החזר מס - מחשבון אונליין:

החזרי מס לבעלי ביטוח אובדן כושר עבודה

החזרי מס לבעלי ביטוח אובדן כושר עבודה אובדן כושר עבודה

בשום שלב בחיים אנחנו לא יכולים לדעת מה יביא המחר. גם אלו שמתגאים באורח חיים בריא עלולים למצוא את עצמם מתמודדים עם מחלה או פציעה שגורמת לאבדן כושר עבודה. בהעדר היכולת לעבוד אנו מאבדים את מקור הפרנסה ומהר מאוד מתקשים לשמור על רמת החיים בה אנחנו מורגלים. ביטוחי אובדן כושר עבודה הם הדרך היחידה בה נוכל להבטיח לעצמנו ולאלו שתלויים בנו מבחינה כלכלית הגנה מפני פגיעה באיכות החיים במקרה בו לא נוכל עוד לעבוד. אם אתם מבינים את החשיבות הרבה של כיסוי אובדן כושר עבודה וגם רכשתם כבר ביטוח כזה – תשמחו לדעת שקיימות הטבות מס שאתם יכולים וצריכים לממש. 

מדוע אנחנו זכאים לקבל החזר מס?

מדינת ישראל מבקשת לעודד את כלל אזרחיה לרכוש ביטוחים שמספקים הגנה מפני קריסה כלכלית במקרה חירום. הטבות מס נועדו להפוך ביטוחי אובדן כושר עבודה למוצר פופולרי. החזרי מס ניתנים מתוקף הכרה בהוצאה הכספית על הביטוח כהוצאה מוכרת. עצמאים וגם שכירים שמשלמים בעבור פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה זכאים להכרה בדמי הביטוח כהוצאה מוכרת בגינה מתקבלים החזרי מס. אנו מחויבים לשלם מס למדינה רק בעבור הרווחים שלנו. הוצאות מוכרות מנוכות מהשכר הכולל והמס מחושב מתוך סכום נמוך יותר (רווח = הכנסות פחות הוצאות). 

הגשת בקשה להחזר מס בעבור שכירים

בעוד לעצמאיים יש יועץ מס או רואה חשבון שמנהל בעבורם את תשלומי המס ומוודא שהם מקבלים את כל ההטבות, לשכירים אין מישהו שדואג להם. כך נוצר מצב בו שכירים רבים אינם מממשים את הזכות שלהם להטבות מס ומשלמים מס גבוה שלא לצורך. שכירים שמבקשים לקבל החזרי מס  בגין ביטוח אובדן כושר עבודה או כל סיבה אחרת, נדרשים להגיש בקשת החזר יזומה במשרדי מס הכנסה. כל עוד לא תוגש הבקשה יחד עם כל המסמכים הדרושים, לא יתקבל כל החזר מס. 

על אלו סכומי כסף מדובר?

החזרי מס לבעלי ביטוח אובדן כושר עבודה אינם ניתנים בעבור המחיר המלא של הפוליסה אלא בשיעור של עד 2.5% מהשכר של העובד. חשוב להדגיש שהחזר המס המקסימלי שעובד יכול לקבל הינו עד 7.5% מסכום השכר. כך נותר מצב בו העברת כספים לקופת גמל (מוכר גם כן כהוצאה מוכרת) פוגעת בזכות שלכם לקבל החזר מס בעבור ביטוח אובדן כושר. 

יש לי ביטוח אובדן כושר עבודה ולא הגשתי בקשה להחזר – מה עושים?

תחילה חשוב להדגיש שגם אם עד היום לא ידעתם שמגיעים לכם החזרי מס לבעלי ביטוח אובדן כושר עבודה – זה לא אומר שאתם לא יכולים להגיש היום בקשה להחזר רטרואקטיבי. קיימת אפשרות לקבל החזרי מס לבעלי ביטוח עד 6 שנים אחורה! יש לכם הזדמנות ליהנות מהחזר מס משמעותי. שימו לב שההכנסות וההוצאות נבדקות בעבור כל שנה בנפרד. 

איך מגישים בקשה להחזר מס?

על מנת לקבל את החזר המס שמגיע לכם יש לפנות אל מס הכנסה ולהגיש בקשה. אין למס הכנסה אפשרות לדעת שיש לכם פוליסת וליזום בעצמו את מתן ההחזר. את הבקשה אפשר יהיה להגיש באופן עצמאי או בליווי של איש מקצוע. פנייה אל איש מקצוע מצליחה לרוב לייעל ולזרז את התהליך אך השירות כרוך בתשלום. הטופס שמיועד להחזר מס לשכירים הוא טופס 135 ויחד עמו יש להגיש גם טופס 106. ניתן לקבל את הטפסים אצל המעסיק שלכם. אם יש לכם יותר ממעסיק אחד תתבקשו להגיש טופס בעבור כל מקום עבודה. 

את הטופס מקבלים מן המעסיק, כאשר עובד המועסק אצל יותר ממעסיק אחד יצרף טופס נפרד עבור כל מעסיק.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
אובדן כושר עבודה
תוכן עניינים
לשיחת ייעוץ חינם התקשרו או השאירו פרטים
מאמרים אחרונים
משרד להחזרי מס ביהוד

  על פי הדוחות של משרד האוצר עצמו, בקופת המדינה שוכבים עשרות מיליארדי שקלים המגיעים לישראלים כהחזרי מס ואין להם כל דורש. האם זה אומר

קרא עוד »
החזרי מס הכנסה

אם חוויתם בשנה האחרונה שינויים תעסוקתיים או שינויים במצבכם המשפחתי, יכול מאוד להיות שמגיעים לכם החזרי מס הכנסה. למעשה, החזרים כאלה עשויים להגיע לכם אם

קרא עוד »
התקשרו עכשיו!

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!