילמתם בשנים אלה פשוט ירד לטמיון. את הבקשה להחזר מס תוכלו להגיש בכל רגע נתון דרך המוסד להחזרי מס עבור שש שנים אחורה. כדי להבטיח שכספי מיסים ששילמתם בעודף לעולם לא ירדו לטמיון, חשוב לבצע בדיקה כזאת אחת לשש שנים. יחד עם זאת, אם אתם עובדים בעבודה קבועה ואתם יודעים שאתם מקבלים את כל נקודות הזיכוי המגיעות לכם, כנראה שלא תהיו זכאים להחזר כלשהו. אם לעומת זאת, החלפתם עבודה בשנים האחרונות, התחתנתם, התגרשתם, הבאתם ילדים לעולם, סבלתם פגיעה משמעותית במצב הבריאותי שלכם וכן הלאה, אתם בהחלט רוצים לפנות אל הצוות המקצועי של המוסד להחזרי מס ולהגיש דרכם בקשה לקבלת החזר.

במידה והחזר אכן מגיע לכם, המשמעות היא מאוד פשוטה: אתם תקבלו את הכסף המגיע לכםהמוסד להחזרי מס בודק אם מגיע לכם החזר ישירות אל חשבון הבנק שלכם. המוסד להחזרי מס יערוך עבורכם את החישוב, יגיש את הבקשה ולאחר בדיקה של רשות המיסים עצמה, במידה ואכן יתברר כי מגיע לכם החזר מס, רשות המיסים תעביר את הסכום המגיע לכם אל חשבון הבנק שאותו ציינתם בבקשה לקבלת ההחזר. התהליך הוא מאוד פשוט ובדרך כלל גם מאוד מהיר ולכן אין שום סיבה להמתין אפילו רגע אחד.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
תוכן עניינים
לפרסום כתבה באתר
מאמרים אחרונים
משרד להחזרי מס בלהבים

  על פי הדוחות של משרד האוצר עצמו, בקופת המדינה שוכבים עשרות מיליארדי שקלים המגיעים לישראלים כהחזרי מס ואין להם כל דורש. האם זה אומר

קרא עוד »
משרד להחזרי מס בשוהם

  על פי הדוחות של משרד האוצר עצמו, בקופת המדינה שוכבים עשרות מיליארדי שקלים המגיעים לישראלים כהחזרי מס ואין להם כל דורש. האם זה אומר

קרא עוד »