החזר מס - מחשבון אונליין:

מס על רווחי הון

כאשר משקיעים בבורסה חשוב להבין את כל ההוצאות הכלולות בכך. אחד הדברים שחשוב שתדעו, הוא כאשר מרוויחים כסף ממכירה של ניירות ערך בבורסה, יש לשלם עליו מס רווחי הון. בצורה כזאת גם המדינה לוקחת את חלקה ברווחים שהצלחתם להשיג בבורסה, ולכן לפני שמשקיעים יש לקחת את העובדה הזאת בחשבון. מהו מס על רווחי הון, על מה משלמים מס רווח הון ועוד במאמר הבא. 

מהו מס על רווחי הון?

מס על רווחי הון, הוא מס המוטל על הסכום שאדם מרוויח ממכירה של ניירות ערך בבורסה. המס מוטל על ניירות ערך ישראלים, ניירות ערך זרים, דיבידנדים, תשלומי ריבית, קרנות נאמנות, תעודות סל, אופציות או אג״ח צמודות מדד. 

שיעור מס רווח ההון המוטל הוא 25% מהרווחים. כלומר במידה והרווחתם 100 שקלים, תאלצו לשלם מס רווח הון בשווי של 25 שקלים. את המס יש לשלם רק לאחר המכירה בפועל של ניירות הערך. כלומר, אם הרווחתם כסף מהמניה אך לא מכרתם אותה עדיין לא תידרשו לשלם על הרווחים מס. 

כמו כן, יש לקחת בחשבון שמס רווח הון, מחושב כולל עליית המדד, כלומר על פי הרווח הריאלי.יש לשלם מס על רווחי הון החל מהשקל הראשון של הרווח הריאלי, כלומר על שקל אחד תאלצו לשלם 25 אגורות. 

האם יש לשלם מס על רווחי הון עבור מכשירי חסכון?

כאמור, מס על רווחי הון מוטל על כל רווח מהבורסה. כפי שציינו קודם כולל גם אג״ח (אגרת חוב).איך מתאמים מס על רווחי הון אך, על אג״ח שקליות, מק״מים ופקדונות שקליים בבנק, מדובר במס נקוב (מס נומינלי), ששוויו יהיה 15% מהרווחים ללא התחשבות במדד. ישנן גופים בהם יש מסלולי חסכון שונים. כך תוכלו להפקיד את הכסף בפוליסת חסכון. בזכות כך, תוכלו לעבור בין מסלולי השקעה שונים ולא תאלצו לשלם על כך מס. בצורה הזאת תשלמו מס על רווחי הון בעת משיכת הכסף מקופת החסכון בלבד. 

האם יש הקלות בתשלום מס על רווח הון?

התשובה היא כן. יש הקלות מסוימים בכל הקשור לתשלום מס על רווחי הון. אך יש לכך תנאיםהתנאים להקלת מס על רווחי הון מסוימים ואין הקלות גורפות. על מנת לנצל את ההקלות בתשלום מה על רווחי הון, יש מלא דו״ח שנתי למס הכנסה בטופס 867. טופס זה הוא הטופס המרכז את ההפסדים והרווחים של שנת המס. 

 

מה התנאים להקלות?

  • קופת חסכון- כפי שציינו קודם, ניתן לפתוח פוליסת חסכון ולהפקיד את כלל הרווחים בה. כך תאלצו לשלם מס על רווחי הון רק בזמן משיכת הכסף מקופת החסכון ולא לפני. בצורה הזאת תוכלו לעבור בין מסלולי השקעה ללא תשלום. הקלה משמעותית. 
  • פנסיונרים- פנסיונרים ובני 60 פלוס, זכאים להקלות בתשלום מס על רווחי הון, ולעתים אף לפטור מלא מהתשלום. פנסיונרים ובני 60 פלוס שההכנסה השנתית שלהם נמוכה מ174,360 שקלים, או שאין להם הכנסה מלבד רווחים מהבורסה, יהיו זכאים להקלות שונות בתשלום בהתאם למדרגת ההכנסה שלהם. דוגמא לקבלת פטור מלא מתשלום- יש מקרים בהם פנסיונרים או בני 60 ומעלה מחליטים לחסוך את הכסף בקופת גמל ולמשוך אותו כקצבה חודשית. כלומר, לא למשוך הכל כסכום אחד, אלא כל חודש למשוך את הנדרש להם. בצורה כזאת, הם יהיו פטורים לגמרי מתשלום מס על רווחי הון על הכסף שהרוויחו. 
  • קיזוז הפסדים מהרווחים- ניתן לקבל הקלות בתשלום מס על רווחי הון על ידי קיזוז ההפסדים. כלומר, אם במניה מסוימת הפסדתם 400 שקלים ובאחת הרווחתם 750, תוכלו לקזז את הכסף המופסד מהרווח ולשלם מס על סכום ההפרש. 
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
כיצד מחשבים החזר מס לסטודנטים
תוכן עניינים
לשיחת ייעוץ חינם התקשרו או השאירו פרטים
מאמרים אחרונים
התקשרו עכשיו!

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!