החזר מס - מחשבון אונליין:

ישוב מזכה

בישראל חלים מסים שונים ומגוונים על כלל האוכלוסייה ומסים אחרים החלים על עסקאות ספציפיותאינפורמציה אודות יישובים מזכים כמו עסקאות נדל"ן, עסקאות יבוא וכדומה. שיעורי המס החלים הם קבועים לציבור כולו ויחד עם זאת, אזרחים שונים עשויים לשלם שיעורי מס שונים לגמרי. הסיבה לכך נובעת מנקודות זיכוי הניתנות לכל אזרח בהתאם לקריטריונים שונים הקבועים בחוק. אחד מהקריטריונים הללו הוא ישוב מזכה, כלומר מגורים ביישוב ספציפי שעצם המגורים או מיקום העסק באותו יישוב, מעניק לו הטבת מס בצורת נקודות זיכוי. מהם הקריטריונים שעל פיהם ניתנות הטבות מס בישראל? מהו ישוב מזכה? מיהם הישובים המזכים הקיימים בישראל ומהם הקריטריונים בהם צריך ישוב לעמוד על מנת להפוך לכזה? איך אפשר לברר האם הישוב בו אתם מתגוררים או מנהלים את העסק שלכם הוא ישוב מזכה? על כך תוכלו לקרוא ממש כאן בשורות הבאות.

 

מהם הקריטריונים שעל פיהם ניתנות הטבות מס במדינת ישראל?

כפי שאמרנו קודם לכן, שיעורי המס החלים על אזרחי מדינת ישראל הם זהים ושוויוניים לחלוטין. פערי חבות המס בפועל נובעים מהטבות שונות שמקבלים האזרחים השונים, כל אחד בהתאם לעמידתו בקריטריונים השונים שמעניקים את הטבות המס הללו. קריטריונים אלה כוללים למשל מצב משפחתי, מספר ילדים, חבות בתשלום מזונות, משפחה חד הורית, חייל משוחרר, סטודנט, נכה וכדומה. כל אחד מהקריטריונים הללו מעניק הטבת מס בשיעורים משתנים וכל אזרח יכול לצבור כמה וכמה הטבות בהתאם למצבו האישי. מעבר לכל הקריטריונים הללו, קיים קריטריון חשוב נוסף שנקרא ישוב מזכה. קריטריון זה אומר שכל אדם המתגורר בישוב שהוגדר בתור ישוב מזכה, זכאי להטבת מס בהתאם להטבה שניתנה לאותו ישוב ספציפי.

מהם הקריטריונים להגדרת ישוב כמזכה ומהם הישובים המזכים בישראל?

בכדי להיות מוגדר בתור ישוב מזכה, על הישוב לעמוד במספר קריטריונים ובהם המיקום הגאוגרפימה זה ישוב מזכה שלו במדינת ישראל (מיועד להגדיר את יישובי הפריפריה ואת הישובים הקרובים לגבול), מספר תושבים נמוך מ-85,000 תושבים, השתייכות לאשכול 8 או למטה מזה, יישוב חוקי לחלוטין ועוד. כל יישוב שעומד בקריטריונים הללו ובמקרים מסוימים גם בחלקם, מקבל למעשה מעמד של ישוב מזכה ותושביו נהנים באופן אוטומטי מהטבת מס. גובה ההטבה משתנה מישוב לישוב בהתאם למאפיינים הספציפיים של אותו ישוב. בישראל קיימים מאות ישובים מזכים, רובם ישובים קטנים הממוקמים בפריפריה או לאורך גבולות ישראל לרבות הגבול עם הרשות הפלסטינית ועזה. את רשימת הישובים המזכים בישראל ניתן למצוא בחיפוש פשוט באינטרנט, אבל בכדי להבטיח שאתם מקבלים את הנתונים המדויקים והעדכניים ביותר, אתם רוצים לבחון את הרשימה הזאת באתר האינטרנט של רשות המיסים.

חשוב להבין דבר אחד: עצם המגורים שלכם בישוב המוגדר בתור ישוב מזכה, מעניקים לכם הטבת מס שיכולה להיות מאוד משמעותית. כשאתם בוחנים דברים מהסוג הזה וברמת החשיבות הזאת, חשוב לוודא שאתם עושים את זה עם הנתונים המוסמכים, המהימנים והאמינים ביותר. אין בכך כדי לומר שאתרי אינטרנט פרטיים המציגים את הנתונים הללו בהכרח לא מציגים את הנתונים המדויקים, אבל הנתונים הללו לא מחייבים אף אחד ולא תמיד הם מוצגים בצורה המדויקת ביותר או העדכנית ביותר. בכדי לדעת באמת, לא רק האם היישוב שלכם הוא ישוב מזכה אלא גם מהי הטבת המס המגיעה לכם בעקבות זאת, אתם רוצים לבחון את הדברים ישירות באתר רשות המיסים. רק כך תוכלו לקבל את המידע הנדרש לכם בצורה בטוחה דיה על מנת לקבל החלטות או לפנות לגורמים מקצועיים שיעדכנו את הנתונים הנדרשים לגביכם במרשמי הרשויות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
החזרי מס שבח אינפלציוני
תוכן עניינים
לשיחת ייעוץ חינם התקשרו או השאירו פרטים
מאמרים אחרונים
החזרי מס הכנסה

אם חוויתם בשנה האחרונה שינויים תעסוקתיים או שינויים במצבכם המשפחתי, יכול מאוד להיות שמגיעים לכם החזרי מס הכנסה. למעשה, החזרים כאלה עשויים להגיע לכם אם

קרא עוד »
פטור ממס

  ישנם מקרים רבים בהם אנשים עשויים להיות זכאים לפטור ממס הכנסה. במקרים של מחלות או פציעות המונעות מהאדם להשתכר באופן מלא, הוא יקבל פטור

קרא עוד »
התקשרו עכשיו!

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!