החזר מס - מחשבון אונליין:

החזר מס ביטוח לאומי

החזר מס הוא מצב שבו נגבה מהאזרח מס חריג שאותו הוא לא היה באמת צריך לשלם. במקרה זה, יש להשיב לאזרח את עודף המס שנגבה ממנו ותהליך זה נקרא למעשה החזר מס. במקרים מסוימים, הצורך בביצוע החזר מס יעלה אוטומטית במחשבי הרשות שלה שולם המס העודף והרשות תזכה את האזרח באופן אוטומטי וביוזמתה. יחד עם זאת, בהרבה מקרים אחרים, אם האזרח לא יבדוק את הדברים בעצמו, החזר המס המגיע לו, פשוט לא יגיע אליו לעולם וירד לטמיון. 

ביטוח לאומי נחשב למוסד שמקפיד מאוד לבצע החזרי מס עודפים ביוזמתו ובצורה מסודרת ויחד עם זאת ישנם מצבים בהם החזר מס ביטוח לאומי יתגלה אך ורק ביוזמתכם ולכן תמיד נכון וכדאי לבחון את הדברים, במיוחד אם יש לכם חשש שהחזר מס כזה אכן מגיע לכם.

החזר מס ביטוח לאומי

אז באילו מקרים מגיע לכם החזר מס ביטוח לאומי?
כאמור, החזר מס בכלל, מגיע לכם בכל מקרה בו שילמתם יותר מס מאשר הייתם אמורים לשלם על פי החוק. על אף שאת המס אנחנו משלמים מדי חודש או מדי חודשיים, את חבות המס שלנו בוחנים רק בסוף השנה בדיעבד ולכן גם אם מגיע לכם החזר מס עבור שנה מסוימת, תוכלו לקבל את החזר המס הזה רק לאחר תום השנה ולאחר שהוגש דו"ח שנתי שגם אושר ושבו התברר כי אכן שילמתם מס גבוה מדי. החזר מס ביטוח לאומי אינו שונה. אם המס ששילמתם לביטוח הלאומי במהלך שנה או שנים מסוימות הוא גבוה יותר ממה שהייתם צריכים לשלם, מגיע לכם החזר מס. 

מאחר ושיעור המס שאתם משלמים נקבע כמקדמה, כמעט בכל שנה נוצר מצב שבו בסיכום הכללי שילמתם מעט מדי מס או יותר מדי מס. במקרים אלה, ביטוח לאומי יודע לעשות את החישוב בעצמו ולהחזיר לכם את העודף או לדרוש מכם לשלם את החסר. יחד עם זאת, ישנם מקרים בהם ביטוח לאומי לא יודע שהוא צריך לשלם החזר מס.

חישוב החזר מס עבור בעלי שכר גבוה

באילו מקרים צריך לבחון האם מגיע לכם החזר מס ביטוח לאומי?
כפי שאמרנו קודם לכן, המוסד לביטוח לאומי מאוד מסודר בנושא גובה המס ויודע לדרוש כשמגיע לו ולהחזיר כשמגיע לכם. יחד עם זאת, כל החלטה על דרישת מס או החזר מס היא החלטה שמבוססת על מידע וישנם מקרים בהם המידע שקיים אצל הביטוח הלאומי אינו נכון או אינו מעודכן. כך למשל, אם הפחתתם את מספר שעות העבודה השבועיות שלכם, ייתכן שאתם עובדים פחות מרף המס שבכלל מחייב אתכם לשלם ביטוח לאומי. אם נולד לכם ילד, אם התגרשתם או אם התחלתם לשלם מזונות, כל אלה יכולים להשפיע על שיעור המס שאותו אתם צריכים לשלם לביטוח הלאומי. 

אם אלה לא מעודכנים במחשבי הביטוח הלאומי, אתם לא תקבלו החזר מס ביטוח לאומי אלא אם תבררו את הדברים בעצמכם.על כן, בכל מקרה בו התרחש שינוי משמעותי במצבכם האישי או במצבכם התעסוקתי, אתם בהחלט רוצים לבדוק האם מגיע לכם החזר מס ביטוח לאומי עבור התקופה מאז התרחש אותו שינוי. כדי לבדוק האם אכן מגיע לכם החזר כזה, תוכלו לפנות לגורמים מקצועיים המתמחים בבדיקת החזרי מס ולמעשה מנהלים עבורכם את כל התהליך מול המוסד לביטוח לאומי על מנת להסדיר את נושא החזר המגיע לכם. גורמים אלה יגידו לכם מהו ההחזר המגיע לכם, יגישו עבורכם את הבקשה לקבלת ההחזר וגם ידאגו לכך שההחזר אכן ישולם לכם.

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
תוכן עניינים
לפרסום כתבה באתר
מאמרים אחרונים
החזרי מס בגין שהייה בחו"ל

החזרי מס בגין שהייה בחו"ל בעבר, אנשים רבים היו מסתובבים מסביב לעולם, וייתכן שבעתיד זה ימשיך להיות כך. למעשה, היו אנשים שעשו רילוקיישן, והחליטו לנסות

קרא עוד »