מחשבון מס שבח חינם

האינטרנט, שנכנס לכל תחום בחיינו, מאפשר לנו היום לבצע בעצמנו אינספור פעולות שפעם נדרשו עבורן אנשי מקצוע. דוגמא לכך היא חישוב ובדיקה על החזר מס המגיע לכם מרשות מס כלשהי. יחד עם זאת, אם אתם חושבים שבהזנת נתונים אל תוך מחשבון מס שבח חינם אתם יכולים לקבל תשובה מהימנה לגבי הזכאות שלכם להחזר כזה, אז זה לא המצב. מחשבון מס אוטומטי הוא כלי מאוד יעיל אבל גם מאוד ראשוני, שמיועד בעיקר לתת לכם תמונה ראשונית לגבי ההסתברות שבכלל מגיע לכם החזר מס כלשהו, אבל את הבדיקה הסופית אתם רוצים תמיד להשאיר לידיו של איש מקצוע, שבוחן נתונים רבים שאותם לא ניתן לשקלל אל תוך מחשבון אוטומטי שמתאים לכלל האוכלוסייה. מס שבח הוא דוגמא קלאסית למס כזה, שבו החישובים הם מורכבים וורסטיליים דיים בכדי שפנייה לגורם מקצועי תהיה מספיק חשובה עבורכם, מעבר לשימוש במחשבון באינטרנט.

 

ובכל זאת, היכן אפשר למצוא מחשבון כזה?

מחשבון מס שבח חינם הוא שירות שמסופק היום על ידי לא מעט גורמים מקצועיים העוסקים בתחוםחישוב החזר מס במחשבון מס של החזרי מס. גורמים מקצועיים אלה מנהלים אתרים עצמאיים משלהם ובמסגרת האתרים הללו הם מציעים גם סוגים שונים של מחשבונים, שאיתם תוכלו לבצע חישובים ראשוניים לגבי האפשרות שמגיע לכם החזר מס כלשהו, כמובן בהתאמה לסוגי המס השונים. ישנם גם מחשבונים כאלה המוצעים על ידי ארגונים ואגודים מקצועיים ובמקרה של מס שבח, זה יכול להיות כל אגוד או ארגון מלכ"ר שמשרת את הציבור בתחום הנדל"ן.

מהם הנתונים שתצטרכו להזין למחשבון?

כדי לקבל תשובה מהימנה לגבי חבות מס השבח שלכם על עסקת נדל"ן, אתם רוצים לפנות לגורםהחזר מס שבח - מחשבון מקצועי שיבצע עבורכם את החישוב על פי כל הפרמטרים הנדרשים. יחד עם זאת, בכדי לקבל תמונה כללית לגבי גובה המס שתצטרכו לשלם על עסקת נדל"ן שאתם מעוניינים לבצע, תוכלו להשתמש בכל מחשבון מס שבח חינם באמצעות הזנה של הסכום המהוון אותו שילמתם עבור הנכס, הסכום שאתם צפויים לקבל במסגרת עסקת המכירה שלו ונתונים נוספים על ההיסטוריה הנדל"נית שלכם. כך למשל, מס שבח עומד היום על 25% מרווח ההון שנוצר בעסקת מקרקעין, אך הוא אינו חל על כל סוג של נכס ובכל מקרה. אם אתם מוכרים דירה וזוהי הדירה הראשונה שאי פעם מכרתם, אתם פטורים לגמרי מהמס, שחל רק החל מהדירה השנייה אותה תמכרו אי פעם.

האם ייתכן שמחשבונים שונים יתנו לכם תוצאות שונות?

התשובה אמורה להיות לגמרי לא, אבל למרבה הצער היא דווקא כן. הפערים בין המחשבונים השונים נובעים מהאופן בו מתוכנת המחשבון בכדי לבצע את החישוב. כך למשל, מחשבון מס שבח חינם מקצועי, ידרוש מכם נתונים רבים ככל האפשר על מנת לקבל תמונה כמה שיותר רחבה שעל בסיסה ניתן לבצע את החישוב בצורה כמה שיותר מדויקת. מחשבונים אחרים, שמיועדים בעיקר למשוך אתכם לאתר שמספק לכם את המחשבון, יבררו את הנתונים הבסיסיים ביותר שעבורם אתם לא צריכים יותר ממחשבון כיס כדי לחשב את מס השבח בעצמכם. על כן, כאשר אתם מחפשים מחשבון במטרה לבחון מהו מס השבח שאותו אתם צפויים לשלם או במקרים אחרים, מהו החזר מס שבח שמגיע לכם אם שילמתם מס גבוה מדי, אתם בהחלט רוצים לוודא שאתם מבצעים את החישוב אך ורק באמצעות מחשבון מקצועי ומקיף עד כמה שניתן וכמובן, תמיד כדאי בסופו של דבר, להגיע לאיש מקצוע שיבחן את הדברים בעין מקצועית ומדויקת.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
תוכן עניינים
לפרסום כתבה באתר
מאמרים אחרונים