החזר מס - מחשבון אונליין:

החזרי מס לשכירים

גם אם אתם עובדים שכירים, ייתכן מאוד שמגיעים לכם החזרי מס, במיוחד אם לאורך השנה האחרונה עברתם בין מקומות עבודה, עבדתם רק במשך חלק מהשנה או שמצבכם המשפחתי השתנה במהלך השנה. החזרי מס לשכירים הם אמנם פחות שכיחים מאשר אצל עצמאים, אבל זה רק בגלל שאצל שכירים הכל מתנהל בדרך כלל בצורה מאוד מסודרת על בסיס שכר קבוע שאינו משתנה מחודש לחודש, בניגוד לעצמאים שחווים תנודות בהכנסות מחודש לחודש לאורך השנה.

החזרי מס לשכירים

באילו מקרים ניתן החזר מס?

החזר מס ניתן במקרים בהם שולם, במהלך השנה האחרונה, מס הכנסה בסכום גבוה יותר מאשר זה שהיה חייב בו העובד בפועל. כאמור, החזרי מס לשכירים הם שכיחים פחות מאשר אצל עצמאים מכיוון ששכירים נהנים משכר קבוע ולא משתנה וכל עוד הם מתחילים ומשלימים את שנת המס אצל מעסיק אחד, הסבירות לטעויות בחישובי המס היא כמעט אפסית. יחד עם זאת, כאשר עובד עובר בין מקומות עבודה לאורך השנה או במידה ועבד באופן חלקי או משתנה לאורך השנה, יכול בהחלט להיווצר מצב בו הוא חויב במס גבוה יותר מזה שהוא חייב בו, ובמקרה כזה מגיעים לו החזרי מס.

מתי כדאי לבדוק את האפשרות של החזרי מס?

ובכן, בכל הקשור לנושא של החזרי מס לשכירים כדאי יותר להבין מתי לא סביר שמגיעים לכם החזרי מס וזה קורה כאשר התחלתם את השנה אצל מעסיק מסוים וגם השלמתם את אותה שנה אצל אותו מעסיק ולא התרחשו שינויים כלשהם במצבכם המשפחתי או בתחומים אחרים שעבורם מגיעות לכם נקודות זיכוי במס הכנסה. בכל מקרה אחר, ייתכן שמגיעים לכם החזרי מס וכדאי בהחלט לבדוק זאת בסיוע גורם מקצועי. בין המקרים השכיחים בהם ניתנים החזרי מס לשכירים אפשר למנות: לידת ילד, גירושין או נישואין, החלפת מקום עבודה, התפטרות והפסקת עבודה, קבלת קצבאות חדשות מביטוח לאומי וכן הלאה.

https://www.youtube.com/watch?v=LHHmdnHzQEc

למי צריך לפנות כדי לבחון את העניין?

אם אתם חושדים שאתם זכאים לקבלת החזרי מס לשכירים, אתם רוצים תחילה לפנות אל המעסיק ולבדוק איתו את האפשרות שהנושא ייבדק עבורכם דרך רואה החשבון של העסק. לחילופין, אם המעסיק לא יכול לטפל בעניין או שאתם רוצים לעשות את זה בעצמכם ללא קשר אליו, תוכלו לפנות לגורמים מקצועיים המתמחים בתחום של החזרי מס ואשר מבצעים עבורכם את הבדיקה עצמה ולאחר מכן גם את כל הפרוצדורה הנדרשת על מנת להשלים את העברת החזרי המס אל חשבון הבנק שלכם. תהליכים אלה יכולים כיום להתבצע אונליין לחלוטין תמורת עמלה שולית וסבירה בהחלט ולכן לא אמורה להיות לכם שום בעיה בהשלמת המהלך בסיוע אותם גורמים מקצועיים. כמובן שאין לכם מה לצפות לסכומי עתק, אבל כל סכום הוא סכום מבורך, בעיקר אם הוא מגיע לכם על פי חוק.

 

ישנן סיבות שונות לקבלת החזרי מס עבור שכירים, החזר מס ממוצע יכול להגיע לכ-5 אלף ש"ח בשנה! גובה ההחזר תלוי בגורמים שונים כמו דרגת המס, הכנסות, ושינויים בשכר. על מנת לבחון אם אתם זכאים לקבלת החזרי מס עליכם לעשות בדיקה אישית מול תשלומי מס או לבחור בשירותי חברה המתמחה בהחזרי מס לשכירים ועסקים.

החזרי מס בגין שינויים במשכורת – איך מחשבים מס?

