החזר מס - מחשבון אונליין:

מהן נקודות זיכוי במס הכנסה?

במאמר הבא נסביר מהן נקודות זיכוי במס הכנסה?  נקודות זיכוי הן למעשה הנחה בתשלומי המס שאנו משלמים דרך המשכורת שלנו כשכירים, או בדוח השנתי שאנו משלמים בתור עצמאים. נקודות זיכוי שוות ערך ל-215 ש“ח או 2,580 ש“ח לשנה. כל אדם שהוא תושב ישראל, אזרח ישראלי ועובד במדינת ישראל, זכאי לקבלת נקודות זכות ממס הכנסה. הנקודות מתחילות ב- 2.25 נקודות זיכוי לגבר ו – 2.75 נקודות זיכוי לאישה. מפה ואילך מתחילות כל מיני תוספות.

יש למעשה שלושה דברים שנותנים לנו הטבות במס הכנסה. לא מדובר פה לא על מע“מ ולא על ביטוח לאומי, רק הטבות הקשורות למס הכנסה.

  • פטורים- הכנסה שהיא פטורה ממס לדוגמא אדם שהוא נכה וקיבל אישור על נכות, כל הכנסה שלא תהיה פטורה ממס. דוגמא נוספת. לאדם יש הכנסה משכר דירה. שכר דירה עד גובה מסוים פטור ממס. קיימת רשימה של פטורים שחשוב להכיר אותה וזה יכול לתת לא מעט הטבות במס. אוכלוסיה שיש לה פטורים רבים היא כזו שהגיעה לגיל קצבה, פנסיה והם לא מודעים לכך שחלק מהגדול שהקצבה שלהם פטורה ממס וחבל.
  • ניכויים – אדם שהפקיד כסף לקרן השתלמות או קופת גמל או לאובדן כושר עבודה מקטין תשלומים למס הכנסה ולעתים אף לביטוח לאומי.
  • נקודות זיכוי- דיברנו עליהן גם בתחילת הכתבה ונרחיב גם בהמשך.

 

מהן תוספות בנקודות זיכוי במס הכנסה?

יש כל מיני שלבים בחיים שמזכים אותנו בעוד נקודות זיכוי במס הכנסה למשל כאשר סיימנו לימודי תואר ראשון, אנו זכאים לנקודת זיכוי נוספת. שנה לאחר סיום התואר. בנוסף, אם נולד לנו ילד במהלך השנה, או אם הילד שלנו עבר את גיל 18 לפני תחילת השנה. יחד עם זאת, אם אנחנו עולים חדשים, תושבים חוזרים, חיילים משוחררים  – ההטבות הללו מזכות אותנו בנקודות זיכוי נוספות בתשלום שאנו משלמים חודש בחודשו למס הכנסה. 

טיפים חשובים

עבור שכירים, ההמלצה היא להעביר את כל הנתונים הרלוונטים למעסיק במהלך השנה, כדי שיוכלהחזרי מס ונקודות זיכוי במס הכנסה לחשב את אותם נתונים. מצבים כמו הולדת ילד במהלך השנה, גירושים וכתוצאה מכך תשלום מזונות, יזכו אתכם בנקודות זיכוי ויחושבו להורדת תשלום המס שאנחנו אמורים לשלם במהלך החודש. גם אדם שגר ביישוב מזכה, יקבל על חלק מההכנסה שלו זיכוי. החשבון שנעשה מול מס הכנסה הוא ברמה השנתית ולא ברמה החודשית.

יחד עם זאת, אם אנחנו לא מקפידים להעביר את הנתונים לאורך השנה למעסיק ולא הראנו לו את כל הנקודות הנוספות שמגיעות לנו, הדרך היחידה להתחשבן עם רשויות המס היא רק על ידי הגשת דוח שנתי או בקשה להחזר מס של שכיר.

מימוש נקודות הזיכוי

חשוב לציין כי למימוש נקודות הזיכוי יש תקופה מוגבלת. כלומר אי אפשר למשוך את נקודות הזיכויחישוב נקודות זיכוי במס ההכנסה שלנו לנצח ואחר כך לבוא ולבקש ממש הכנסה החזר רטרואקטיבי. חשוב לשים לב לתקנות, להקפיד להיכנס אחת לתקופה למחשבוני שכר שיש ברחבי הרשת ולעשות סוג של סימולציה על השכר שלנו וכך לבדוק האם באמת הנקודות זיכוי שמופיעות בתלוש שלנו הן באמת זהות למה שאנחנו מקבלים בפועל.

לסיכום, אנו ממליצים לכם להיכנס לאתר של רשות המיסים ולהתעדכן בכל הרשימה שכתובה לגבי זיכויים ונקודות זכות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
חישוב נקודות זיכוי והטבות ילד נכה מעל גיל 18
תוכן עניינים
לשיחת ייעוץ חינם התקשרו או השאירו פרטים
מאמרים אחרונים
התקשרו עכשיו!

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!