4 טיפים למגישי בקשה לקבלת החזרי מס

מס הכנסה נחשב לאחד הגופים החשובים במדינת ישראל. באמצעות המיסים שאנו משלמים לאורך כל השנה, בין אם אנו שכירים ובין אם עצמאים, אנו זכאים למגוון רחב של שירותים כמו שירותי בריאות הניתנים על ידי קופות החולים ובתי החולים בישראל, שירותי חינוך הניתנים על ידי הגנים, בתי הספר והתיכונים, שירותי רווחה ועוד. בלי שהיינו משלמים מיסים, לא היינו זכאים לכל הדברים הללו. לפעמים זה נראה לנו כי אנו משלמים יותר מדי כסף מהמשכורת שלנו למיסים, אך דמיינו לעצמכם מה היה קורה אם לא היינו משלמים את הסכום הזה. 

חשוב לדעת כי התשלומים הללו נקבעים לפי ההכנסה שלנו, כלומר מס הכנסה קבעו מדרגות מס שחשוב להכיר אותם, בין אם אתם שכירים ובין אם עצמאים. יחד עם זאת, אם אתם חושבים או אפילו חושדים כי מגיעים לכם החזרים ממס הכנסה, המדריך הבא נכתב בדיוק בשבילכם. המומחים שלנו ישמחו לסייע, ללוות ולייעץ לכם שלב אחר שלב בכל השלבים של הגשת הבקשה כדי שתקבלו את כל מה שמגיע לכם ללא יוצא מן הכלל. הגשת בקשה לקבלת החזר מס עלולה במקרים רבים להיות הליך מורכב, שיכול לקחת זמן רב, בעיקר אם אין לכם גישה לתחום ואף פעם לא עשיתם את זה.

טיפים להחזר מס לחברות

מה הן נקודות זיכוי במס הכנסה?
למעשה, גם אם אתם זכאים לקבלת החזרי מס ממס הכנסה ואתם ממלאים את הטפסים בצורה שאיננה מדויקת, יכול מאוד להיות שיפסלו את הבקשה שלכם ולא תקבלו את הכסף שמגיע לכם! 
הטיפ הראשון שאתם צריכים להכיר קשור לנקודות זיכוי במס הכנסה. החישוב של המיסים ברשות המיסים מבוסס על ההכנסות שהיו לכם במשכורת בשנה האחרונה, בין אם אתם שכירים ובין אם עצמאים. מדרגות המס מותאמות באופן ספציפי להכנסות של כל אדם במדינת ישראל ומס הכנסה לוקחים בחשבון מה בדיוק הרווחתם ואיך. 

ככל שהמשכורת שלכם יותר גבוהה, אתם תשלמו יותר מיסים על פי האחוזים שנקבעו במדרגות המס. לצורך העניין יש הבדל בחישוב המיסים מהכנסה שמגיעה ממשכורת לבין הכנסות אחרות שמגיעות למשל מרווחי שכר דירה וכדומה. תשלומי המס נקבעים לפי שנה שלמה. כלומר, אם במהלך השנה האחרונה ההכנסה שלכם ישתנתה מכל סיבה שהיא, גם מדרגות המס ישתנו ביחד עם השינוי כך שלא תשלמו את אותם מיסים בכל חודש.

חישוב נקודות זיכוי והטבות ילד נכה מעל גיל 18

מה מזכה אותי בנקודות מס?
מצבים כמו סיום העסקה, חודשים בהם הייתם באבטלה, שינויים של השכר, שינויים בניכויים והוצאות יכולים להוביל למצב שבו אתם משלמים מיסים גבוהים מדי והחישוב ההתחלתי עליו מדרגת המס מבוססת איננו רלוונטי עוד. בישראל כל אזרח זכאי לנקודות מס. יש נקודות מס שניתנות לנו רק מעצם היותנו תושבים במדינת ישראל ויש כל מיני מצבים נוספים שמזכים אותנו בנקודות זיכוי כמו למשל סיום לימודים, שחרור מהשירות הצבאי בצה“ל או שירות לאומי, הולדת של ילד, נישואין, תשלום דמי מזונות ועוד. נקודת מס אחת שווה בממוצע ל-200 ש“ח.

החזר מס רטרואקטיבי, יש דבר כזה?
אם מדובר בנקודות בסכום מעל 2,000 ש“ח בשנה, הסכום הוא משמעותי מאוד ומשפיע באופן ניכר על שיעור המס שאתם משלמים. לכן הטיפ השני שלנו אליכם הוא בכך שעליכם להבין כי מדובר בהחזרים שתקפים ל6 שנים ולכן ממש לא מומלץ להתמהמה או לחכות. הכסף הזה לא יחכה לכם ברשות המיסים לנצח! רשות המיסים תחזיר לכם את מה שהיא חייבת לכם ואם לא עדכנתם בזמן את המעסיק שלכם,  לגבי השינויים שתוארו לעיל בסוף השנה הנוכחית או בתחילת השנה הבאה מומלץ מאוד למלא את הטפסים כמו שצריך ולשלוח אותם לרשות המיסים.

