החזר מס - מחשבון אונליין:

החזר מס בגין תשלום עודף של מס שבח – כל מה שחשוב לדעת

החזר מס בגין תשלום עודף של מס שבח – כל מה שחשוב לדעת

מס שבח

התנהלות נכונה מול רשות המסים היא כזו שמאפשרת ניצול מלא של כל הזכויות שלכם בזמן אמת. לצערנו, ישנם מקרים רבים בהם היכרות חלקית עם תקנות המס והימנעות מפנייה אל אנשי מקצוע גורמת לתשלומי מס עודפים. תהיו אתם חכמים יותר ואל תוותרו על הזכויות שלכם. החזר מס שבח הוא אחד ההחזרים הגבוהים ביותר שאפשר לקבל. אם יש לכם זכאות תקבלו במהרה אל חשבון הבנק שלכם סכום משמעותי. בכדי שתוכלו לדעת האם כדאי לפנות אל איש מקצוע לבירור, נסביר תחילה מהו מס שבח וכיצד מחשבים אותו. 

מה זה מס שבח?

דרישה לתשלום מס תקבלו כאשר תבצעו עסקה בתחום הנדל"ן. החוק בישראל קובע חובת תשלום מס בעבור רווחים שמופקים ממכירת דירה (הרווח הוא ההפרש בין המחיר בו נקנה הנכס לבין המחיר בו נמכר הנכס). מחירי הדירות בישראל נמצאים בשנים האחרונות במגמת עלייה כך שרוב עסקאות המכירה מניבות רווח עצום. פטור מתשלום של מס שבח ניתן על מכירת דירה ראשונה ששימשה למגורים למשך 18 חודשים לפחות. משקיעים שמחזיקים במספר דירות מתבקשים לשלם מס שבח על פי חישוב לינארי. 

איך מחשבים את מס השבח?

בכדי לקבוע זכאות לקבלת החזר מס בגין תשלום עודף, עלינו להבין תחילה כיצד מחשבים את תשלום המס. כאמור, החוק קובע חובת תשלום מס בגובה של 25% מהרווח  על כל מכירת דירה פרט לדירה ראשונה. כך למשל, במידה ויש ברשותכם 2 דירות כאשר את הדירה השנייה רכשתם בשנת 2010 במיליון שקלים ובשנת 2020 מכרתם אותה בסכום של 2 מיליון שקלים, הרווח המצרפי שלכם הוא מיליון שקלים בעבורו עליכם לשלם מס. 

למי מגיע לקבל פטור מתשלום מס שבח?

חשוב להבהיר שישנו הבדל בין החזר מס בגין תשלום עודף של מס שבח לבין פטור מתשלום המס. עליכם לזכור שהמס מחושב על פי הרווח שהופק ממכירת הנכס כך שבמידה ולא היה כל רווח – יש לכם פטור מלא מתשלום. שימו לב שאתם מקזזים הוצאות רכישה והשבחה של הנכס מהרווחים (אפשר וצריך לקזז שכר טרחה למתווך, לעורך דין ועוד) ולא משלמים מס גבוה לחינם. פטור מתשלום ניתן באופן חד פעמי במעמד מכירת דירה ראשונה. מבנים שמשמשים גן ילדים או בית כנסת נחשבים על פי חוק גם כן כדירת מגורים. 

נדגיש שבמידה ואתם זכאים לפטור לא תוכלו לקבל גם החזר מס בגין תשלום עודף של מס. הסכומים הגבוהים שמעורבים בעסקאות נדל"ן הופכים גם את תשלום המס לגבוה כך שחשוב לתכנן נכון את המיסוי בעזרת איש מקצוע. עליכם לקחת בחשבון מראש תכנון למכירה עתידית של דירות נוספות היות והפטור מתשלום מס ניתן רק פעם אחת. החוק מתיר קבלת פטור מתשלום המס בכמה דרכים כך שבדיקת זכאות כדאית ואף הכרחית. אם מדובר בדירה שיש לכם עליה בעלות חלקית או דירה שקבלתם בירושה – יכול להיות שמגיע לכם פטור ואתם משלמים מס שבח לחינם. 

איך מקבלים את ההחזר?

המפתח למיצוי מלא של הזכויות שלכם וקבלת כל ההטבות הזמינות בחוק הוא הקפדה על התנהלות מחושבת ומושכלת. אם תלוו את כל רכישות הנדל"ן שלכם בהתייעצות עם יועץ מס או עורך דין מסים, תצליח לחסוך סכום משמעותי. ההחזר ניתן על ידי מס הכנסה לאחר הגשת בקשה מסודרת שלכם. חוק מיסוי המקרקעין בישראל הוא חוק מורכב שכולל לא מעט קיזוזים, תחשיבים לינאריים והטבות על סמך נסיבות, כדאי להיעזר ביועץ מס שמתמחה בתחום ולהנחות אותו לבצע בדיקה מקיפה לקבלת החזר מס שבח מקסימלי. 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
מס שבח
תוכן עניינים
לשיחת ייעוץ חינם התקשרו או השאירו פרטים
מאמרים אחרונים
משרד להחזרי מס בעומר

  על פי הדוחות של משרד האוצר עצמו, בקופת המדינה שוכבים עשרות מיליארדי שקלים המגיעים לישראלים כהחזרי מס ואין להם כל דורש. האם זה אומר

קרא עוד »
משרד להחזרי מס ביהוד

  על פי הדוחות של משרד האוצר עצמו, בקופת המדינה שוכבים עשרות מיליארדי שקלים המגיעים לישראלים כהחזרי מס ואין להם כל דורש. האם זה אומר

קרא עוד »
משרד להחזרי מס בשוהם

  על פי הדוחות של משרד האוצר עצמו, בקופת המדינה שוכבים עשרות מיליארדי שקלים המגיעים לישראלים כהחזרי מס ואין להם כל דורש. האם זה אומר

קרא עוד »
התקשרו עכשיו!

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!