החזר מס - מחשבון אונליין:

פטור ממס הכנסה- כספים המשולמים לעובד בסיום העסקתו

 

כאשר אתם מסיימים את עבודתכם בגין פיטורין, אתם זכאים לתשלום פיצויים, כלומר כספים המשולמים לעובד בסיום העסקתו. כספי הפיצויים מובילים לפטור מס. כספי הפיצויים יהוו אחוז משכרו של העובד, בממוצע 7%. ישנם מקרים, בהם תהיו מחוייבים לשלם מס על כספי הפיצויים. מה זה אומר? על כך נרחיב במאמר הבא. 

פטור ממס הכנסה- כספים המשולמים לעובד בסיום העסקתו- מתי חייבים במס?

ישנם שני מקרים בהם העובד יחוייב בתשלום מס על כספי הפיצויים.

  • כאשר סכום הפיצויים עולה על הסכום המירבי בשנה, שהוא 34,900 שקלים (נכון לשנת 2020), או כאשר סכום הפיצויים עולה על משכורתו החודשית של העובד- בשני המקרים האלה, ייחשב הסכום הגבוה יותר בתור הכנסתו של העובד, והוא יחוייב לשלם עליו מס הכנסה. 
  • בעת משיכת כספי הפיצויים. במקרה בו סך דמיי הפיצויים גבוה יותר מהתקרה שנקבעה בחוק על פי מספר החודשים בהם עבדתם במהלך השנה, יחוייב העובד במס חלקי על פי מדרגת המס. 

יש לקחת בחשבון, שבשני המקרים, יכול להיות מצב בו המס יוביל לחיוב גבוה מידי. במקרה כזה, תוכלו לפרוס את כספי הפיצויים שלכם על פי בחירתכם. אך שימו לב כי הסכום החודשי שתרוויחו מדמי הפיצויים, יוסף להכנסה השנתית של אותה השנה. 

פטור ממס הכנסה- כספים המשולמים לעובד בסיום העסקתו 

פריסת התשלום

הבעיה המרכזית בתשלום של כספים המשולמים לעובד בסיום העסקתו, היא שהדבר מוביל לקפיצהפטור ממס הכנסה לעובד - כל המידע גבוהה במדרגת המס. לכן, על מנת שלא יקרה מצב כזה בו יגבו מאתנו תשלומים גבוהים לרשויות, יש אפשרות בפריסת התשלום. ההמלצה היא לפרוס את התשלומים על גבי כמה שנים. דמי פיצויים ניתנים לפריסה על גבי 6 שנים, מקסימום, בהתאם לגובה דמי הפיצויים ולתקופת ההעסקה שלכם במקום העבודה. פריסת התשלומים ניתנת קדימה ואחורה. ההמלצה היא לבצע את הפריסה קדימה בלבד, על מנת להציב ירידה בהכנסה החודשית. אך, במקרים בהם שכרכם היה נמוך בעבר, הפריסה אחורה תהיה עדיפה. 

פטור ממס הכנסה- כספים המשולמים לעובד בסיום העסקתו-  החזר מס

חשוב להבין, שיש סיכוי גבוה בו הנכם זכאים לפטור ממס הכנסה עבור כספים המשולמים לעובדפטור ממס הכנסה- כספים המשולמים לעובד בסיום העסקתו-  החזר מס בסיום העסקתו. כלומר, עבור כספי הפיצויים. לשם כך תאלצו לברר זאת מול פקיד שומה שקובע את גובה המס על פי פרמטרים שונים. כאשר אתם חושדים שחבות המס גבוהה מדי, אז תוכלו לבקש החזר מס עבור כספים המשולמים לעובד בסיום העסקתו. לשם כך עליכם להגיש בקשה להחזר מס לידי מס הכנסה. את הבקשה תוכלו להגיש באופן עצמאי או על בסיוע של חברות מקצועיות. בנוסף לבקשה יש לצרף מסמכים וטפסים מתאימים שיתמכו בבקשה שלכם. לכן, במידה ואינכם בקיאים במסמכים הנדרשים, מומלץ לפנות לחברה מקצועית. חברה מקצועית תבחן האם קיימים חובות במס הכנסה תחת שמכם (בתקופה הנבדקת- 6 שנים אחורנית מקסימום). היא תעזור לכם לאתר את הטפסים הנדרשים לבדיקה. בנוסף, החברה המקצועית תפנה אתכם לגופים המתאימים שדרכם תוכלו להשיג את מגוון הטפסים הנדרשים לבדיקה. 

שתי נקודות חשובות-

  • כאשר העובד מקבל דמי פיצויים, או מענק כספי המוענק לו במשכורת, הוא מגדיל את דרגת המס לחודש הרלוונטי. במקרה כזה, תוכלו להעביר את דמי הפיצויים לקרן פנסיה או קופת גמל ועל ידי כך להיות פטורים מתשלום המס. 
  • על מנת לפעול נכון מול מס הכנסה, יש להכיר את כל העובדות. לכן, מומלץ לפנות לאיש מקצוע או לחברת מקצוע שיפעלו עבורכם. הם יוכלו לדאוג לפטור ממס הכנסה עבור כספים המשולמים לעובד בסיום העסקתו, וידעו לפרוס בצורה נכונה את דמי הפיצויים. 
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
כיצד מחשבים החזר מס
תוכן עניינים
לשיחת ייעוץ חינם התקשרו או השאירו פרטים
מאמרים אחרונים
התקשרו עכשיו!

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!