איך אני מגיש בקשה להחזרי מס על שנים עברו?
ההחזרים תקפים ל-6 שנים אחרונות בלבד! לכן, אם אתם חושבים ששילמתם יותר מדי מיסים בשנה האחרונה, זה הזמן לבצע את הבדיקות שלכם. אם נראה לכם שמדובר בכמה שנים, הזמן עובר מהר ולכן כדאי לעשות את מה שצריך ואם אתם לא מסתדרים בעצמכם, שווה לפנות לחברה מקצועית המתמחה בבדיקת החזרי המס שמגיעים לכם. בכדי שתוכלו להגיש בקשה להחזר מס עליכם לתעד את כל ההכנסות והניכויים שהיו בשנים האחרונות. יש להביא את כל המסמכים בכדי שתוכלו להוכיח כי אכן מגיע לכם החזר. 

אם לא תצטיידו בכל המסמכים המתאימים, הבקשה שלכם להחזרי מס עלולה להידחות. הבקשה להחזרי מס צריכה להיות מוגשת לכל שנה בנפרד גם אם אתם מגישים בקשה להחזרי מס על כמה שנים. באתר של רשות המיסים יש את כל המסמכים הדרושים להגשת הבקשות שאתם צריכים למלא באופן מדויק. 

כיצד מחשבים החזר מס

מה לגבי הוצאות וניכויים? 
לא משנה באיזה תחום אתם עוסקים. לא משנה אם אתה עורך דין או שיפוצניק, שחקן תיאטרון או טייס, מעצבת פנים או מדריכת כושר, בעל חנות או מקדם אתרים, אם את/ה עצמאי/ת, את/ה חייב להקפיד על רישום מדויק של כל ההכנסות וההוצאות במהלך השנה. יש המון הוצאות הנחשבות למוכרות במס ולכן הן משפיעות על החישוב ברווחים של העסק שלך על פי החוקים של רשות המיסים. הוצאות מתחלקות לסוגים שונים כמו למשל: הוצאות משרדיות, הוצאות שכירות, הוצאות אינטרנט וחשמל עבור עובדים מהבית, הוצאות של נסיעות עבודה או דלק, ריהוט משרדי ואפילו מוצרי ניקיון. 

יש גם הוצאות מוכרות שכולנו משלמים ונחשבות לפטורות ממס כמו הפקדות לקרן פנסיה, תשלומים לביטוח חיים וקרנות השתלמות ועוד. כלומר, אם החישובים של מס הכנסה מכילים סכומים הכוללים גם הוצאות קרן פנסיה, קרנות השתלמות וביטוחים חיים, יש לנכות את הסכומים הללו ולהוריד את עלות המס שאתם משלמים לאורך כל השנה. בכל אופן, אם אתם עצמאים, כדאי להכיר את סוגי ההוצאות השונות ובגדול- לשמור כל קבלה לאורך כל השנה! 

איך מתאמים מס על רווחי הון

טיפ מספר 4: היעזרו במי שצריך
חשוב להבין כי החוקים הקשורים לתשלומי מס די מסובכים ולא כל אחד מצליח להבין אותם עד הסוף. הדבר האחרון שאתם רוצים לעשות הוא להתעסק עם רשות המיסים. יש סעיפים מבלבלים, תתי סעיפים וחישובים שלא כל אחד מסוגל או אפילו רוצה להתעסק איתם. זה נכון שיש היום כל מיני כלים, מדריכים ומחשבונים שמציעה רשות המיסים ונועדו כביכול לסייע לנו, אבל גם הם עלולים לסבך אותנו עוד יותר. אתם לא רוצים לפספס נקודות זיכוי שמגיעות לכם בחישוב ההחזר הכספי ולכן, שווה להיעזר במומחים. 

ייעוץ וקבל סיוע מאנשים שזו העבודה שלהם – להיות יועצי מס תורם רבות להגשה נכונה של הבקשה בדיוק מירבי כדי שתוכלו לקבל את כל מה שמגיע לכם בלי לפספס אף נקודת זכות. צריכים עזרה וסיוע נוסף לגבי כל מה שקשור לפעילות מול מס הכנסה, החזרי מס והגשת בקשה להחזרים? צרו איתנו קשר ונשמח לסייע ולעזור לכם בכל שאלה ובקשה, ללוות אתכם בתהליך שלב אחר שלב במקצועיות ויסודיות כדי שתקבלו את כל מה שמגיע לכם עד השקל האחרון. 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
תוכן עניינים
לפרסום כתבה באתר
מאמרים אחרונים
בדיקת החזר מס הכנסה

החזר מס הכנסה קורה כאשר מס הכנסה גבו סכום כסף גבוה יותר ממה שהיו צריכים, ולמעשה מחזירים את הכסף אליכם. על ידי בדיקה פשוטה ולא

קרא עוד »
משרד להחזרי מס במיתר

  על פי הדוחות של משרד האוצר עצמו, בקופת המדינה שוכבים עשרות מיליארדי שקלים המגיעים לישראלים כהחזרי מס ואין להם כל דורש. האם זה אומר

קרא עוד »
משרד להחזרי מס בלהבים

  על פי הדוחות של משרד האוצר עצמו, בקופת המדינה שוכבים עשרות מיליארדי שקלים המגיעים לישראלים כהחזרי מס ואין להם כל דורש. האם זה אומר

קרא עוד »