למרות שאתם מפרישים מיסים כל חודש בחודשו, גובה המס מחושב על בסיס שנתי, על בסיסלמי מגיע החזר מס בגין שינויים בשכר ההכנסה שלכם בשנה הקודמת לשנת המס הנוכחית. לכן, כל שינוי במהלך שנת התעסוקה שלכם יכולה לזכות אתכם בהחזרי מס מצד רשות המיסים. כמובן שרשות המיסים אינה עוברת שכיר שכיר ומחזירה לו את חובה, זהו התפקיד שלכם לדאוג שההכנסה שלכם לא תפגע. החזרי מס בגין שינויים במשכורת נפוצים מאוד, בכל מצב בו נעשה שינוי בשכר החודשי שלכם עקב חל"ת, חופשות, שינוי מקום העבודה וכו', עליכם לפנות ליועץ בכדי לדעת האם מומלץ להגיש בקשה להחזרי מס

 

החזרי מס בגין שינויים במשכורת – איך תדעו שחייבים לכם?

כפי שציינו, החזרי מס בגין שינויים במשכורת נפוצים מאוד, אתם תדעו שחייבים לכם רק ברגע שתפתחו את העיניים. האם במהלך השנה עברתם מקום עבודה והשכר היה נמוך מהמקום הקודם? במקרה כזה אתם בוודאי זכאים להחזר מס, כרגע אתם משלמים לפי המשכורת הגבוהה שלכם. ישנם מקרים בהם הפער אינו גדול וכך החובה של מס הכנסה אליכם אינה משמעותית, אך מצד שני יש מקרים בהם ההחזר יכול להגיע לאלפי שקלים. 

האם פיטרו או התפטרתם השנה? במקרה בו לא עבדתם תקופה מסוימת במהלך השנה וקיבלתם דמי אבטלה (70% מהשכר שלכם בדרך כלל), הינכם זכאים להחזר מס. מורים יקרים, יצאתם לשנת שבתון? ייתכן ואתם זכאים להחזר מס. ישנם עוד הרבה מקרים בהם תוכלו להיות זכאים להחזר מס. החזרי מס בגין שינויים במשכורת בדרך כלל יהיו כאשר ההכנסה שלכם נמוכה יותר מהשנה שעברה. זכרו, אתם תמיד משלמים מס הכנסה ביחס להכנסה מהשנה הקודמת.

החזרי מס בגין שינויים במשכורת – עוד לא מאוחר

אתם קוראים את המאמר ואתם בוודאי חושבים לעצמכם על מקרים בהם יכלתם לדרוש החזר מסהחזרי מס לשכירים - בגין שכר שהשתנה ומחוסר ידע לא עשיתם זאת. כל עוד המקרה בו אתם חושבים שאתם זכאים להחזר מס קרה בשש שנים האחרונות, ייתכן והבקשה שלכם תתקבל. כן, אפשר לדרוש החזר מס רטרואקטיבי, אך המשימה הזאת מעט יותר מסובכת. עם זאת, כאשר מדובר על סכומים גבוהים אתם בוודאי תרצו להילחם על ההכנסה הזאת.

 אתם לא לבד, לצאת בדרישה להחזר מס באופן עצמאי הוא בהחלט אפשרי, והסיכויים אשר תקבל החזר מס די גבוהים. הבעיה היא בהליך הבירוקרטי שיכול לייגע מאוד את כל מי שמתעסק בו, ורק מעצם ההתעסקות תרצו לוותר על החזר המס. הליך הבקשה אינו פשוט עבור אזרחים שמעולם לא התעסקו עם רשות המיסים, מדובר על הליך שיכול להתרחש במשך כמה חודשים טובים. לכן, ההמלצה הרווחת היא לפנות לחברה אשר מתעסקת בהחזרי מס, חברה זו מכירה את רשות המיסים באופן הדוק, פועלת לצידה שנים רבות ולכן ההליך יהיה לכם הרבה יותר פשוט, והכסף יחזור אליכם באופן מהיר

כמובן, בחירת החברה חייבת להעשות בשיקול ראש, אתם רוצים לבחור בחברה אשר מציעה שירותים הוגנים וחוקיים. בחנו שאכן החברה מוכרת, מהן חוות הדעת לגביה, ומהו שיעור משך זמן התהליך, החל מתחילה הבקשה ועד להחזר כספי לחשבון הבנק שלכם בגין החזר מס.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
תוכן עניינים
לפרסום כתבה באתר
מאמרים אחרונים
החזרים פיננסיים

הנושא של החזרים פיננסיים הוא אינו מספיק בתודעה כיום בישראל הן אצל האנשים הפרטיים והן אצל החברות, קטנות וגדולות כאחד. כיום אנשים פרטיים רבים בוחרים

קרא עוד »