החזר מס - מחשבון אונליין:

ביטוח לאומי החזרים

המוסד לביטוח לאומי הוא מוסד שמתנהל בדרך כלל בצורה מאוד מדויקת לגבי החובות והזכויות של אזרחי המדינה בכל מה שקשור לשיעור דמי הביטוח בהם מחויב כל אזרח. זה לא אומר שאין תקלות וזה לא אומר שהחישובים של הביטוח הלאומי הם תמיד מדויקים, אבל בסך הכל מדובר במוסד אמין למדי, שגם אם שולם לה מס עודף, ידאג בעצמו לזהות את המס העודף ולהשיב אותו לאזרח. יחד עם זאת, ישנם המון מצבים בהם הנתונים המוזנים במחשבי הביטוח הלאומי אינם עדכניים ואינם משקפים את כלל הטבות המס או מסגרת המס הכוללת שבה נתון האזרח ובמקרים אלה יש מקום לפנות באופן יזום לביטוח הלאומי ולדרש החזר. במקרה של ביטוח לאומי החזרים הם גם תהליך שמתנהל בצורה מאוד אפקטיבית ובתנאי שהזכאות להחזר אכן הוכחה.

איך נוצר מצב של עודף מס?

עודף מס הוא מצב בו האזרח משלם מס בהיקף גדול יותר ממה שהוא אמור לשלם. ככלל, על כלחישוב החזר מס ביטוח לאומי אזרחי ישראל חלים שיעורי מס זהים לחלוטין. יחד עם זאת, לכל אזרח ניתנות הטבות שונות בהיקפים שונים בהתאם למצבו הבריאות, מצבו האישי, מצבו המשפחתי, שלב בחיים ואפילו מקום המגורים שלו. במקרים רבים, נתונים לגבי שינויים במצבי חיים אלה אינם מעודכנים בזמן במחשבי הרשויות השונות ולכן הם אינם באים לידי ביטוי בגובה המס הנדרש מן האזרח. כמו כן, חישובי המס מבוצעים על הנחה של עבודה רציפה וקבועה לאורך כל שנת המס ואם אזרח מסוים החליף מקום עבודה, אם השכר שלו השתנה פתאום בצורה דרמטית מכל סיבה שהיא, הרי שיש לבצע את החישוב בצורה שונה עד השינוי ומהשינוי. עודף מס הוא מצב שבו, לרוב בגלל נתונים לא מעודכנים, משלם האזרח יותר ממה שהוא צריך לשלם. בכל המקרים של עודף מס ובכלל זה גם ביטוח לאומי החזרים הוא המנגנון שבאמצעותו משיבות הרשויות לאזרח את עודף המס ששילם.

ראו גם: החזרי מס עבור הפקדות לביטוח חיים וקופת גמל, כל מה שרציתם לדעת על איתור כספים אבודים.

איך מבקשים החזר מהביטוח הלאומי?

ובכן, בכדי לקבל החזר מס מביטוח לאומי, יש להגיש בקשה מסודרת להחזר דמי ביטוח. בקשה זוהחזרי מס מביטוח לאומי- איך זה עובד צריכה להתבצע לאחר שהתעורר אצלכם חשד שאולי שילמתם מס גבוה מדי ולאחר שגם מצאתם סיבה לחשד הזה. זאת אומרת, שאתם לא יכולים לפנות לביטוח הלאומי, להגיד שאתם חושדים שמגיע לכם החזר מס ולהשאיר לביטוח הלאומי לבדוק למה. עליכם לבחון את הדברים בעצמכם, לחשב בדיוק מהו החזר המס המגיע לכם ואז להשאיר לביטוח הלאומי לבדוק את הטענות שלכם ואם הטענות שלכם אכן נכונות, תקבלו החזר מס ותקבלו אותו מייד. לצורך קבלת מס עודף ששולם בתור דמי ביטוח לאומי החזרים מבוצעים בדרך כלל על ידי גורמים מקצועיים המתמחים בתחום של החזרי מס ויכולים לסייע לכם בקבלת החזרי מס לא רק מול הביטוח הלאומי, אלא מול כלל רשויות המיסים בישראל.

בשלב הראשון יהיה עליכם להגיש לאותו גורם מקצועי את כל המסמכים שיש בידיכם לגבי התעסוקה והשכר שלכם בשנים האחרונות (ניתן לבקש החזר מס עד שש שנים אחורה). אותו גורם מקצועי יבדוק את הדברים ואם חסרים מסמכים הוא ינחה אתכם מה לעשות בכדי שניתן יהיה לבנות תמונה מלאה של נתוני המס שלכם. בהמשך לכך, יחשב אותו גורם מקצועי את היקף ההחזר המגיע לכם וימלא טופס בקשה רשמי שיוגש למחלקת ביטוח לאומי החזרים. הביטוח הלאומי יבדוק את הדברים ובמידה ואכן מגיע לכם החזר מס, אתם יכולים להיות בטוחים שההחזר יועבר אליכם אל חשבון הבנק באופן מיידי.

עשוי לעניין אתכם: החזרי מס הכנסה, תיאום דמי ביטוח בקשת החזר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
ביטוח לאומי החזרים
תוכן עניינים
לשיחת ייעוץ חינם התקשרו או השאירו פרטים
מאמרים אחרונים
החזר מס חינוך מיוחד

החזר מס חינוך מיוחד באם יש להורים ילד שמוכרת לו תופעה שנקראת עיכוב התפתחותי, בשל "לקות למידה חמורה", תהיה להם אפשרות לקבל 2 נקודות זיכוי

קרא עוד »
נקודות זיכוי- ילד נכה

הורים לילדים נכים, מקבלים נקודות זיכוי כהטבה ממס הכנסה. במצב בו ההורים נפטרו, או אינם מסוגלים לתפקד, הטבת המס תינתן לאחד האחים או לאפוטרופוס אחר.

קרא עוד »
התקשרו עכשיו!

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!