החזרי מס לשכירים

גם אם אתם עובדים שכירים, ייתכן מאוד שמגיעים לכם החזרי מס, במיוחד אם לאורך השנה האחרונה עברתם בין מקומות עבודה, עבדתם רק במשך חלק מהשנה או שמצבכם המשפחתי השתנה במהלך השנה. החזרי מס לשכירים הם אמנם פחות שכיחים מאשר אצל עצמאים, אבל זה רק בגלל שאצל שכירים הכל מתנהל בדרך כלל בצורה מאוד מסודרת על בסיס שכר קבוע שאינו משתנה מחודש לחודש, בניגוד לעצמאים שחווים תנודות בהכנסות מחודש לחודש לאורך השנה.

החזרי מס לשכירים

באילו מקרים ניתן החזר מס?

החזר מס ניתן במקרים בהם שולם, במהלך השנה האחרונה, מס הכנסה בסכום גבוה יותר מאשר זה שהיה חייב בו העובד בפועל. כאמור, החזרי מס לשכירים הם שכיחים פחות מאשר אצל עצמאים מכיוון ששכירים נהנים משכר קבוע ולא משתנה וכל עוד הם מתחילים ומשלימים את שנת המס אצל מעסיק אחד, הסבירות לטעויות בחישובי המס היא כמעט אפסית. יחד עם זאת, כאשר עובד עובר בין מקומות עבודה לאורך השנה או במידה ועבד באופן חלקי או משתנה לאורך השנה, יכול בהחלט להיווצר מצב בו הוא חויב במס גבוה יותר מזה שהוא חייב בו, ובמקרה כזה מגיעים לו החזרי מס.

מתי כדאי לבדוק את האפשרות של החזרי מס?

ובכן, בכל הקשור לנושא של החזרי מס לשכירים כדאי יותר להבין מתי לא סביר שמגיעים לכם החזרי מס וזה קורה כאשר התחלתם את השנה אצל מעסיק מסוים וגם השלמתם את אותה שנה אצל אותו מעסיק ולא התרחשו שינויים כלשהם במצבכם המשפחתי או בתחומים אחרים שעבורם מגיעות לכם נקודות זיכוי במס הכנסה. בכל מקרה אחר, ייתכן שמגיעים לכם החזרי מס וכדאי בהחלט לבדוק זאת בסיוע גורם מקצועי. בין המקרים השכיחים בהם ניתנים החזרי מס לשכירים אפשר למנות: לידת ילד, גירושין או נישואין, החלפת מקום עבודה, התפטרות והפסקת עבודה, קבלת קצבאות חדשות מביטוח לאומי וכן הלאה.

למי צריך לפנות כדי לבחון את העניין?

אם אתם חושדים שאתם זכאים לקבלת החזרי מס לשכירים, אתם רוצים תחילה לפנות אל המעסיק ולבדוק איתו את האפשרות שהנושא ייבדק עבורכם דרך רואה החשבון של העסק. לחילופין, אם המעסיק לא יכול לטפל בעניין או שאתם רוצים לעשות את זה בעצמכם ללא קשר אליו, תוכלו לפנות לגורמים מקצועיים המתמחים בתחום של החזרי מס ואשר מבצעים עבורכם את הבדיקה עצמה ולאחר מכן גם את כל הפרוצדורה הנדרשת על מנת להשלים את העברת החזרי המס אל חשבון הבנק שלכם. תהליכים אלה יכולים כיום להתבצע אונליין לחלוטין תמורת עמלה שולית וסבירה בהחלט ולכן לא אמורה להיות לכם שום בעיה בהשלמת המהלך בסיוע אותם גורמים מקצועיים. כמובן שאין לכם מה לצפות לסכומי עתק, אבל כל סכום הוא סכום מבורך, בעיקר אם הוא מגיע לכם על פי חוק.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
תוכן עניינים
לפרסום כתבה באתר
מאמרים אחרונים