החזר מס - מחשבון אונליין:

נקודות זיכוי- ילד נכה

הורים לילדים נכים, מקבלים נקודות זיכוי כהטבה ממס הכנסה. במצב בו ההורים נפטרו, או אינם מסוגלים לתפקד, הטבת המס תינתן לאחד האחים או לאפוטרופוס אחר. פרטי ההטבה משתנים בהתאם לגיל הילד הנכה, האם נחשב לבוגר או לא. 

נקודות זיכוי- ילד נכה עד גיל 18

הורים לילד נכה מתחת לגיל 18, זכאים לקבל נקודות זיכוי באחת האפשרויות הבאות-חישוב נקודות זיכוי והטבות בעבור ילד נכה מעל גיל 18

  • ילד משותק- ילד משותק מוגדר ככזה אם הוא אובחן כמשותק על ידי רופא מומחה להתפתחות הילד או על ידי נוירולוג. הילד צריך להיות מאובחן כמשותק באחת מהגפיים, או שנולד ללא אחת מהגפיים או שאחת מגפיו נכרתה. 
  • ילד עיוור- ילד עיוור מוגדר ככזה לאחר שאובחן כעיוור על ידי רופא העיניים. 
  • ילד עם פיגור שכלי- ילד עם פיגור שכלי מוגדר ככזה לאחר שאובחן על ידי רופא מומחה להתפתחות הילד או על ידי נוירולוג כילד שסובל ממוגבלות שכלית התפתחותית.
  • ילד במסגרת של חינוך מיוחד- ילד שהופנה על ידי ועדת השמה למסגרת של חינוך מיוחד- גן לחינוך מיוחד, בית ספר לחינוך מיוחד, כיתה לחינוך מיוחד שמשולבת בבית ספר רגיל או מסלול 07. לא יידרש אישור על לימוד בפועל בחינוך המיוחד, אלא רק הודעה להורים על החלטת ועדת ההשמה.
  • ילד המקבל גמלת נכה- ילד שמקבל גמלת נכה או שזכאי לקבלת גמלת נכה ולא מקבל אותה מכל מיני סיבות. 

נקודות זיכוי- ילד נכה מעל גיל 18

הורים לילד נכה מעל גיל 18 זכאים לקבל נקודות זיכוי באחת האפשרויות הבאות-

  • בוגר שנמצא במסגרת חינוך מיוחד- בוגר שהופנה על ידי ועדת השמה למסגרת של חינוך מיוחד. תנאי החינוך המיוחד יהיו אותם תנאים של ילד מתחת לגיל 18. נקודות זיכוי ממס הכנסה יהיו בתוקף עד סוף לימודי התיכון. 
  • בוגר שלא מסוגל להשתכר- אם הבוגר לא מסוגל להשתכר בעצמו ונקבעה דרגת אי כושר השתכרות לצמיתות בשיעור של יותר מ74%. 

בוגר שעומד באחד מהתנאים הבאים-

  • בוגר שנמצא בחזקת הוריו- תנאי זה כולל דיור חוץ ביתי כמו הוסטלים או דירות בקהילה. במידה והבוגר נשוי לבן/ בת זוג שנחשב לנכה גם כן מכוח פקודת מס הכנסה, הבוגר ייחשב בחזקת הוריו בכל זאת.
  • מבחן תקרת הכנסה- (כולל גם הכנסות פטורות מס) ההכנסה של בוגר שאינו נשוי לא תעלה על 170,000 ש״ח. ההכנסה של בוגר נשוי, לא תעלה על 272,000 ש״ח. הנתונים נכונים לשנת 2020.
  • הבוגר צריך לעמוד באחד התנאים הבאים- סובל משיתוק, עיוור, או סובל מפיגור שכלי.

איך ממשים נקודות זיכוי לילד נכה?

על מנת לממש את הזכות לנקודות הזיכוי יש להגיש בקשת זיכוי ממס בכל שנה מחדש. הורה שבנומהן נקודות הזיכוי בעבור ילד נכה עד גיל 18 מקבל גמלת ילד נכה, לא צריך להגיע למשרדי מס הכנסה ולמלא תעודה רפואית, שכן הוא יכול לקבל את נקודות הזיכוי באופן ישיר מהמעסיק שלו. עליו לסמן בטופס 101 כי הוא הורה לילד נטול יכול שטרם מלאו לו 19 שנים ומשולמת לו גמלת נכה. יש  לצרף אישור על קבלת גמלת נכה. הורה שבנו אינו מקבל גמלת נכה, יצטרך לפנות על משרדי פקיד השומה ולמלא טופס 116 (בקשת זיכוי ממס בגין קרוב נטול יכולת). יש לצרף לטופס כמה מסמכים- במקרה שנדרש אבחון רפואי יש לצרף תעודה רפואית שימלא הרופא של הילד. לבוגר המקבל קצבת נכות כללית יש לצרף אישור של ביטוח לאומי על דרגת אי כושר וטופס 3286 שמעיד על הזכאות לקצבה. הצהרה של מבקש הטבת המס שבעל המוגבלות נמצא בחזקתו ומסמכים המעידים על מקור וגובה ההכנסות של בעל המוגבלות. 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
אילו טפסים נדרשים על מנת לקבל הטבת מס לעולים חדשים
תוכן עניינים
לשיחת ייעוץ חינם התקשרו או השאירו פרטים
מאמרים אחרונים
החזר מס בקורונה

אחד הנושאים היותר מדוברים בשנה האחרונה הוא הנושא של החזר מס בקורונה. התפרצות הנגיף הובילה לשינויים דרסטיים בכל התחומים שניכרים בעיקר בשוק ההון והעבודה מה

קרא עוד »
נקודות זיכוי לעולה חדש

  עולים חדשים, זכאים לנקודות זיכוי ממס הכנסה. נקודות זיכוי לעולה חדש מוענקות לתקופה של 42 חודשים מרגע העליה לארץ, כלומר למשך שלוש וחצי שנים.

קרא עוד »
התקשרו עכשיו!

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!