תוך כמה זמן מקבלים החזר מס ב-2020?

הגשתם בקשה לקבלת החזרי מס ומשום מה אתם לא רואים שום דבר בחשבון הבנק שלכם? אולי אתם שוקלים להגיש בקשה כזאת אבל מתלבטים אם זה שווה את המאמץ ומתי בכלל תקבלו את זה אם תקבלו? ובכן, הבשורה הטובה היא שהפרוצדורה לבדיקת זכאות להחזרי מס והעברת ההחזרים לחשבון שלכם, מסתיימת בדרך כלל בתוך שבועות ספורים בלבד. הבשורה הפחות טובה היא שהתשובה על השאלה תוך כמה זמן מקבלים החזר מס יכולה להשתנות ממקרה למקרה ואתם לא תאמינו מה משפיע על התשובה הזאת.

מדידת ביצועים

אז כמה זמן זה לוקח?

ובכן, התהליך של הגשת בקשה לקבלת החזר מס הוא תהליך שמתחיל בכם. תחילה עליכם להחליט להגיש בקשה לקבלת החזרי מס ולבחור גורם מקצועי שיטפל לכם בנושא. זה יכול להיות רואה החשבון שלכם אם אתם מנהלים עסק עצמאי וזה יכול להיות גורם מקצועי אחר שמציע את השירות לציבור הרחב, ויש לא מעט כאלה. את התהליך הזה תוכלו למעשה להשלים בצורה מקוונת באמצעות האינטרנט מבלי לצאת בכלל מהבית, מה שבהחלט יכול לעודד אתכם לעשות את הצעד הראשון. אותו גורם מקצועי שתבחרו, יעשה בדיקה ראשונית לגבי הזכאות שלכם ואם ישנה הסתברות גבוהה לכך שאתם זכאים להחזרי מס, תוגש בקשה רשמית לרשות המיסים ופה מתחילה התשובה לשאלה תוך כמה זמן מקבלים החזר מס, להסתבך מעט.

זה משתנה, אבל זה מהיר

ובכן, בבדיקה ארצית שנערכה, נתגלה כי הפרמטר שיכריע תוך כמה זמן מקבלים החזר מס הוא סניף מס הכנסה שבו מטופלת הבקשה. כך למשל, אם אתם מגישים את הבקשה בטבריה או באשקלון, תוכלו לקבל את החזר המס המגיע לכם בתוך לא יותר מ-29 ימים, פשוט מכיוון ששם התהליך הוא מהיר יותר, בין בגלל שעובדים שם מהר יותר ובין בגלל שאין תור ארוך של בקשות דומות לטיפול. אם לעומת זאת, תגישו את הבקשה שלכם בפתח תקווה למשל, זה יכול לקחת 4 חודשים. בכל מקרה, כפי שאתם יכולים לראות, לא מדובר בתהליך שלוקח שנים, המה גם שהכל מבוצע ברקע ואתם לא צריכים לעשות דבר. רשות המיסים מטפלת בבקשה שלכם ולפעמים זה פשוט יכול לקחת לה מעט יותר זמן. בסך הכל, בשנה האחרונה עושה רשות המיסים מאמץ גדול בכדי לקצר את זמן מתן החזרי המס למספר שבועות בלבד.

ראו גם: לאיזה מדרגת מס אתם שייכים?

מה שיותר חשוב הוא לא תוך כמה זמן מקבלים החזר מס, אלא מתי מחליטים להגיש את הבקשה. רבים כלל אינם מודעים לאופציה הזאת של החזרי מס, ומיליארדים של שקלים שוכבים ברשות המיסים ללא דורש. הדבר החשוב ביותר הוא שתגישו את הבקשה ותדרשו את מה שמגיע לכם. משם, יהיה עליכם פשוט להמתין מספר שבועות, וההחזר יועבר אליכם ישירות לחשבון הבנק.

פורטל מיסים וכלכלה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
תוכן עניינים
לפרסום כתבה באתר
מאמרים אחרונים
משרד להחזרי מס בגולן

  על פי הדוחות של משרד האוצר עצמו, בקופת המדינה שוכבים עשרות מיליארדי שקלים המגיעים לישראלים כהחזרי מס ואין להם כל דורש. האם זה אומר

קרא עוד »
משרד להחזרי מס באשדוד

  על פי הדוחות של משרד האוצר עצמו, בקופת המדינה שוכבים עשרות מיליארדי שקלים המגיעים לישראלים כהחזרי מס ואין להם כל דורש. האם זה אומר

קרא עוד »