החזר מס בגין תואר ראשון

כל מי שמתחיל תואר ראשון, מבין את הקשיים הכלכליים של התקופה הזו. מצד אחד, להיות סטודנט זו אחת התקופות הטובות ביותר. אתה בוגר, עוזב את הבית של ההורים, נמצא בחברת אנשים רבים בגילך שאף פעם לא הכרת לפני ולומד את המקצוע שבחרת בעצמך. אך מצד שני, אתה צריך לשלם שכר לימוד, שכר דירה, לעבוד כדי להצליח לממן הכל ובין היתר ללמוד. איו ספק שזו אחת התקופות המאתגרות. אך האם ידעתם שאתם זכאים להחזר מס בגין תואר ראשון? אם לא, המאמר הבא הוא בשבילכם. 

החזר מס בגין תואר ראשון- מה זה אומר?

כפי שציינו, סטודנטים רבים מגיעים למצבים כלכליים לא פשוטים. על הסטודנט לשלם על דבריםהחזרי מס לסטודנטים שהשלימו תואר ראשון רבים שלא תמיד ביכולתו לשלם. חלק מהסטודנטים מבקשים עזרה מההורים, אך לא כולם יכולים לעשות זאת. כמו כן, יש כאלה שלא מוכנים לעשות זאת- מהסיבה הפשוטה שזאת התקופה שלהם. הם לראשונה בחייהם מנסים להיות עצמאיים ולהסתדר לבד ולכן לא מוכנים לקבל עזרה מההורים. לכן, סטודנטים רבים מנסים ככל יכולתם להרוויח כסף ולממן את כל הנדרש עליהם. במקרה שאתם מוצאים את עצמכם מזהים עם המצב הנ״ל, חשוב שתבינו שהמדינה תומכת בסטודנטים ומעניקה החזר מס בגין תואר ראשון. 

אנשים רבים במדינה בכלל, וביניהם סטודנטים בפרט, אינם מודעים בכלל לכך שהם זכאים להחזרי מס. יש לכך סיבות רבות. אצל סטודנטים, הדבר נובע בעיקר מהסיבה שסטודנטים רבים אינם מודעים לתשלומי מסים ועושים מה שאומרים להם בלי לשאול הרבה שאלות. בנוסף לכך, מרבית הסטודנטים עובדים כשכירים. כאשר עובדים כשכירים, התשלום למס הכנסה מתבצע על ידי המעסיק. בצורה כזו, השכירים אינם מגישים דוחות למס הכנסה ולכן אינם מודעים להחזרי המס להם זכאים. לכן, על מנת לקבל החזר מס יש לפעול לשם כך. חשוב להבין, שאם תשבו ותחכו שרשות המסים תעדכן אתכם שמגיע לכם החזר כספי על מס, אתם לא תקבלו את הכסף המיוחל. 

כיצד מקבלים החזר מס בגין תואר ראשון?

החזר מס בגין תואר ראשון, ניתן לסטודנטים מעצם העובדה שהם סטודנטים. אין הבדל במקצועחישוב החזר מס לבעלי תואר ראשון אותו אתם לומדים, בין אם בחרתם ללמוד משפטים, חינוך, רפואה או הנדסה אתם זכאים להחזר מס. חשוב להבין, שעל מנת לקבל החזר מס בגין תואר ראשון, עליכם להגיש בקשה להחזר מס לידי מס הכנסה. על מנת להגיש בקשה יש למלא טופס מתאים ולצרף אליו מסמכים מתאימים כמו אישור לימודים ותעודת סטודנט בתוקף. אל תדחו את העניין ופעלו לשם כך- אלו הזכויות שלכם. 

איך מגישים בקשת החזר מס בגין תואר ראשון?

על מנת לקבל החזר מס, תצטרכו להגיש בקשה להחזר מס לידי פקיד שומה במס הכנסה. יש לצרף טפסים מתאימים לבקשת החזר המס. מטרת הטפסים המצורפים היא לתמוך בבקשה שלכם להחזר מס.

ניתן להגיש את הבקשה להחזר מס באופן עצמאי. כמובן שיש לקחת בחשבון שבמידה ולא תגישוהחזרי מס לסטודנטים בעלי תואר ראשון - כל הפרטים את המסמכים הנחוצים יוכלו לדחות לכם את הבקשה להחזר מס. לכן, במידה ואינכם בטוחים מה צריך, או מעדיפים לא לקחת את הסיכון, תוכלו להעזר בגורמים מקצועיים כמו רואה חשבון או יועץ מס. בנוסף לכך, יש חברות מקצועיות שעוזרות בכל הקשור להחזרי מס. יש יתרונות רבים בפניה לחברה מקצועית. החברה המקצועית תוכל לבדוק מראש אם יש לכם חובות במס הכנסה או האם אתם זכאים להחזרים כספיים כלשהם. בנוסף, החברה המקצועית תפנה אתכם לטפסים ולמסמכים הנדרשים עבור הבקשה להחזר מס. כמו כן החברה המקצועית תדע להכווין אתכם לגורמים המתאימים במידה ויהיה צורך להשיג את המסמכים הללו. 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
תוכן עניינים
לפרסום כתבה באתר
מאמרים אחרונים
משרד להחזרי מס בקדימה

  על פי הדוחות של משרד האוצר עצמו, בקופת המדינה שוכבים עשרות מיליארדי שקלים המגיעים לישראלים כהחזרי מס ואין להם כל דורש. האם זה אומר

קרא עוד »