החזר מס - מחשבון אונליין:

מה זה נקודות זיכוי ולמי הן מגיעות?

לכל אחד חשוב לדעת מה הן נקודות זיכוי ולמי הן מגיעות. נתחיל בכך שאזרחי ישראל זכאים לקבל נקודות זיכוי על פי קריטריונים שונים. כל מי שעונה על הגדרה של קריטריון מסוים, כפי שנציג בהמשך, זכאי לקבל מספר מסוים של נקודות זיכוי (כפי שנקבע במס הכנסה). המשמעות של כל נקודה הוא הנחה במס. לדוגמא, אם אבנר אמור לשלם בחודש מסוים 1000 ₪ מס הכנסה על פי גובה המשכורת, צריך לבדוק כמה נקודות זיכוי מגיעות לו ולבצע הפחתה. אם ערך נקודות הזיכוי של אבנר מגיע ל-200 ₪, מפחיתים את הסכום הזה מגובה המס שאמור להיות משולם. כלומר, הפחתה של 200 ₪ מתוך 1000 ₪ מס הכנסה יוצרים סך הכל 800 ₪ שצריך לשלם כמס.

 

מהו ערך נקודת זיכוי כיום

לפני שנסביר כמה נקודות זיכוי מגיע לאדם פלוני או לאישה אלמונית, האם מגיעות נקודות זיכוי לחייל משוחרר וכן הלאה, בוודאי תרצו לדעת מהו השווי השקלי של כל נקודת זיכוי. נכון לרגע זה (שנת 2022), נקודת זיכוי אחת שווה ל-223 ₪. כדאי להעיר שלמעשה חיוב מס הכנסה בארץ נקבע ברמה השנתית. גם הטבת נקודות הזיכוי מחושבת באופן שנתי, כך שנקודת זיכוי שווה להפחתת מס של כ-2650 ₪ לערך. זה עניין מהותי, משום שלא כל עובד מרוויח שכר זהה מדי חודש בחודשו ולעיתים ישנן תקופות שבהן אדם איננו עובד כלל או לא מגיע לסף המס. יצוין כי המידע שלהלן משתנה ומתעדכן מעת לעת, על פי החלטת רשות המיסים והרשויות המוסמכות. כעת, נסביר למי מגיעות נקודות זיכוי ביתר פירוט.

  1. זיכוי בסיסי לתושבי ישראל – כל אדם עובד, גבר או אישה (שכיר או עצמאי) מקבל שתיים ורבע נקודות זיכוי (2.25) השוות כיום כ-500 ₪ לחודש בקירוב.
  2. תוספת לנשים – אישה תושבת ישראל זכאית לעוד תוספת של חצי נקודה. כלומר, לאישה מגיעות 2.75 נקודות זיכוי במצטבר, גם אם איננה עומדת בקריטריונים נוספים שנפרט בהמשך.
  3. לימודים אקדמאים והכשרה מקצועית – נקודות זיכוי לפי מפתח מפורט ניתנות לפרק זמן מדוד על סמך לימודי מקצוע, לימודי תואר ראשון או שני.
  4. תוספת הורים – הורים לילדים זכאים לתוספת נקודות זיכוי, בהתאם למספר הילדים ולגיל הילדים.
  5. הורים יחידניים – הורה יחידני מקבל נקודת זיכוי כהטבה נוספת.
  6. חיילים משוחררים – נקודות זיכוי נוספות יקבלו למשך שלוש שנים מי שסיים או סיימה שירות צבאי או אזרחי.
  7. תוספת למשלמי מזונות – מי שמשלמת או משלם מזונות לבן או בת זוג לשעבר, זכאים לתוספת נקודות זיכוי.
  8. הורים לילדים בעלי מוגבלות – הורים המטפלים בילד שאובחן כבעל מוגבלות מקבלים תוספת נקודות זיכוי.
  9. עולים חדשים – למשך פרק זמן מסוים יקבלו עולים חדשים עובדים הטבת נקודת זיכוי אחת או יותר.

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
החזרי מס עבור הפקדות לביטוח חיים וקופת גמל
תוכן עניינים
לשיחת ייעוץ חינם התקשרו או השאירו פרטים
מאמרים אחרונים
משרד להחזרי מס במטולה

  על פי הדוחות של משרד האוצר עצמו, בקופת המדינה שוכבים עשרות מיליארדי שקלים המגיעים לישראלים כהחזרי מס ואין להם כל דורש. האם זה אומר

קרא עוד »
משרד להחזרי מס בשפלה

  על פי הדוחות של משרד האוצר עצמו, בקופת המדינה שוכבים עשרות מיליארדי שקלים המגיעים לישראלים כהחזרי מס ואין להם כל דורש. האם זה אומר

קרא עוד »
משרד להחזרי מס בלהבים

  על פי הדוחות של משרד האוצר עצמו, בקופת המדינה שוכבים עשרות מיליארדי שקלים המגיעים לישראלים כהחזרי מס ואין להם כל דורש. האם זה אומר

קרא עוד »
התקשרו עכשיו!

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!