החזר מס - מחשבון אונליין:

המרכז להחזרי מס שבח

במרבית המקרים בהם עולה הסוגיה של החזרי מס, היא עולה בהקשר של החזר ממס הכנסה ולעיתים גם בהקשר של מיסי הביטוח הלאומי. יחד עם זאת, החזרי מס יכולים להיות רלוונטיים לכל סוג של מס ללא יוצא מן הכלל ואחד מסוגי המס האלה, שבו אנשים רבים כלל לא טורחים לבדוק האם מגיע להם החזר מס הוא מס שבח. אז מה זה בדיוק מס שבח? באילו מקרים עשוי להיות מגיע לכם החזר מס שבח? ומדוע אתם רוצים לפנות את המרכז להחזרי מס שבח כבר היום, אם ביצעתם איזושהי עסקה שקשורה למקרקעין ונדל"ן במהלך השנים האחרונות? על כך תוכלו לקרוא ממש כאן בשורות הבאות.

מה זה מס שבח?

ככלל, בכל מדינה קיימים סוגים רבים של מיסים, המיועדים למקסם את מספר המקורות מהם יכולהמהו מס שבח וכיצד מחשבים אותו המדינה לגייס כסף מהאזרחים על מנת לממן את ההתנהלות שלה. מסים נגבים בשלל תצורות ואזרחי ישראל, כמו אזרחי העולם כולו, מכירים היטב את התצורות האלה. אחת הצורות בה גובה המדינה מס על פעילות שמבצע אזרח בישראל היא באמצעות גביית מס על רווח הון שנוצר מעסקת נדל"ן/ מקרקעין. כך למשל, אם קניתם נכס נדל"ן במיליון שקלים ומכרתם אותו במיליון מאה, ייגבה מכם מס שבח בגין מאה אלף השקלים רווח שיצרתם בעסקה. מס השבח עומד היום על 25% מרווח ההון שנוצר בעסקה והוא חל על כל עסקת מכירת דירה החל מהדירה השנייה שמכר אותו אזרח. זאת אומרת שלא בכל מכירה של נכס נדל"ן חל עליכם המס, אלא רק אם מכרתם כבר נכס בעבר וזוהי עסקת המכירה השנייה שלכם.

באילו מקרים יכול להיווצר מצב שיוביל להחזר מס שבח?

על פי המרכז להחזרי מס שבח, ישנם מצבים בהם גובה המס שנגבה מכם הוא גבוה יותר ממההחזר מס שבח - באילו מקרים מגיע החזר שהייתם אמורים לשלם. אמנם במרבית המקרים מדובר במס מאוד מדויק המשולם בדיעבד לאחר יצירת הרווח ולכן הכל ידוע וכך גם גובה המס המדויק שיש לשלם. יחד עם זאת, מס שבח ספציפית הוא מס שכולל בתוכו המון משתנים ולכן ישנם גם מקרים בהם נעשתה טעות בחישוב המס, בין שבגלל טעות סופר ובין שבגלל טעות בנתונים שעל בסיסם בוצע החישוב. כמו כן, ישנם מקרים בהם הרווח שדווח היה גבוה יותר מהרווח שהתהווה בסופו של דבר ובמקרים אלה בהחלט מגיע לכם החזר מס ביחס למס שכבר שילמתם.

איך מבררים האם מגיע לכם מס שבח?

באופן עקרוני אנחנו, אזרחי המדינה, נוטים לתת אמון מלא ברשויות השלטון וטוב שכך. ואכן, רשויות השלטון בדרך כלל לא מפרות את האמון שלנו ואם מגיע לנו החזר מס, הן ידעו לזהות זאת בעצמן וגם להעביר לנו את ההחזר המגיע לנו אל חשבון הבנק, ביוזמתן המלאה. יחד עם זאת, את זה יכולות הרשויות לעשות אך ורק אם יש להן את כל הנתונים הנדרשים לכך ואם כל הנתונים הללו מעודכנים. במידה וזה לא המצב, היוזמה צריכה להיות לגמרי שלכם. עליכם לעדכן את הרשויות בכל נתון שיכול להשפיע על גובה המס שאתם צריכים לשלם ולבקש את ההחזר המגיע לכם בהתאם.

כדי לברר את הדברים נדרש ידע מקצועי בתחום של מס שבח ובאופן בו מחושב המס ולכן אם יש לכם חשש שמגיע לכם החזר בגין מס שבח ששילמתם, אתם רוצים לפנות עוד היום אל המרכז להחזר מס שבח, שיבצע עבורכם את כל הבירור וגם יגיש עבורכם בקשה להחזר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
טיפים להחזר מס לחברות
תוכן עניינים
לשיחת ייעוץ חינם התקשרו או השאירו פרטים
מאמרים אחרונים
משרד להחזרי מס באילת

  על פי הדוחות של משרד האוצר עצמו, בקופת המדינה שוכבים עשרות מיליארדי שקלים המגיעים לישראלים כהחזרי מס ואין להם כל דורש. האם זה אומר

קרא עוד »
משרד להחזרי מס בירוחם

  על פי הדוחות של משרד האוצר עצמו, בקופת המדינה שוכבים עשרות מיליארדי שקלים המגיעים לישראלים כהחזרי מס ואין להם כל דורש. האם זה אומר

קרא עוד »
התקשרו עכשיו!

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!