החזר מס - מחשבון אונליין:

תוך כמה זמן מקבלים החזר מס הכנסה?

הגשתם בקשה לקבלת החזרי מס ממס הכנסה, אבל ההחזרים מבוששים להגיע? ובכן, השאלה תוך כמה זמן מקבלים החזר מס הכנסה יכולה לקבל תשובות שונות בהתאם למקום המגורים שלכם, או נכון יותר, בהתאם למשרדי מס הכנסה הספציפיים שמטפלים בהחזרי המס שלכם. בגדול, זה יכול לקחת בין חודש אחד ועד 4 חודשים ולעיתים גם יותר. יחד עם זאת, לאחרונה עושה רשות המיסים מאמצים אמיתיים לקצר את זמן הטיפול בבקשות להחזרי מס. אז כמה זמן לוקח לקבל החזרי מס מרגע הגשת הבקשה ועד הרגע בו מגיעים ההחזרים אל חשבון הבנק שלכם? על כך בשורות הבאות.

אשת עסקים צעירה מחכה להחזר מס

מה משפיע על משך הזמן שעובר מזמן הגשת הבקשה ועד קבלת ההחזרים בפועל?

ובכן, כדי לקבל החזרי מס אתם צריכים קודם כל לקבל את ההחלטה לבקש את אותם החזרים. לכאורה זה נשמע טריוויאלי ומתבקש אבל האמת היא שישנם אנשים רבים הנמנעים מלבקש החזרי מס, אולי מפחד "להתעסק" עם מס הכנסה. כמובן שפחד זה הוא מיותר לחלוטין ואם אתם מתנהלים בצורה שקופה עם המיסים שלכם, אין לכם שום סיבה לחשוש לפנות למס הכנסה, בטח ובטח כאשר מס הכנסה סוף סוף חייב לכם משהו. בקופת המדינה שוכבים מיליארדי שקלים של החזרי מס שאין להם דורש וחבל שהשקלים שלכם ישכבו בערימת הכסף הזאת ללא דרישה.
מרגע שהחלטתם, עליכם למצוא גורם מקצועי שיבדוק את הזכאות שלכם להחזרי מס עבור 6 השנים האחרונות ויטפל לכם בתהליך קבלת ההחזר. אותו גורם מקצועי בודק את הדברים ואם אכן קיימת זכאות, מוגשת בקשה לרשות המיסים, שמכניסה את הבקשה לטיפול ומעבירה אליכם את הכסף בהתאם. בתוך כל התהליך הזה, זמן הטיפול של מס הכנסה הוא זה שמהווה בדרך כלל צוואר הבקבוק ושם צפויה הבקשה שלכם להתעכב ולשנות את התמונה לגבי תוך כמה זמן מקבלים החזר מס הכנסה.

ראו גם: מדריך מדרגות מס

https://www.youtube.com/watch?v=GvLwiNY-saY

כמה זמן זה לוקח בפועל?

ובכן, בדיקת הזכאות היא בדיקה מהירה מאוד ויכולה להתבצע בתוך שעות ספורות בלבד. ככלל, מרגע שהגשתם את הבקשה להחזרי מס, ואת הבקשה הזאת תוכלו להגיש היום גם אונליין דרך המחשב, ניתן להעביר בקשה רשמית למס הכנסה עוד באותו יום עבודה. כעת, הכל בידיים של מס הכנסה ומשך הטיפול בבקשה שלכם צפוי להשתנות בהתאם לסניף המטפל. כך למשל, באשקלון ובטבריה הנושא מטופל בדרך כלל בצורה המהירה ביותר, קרי בתוך 29 ימים בלבד. בנתניה ופתח תקווה זה יכול לקחת יותר מארבעה חודשים.
יחד עם זאת, חשוב לדעת שבשנה האחרונה עושה רשות המיסים מאמץ אמיתי לזרז מאוד את תהליכי מתן החזרי המס לאנשים שהחזרים אלה מגיעים להם וכיום אפשר בהחלט לצפות לקבל את החזרי המס שלכם בתוך כחודש, ללא קשר למקום בו אתם מתגוררים.

פורטל מיסים וכלכלה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
תוכן עניינים
לפרסום כתבה באתר
מאמרים אחרונים
משרד להחזרי מס בחדרה

  על פי הדוחות של משרד האוצר עצמו, בקופת המדינה שוכבים עשרות מיליארדי שקלים המגיעים לישראלים כהחזרי מס ואין להם כל דורש. האם זה אומר

קרא עוד »
משרד להחזרי מס בטבריה

  על פי הדוחות של משרד האוצר עצמו, בקופת המדינה שוכבים עשרות מיליארדי שקלים המגיעים לישראלים כהחזרי מס ואין להם כל דורש. האם זה אומר

קרא עוד »