החזרי מס עבור הפקדות לביטוח חיים וקופת גמל

החזרי מס עבור הפקדות לביטוח חיים וקופת גמל החזרי מס עבור הפקדות לביטוח חיים וקופת גמל

מדינת ישראל כמדינה מערבית מתקדמת מבקשת לעודד את אזרחיה להפקיד כספים במסגרת של חסכונות לטווח הארוך. אחת הדרכים בהן המדינה בחרה לעשות זאת היא מתן החזרי מס בעבור ביטוחי חיים וקופות גמל. סביר להניח שיש לכם את אחד מהחסכונות הללו אם לא את שניהם, צבירת כספים בחסכונות לטווח הארוך מהווה צעד נכון מבחינה כלכלית. אנחנו כאן בכדי לוודא שאתם מכירים את הזכות שלכם לקבל החזרי מס עבור הפקדות לביטוח חיים וקופת גמל וגם מממשים אותה. אם נדע לנהל נכון את הכספים ואת תשלומי המס נבטיח לעצמנו ביטחון כלכלי. 

מה זה החזר מס ומי זכאי לקבל אותו?

המצב המוכר לכולנו הוא מצב בו אנחנו האזרחים משלמים מס לקופת המדינה ולא להיפך. תשמחו לגלות שקיימים מקרים בהם המצב הפוך והמדינה היא זו שמחזירה לאזרח הפשוט כסף במתכונת של החזר מס. אם לא ניצלתם נכון הטבות מס שמגיעות לכם – מגיע לכם לקבל כסף בחזרה מהמדינה. אחד המקרים הנפוצים ביותר בהם מתקבלים החזרי מס הוא הפקדות לביטוח חיים וקופות גמל. 

https://www.youtube.com/watch?v=LHQnrkHHuSo

מה זה נקודות מס?

סכום המס שהמדינה גובה מכל אזרח נקבע על פי נקודות מס כאשר יש לכל נקודה שווי כספי. כך למשל, אם נקודת מס שווה 200 שקלים, זכאות לנקודת מס כזו מזכה אתכם בהחזר מס של 2400 שקלים (מכפלה של 200 שקלים ב-12 חודשים). נדגיש שאדם שלא השלים 12 חודשים מלאים של עבודה אינו זכאי להחזר מס. ההחזר ניתן מתוך המס ששילמתם לקופת המדינה. 

איזה החזר מס מקבלים בעבור ביטוח חיים וקופות גמל?

החזרי מס עבור הפקדות לביטוח חיים וקופת גמל ניתנים לכלל האזרחים שמפקידים חלק מההכנסות שלהם בחסכונות לטווח הארוך. ההחזר שאפשר לקבל יהיה בגובה של עד 25% מהסכום הכולל שהופקד. הטבת המס בעבור ביטוחי חיים וקופות גמל ניתנת לעובדים שכירים ועצמאיים כאחד. העצמאים מנהלים בעצמם את התשלומים לפוליסת החיסכון תוך הקפדה על דיווח שנתי למס הכנסה. השכירים ברובם מפקידים את הכספים דרך מקום העבודה. קיימת אופציה לניהול עצמי של התשלומים גם בעבור שכירים. 

מהי מסגרת ההפקדות שיש לעמוד בה?

את הטבת המס שמגיעה לכם על פי חוק אפשר יהיה לקבל במתכונת של ניכוי מס או במתכונת של זיכוי. זכאות להחזר מס בעבור ההפקדות ניתנת רק לאזרחים שעומדים במסגרת הפקדות של 34,000 שקלים בשנה. החזרי מס עבור הפקדות לביטוח חיים וקופת גמל מותנים בהפקדת כספים שלא עולים על סכום המסגרת. 

איך מגישים בקשה לקבלת החזר?

קבלת החזרי מס עבור הפקדות לביטוח חיים וקופת גמל אפשרית באופן עצמאי או במסגרת מקום העבודה. אלו שבוחרים להגיש את בקשת ההחזר של דרך מקום העבודה רשאים לפנות אל גורם מקצועי ולהגיש את הבקשה על ידי רואה חשבון מטעמם. את בקשת ההחזר יש להגיש אל משרדי מס הכנסה יחד עם טופס 106. התהליך אינו מסובך ולרוב מתקבלת תשובה בתוך מספר שבועות. במידה ותמצאו זכאים להחזר מס הכספים יופקדו אל חשבון הבנק שלכם במהרה. 

מי מקבל את ההחזר?

חשוב להדגיש שבביטוחי חיים החזר המס ניתן לאדם שמשלם את דמי הביטוח ולא לאדם שמבוטח בפועל. אפשר לקבל החזרי מס עבור הפקדות לביטוח חיים גם כאשר מדובר בביטוח במסגרת המשכנתא. הגשת בקשה לקבלת החזר או ניכוי מס עדכנית מפחיתה מסכום המס השנתי סכום שווה ערך ל-25% מסכום ההפקדות הכולל. תהיו אתם חכמים יותר ואל תוותרו על הטבות מס שמגיעות לכם.  

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
תוכן עניינים
לפרסום כתבה באתר
מאמרים אחרונים
משרד להחזרי מס באריאל

  על פי הדוחות של משרד האוצר עצמו, בקופת המדינה שוכבים עשרות מיליארדי שקלים המגיעים לישראלים כהחזרי מס ואין להם כל דורש. האם זה אומר

קרא עוד »