החזר מס - מחשבון אונליין:

הלוואה בערבות המדינה – אילו מסלולי הלוואה קיימים ומי צריך הלוואה שכזו?

בכל שנה קמים אלפי עסקים חדשים בישראל. רובם כמובן עסקים קטנים עד בינוניים, עם תקציבים קטנים ולעתים כל כך קשה להשיג את ההון הדרוש להקמת העסק – עד כדי כך שהאופציה היחידה שלנו היא להיעזר בהלוואות למוגבלים בבנק. הלוואה זו ניתנת בתנאים אטרקטיביים במגוון מסלולי בקשה אפשריים אולם לא כל בקשה מתקבלת על ידי הקרן. למדינה יש אינטרס לעזור בפיתוח, הקמה וקידום עסקים קטנים ובינוניים כיוון שאלה תורמים לפיתוח התעשייה והכלכלה בישראל וכן ליצירת מקומות עבודה נוספים.

היתרונות של הלוואה בערבות המדינה על פני הלוואות אחרות:

  • ריבית – הריבית של הלוואה בערבות המדינה תהיה נמוכה בהרבה מרוב ההלוואות האחרות שתוכלו להשיג או אפילו מכולן. הריבית תהיה בדרך כלל פריים + 2% עד 3.5% לכל היותר.
  • גרייס – ניתן יהיה לקבל גרייס של חצי שנה עם קבלת כספי ההלוואה ולהתחיל לשלם את הקרן רק אחרי חצי שנה (בחצי השנה הזו תשלמו רק את הריבית).
  • פריסה ארוכה – לחמש שנים ו-60 תשלומים. מה שיאפשר לכם להתרכז בקידום הפעילות בעסק.
  • פחות ביטחונות – הקמת עסק חדש ידרוש מכם ביטחונות של 10% בלבד מהסכום המבוקש (עד 300 אלף שקלים בהלוואה) ו25% ביטחונות להלוואה לעסק קיים, כאשר מדובר בהלוואה לגישור פערי תזרים או קידום העסק.

 

אילו מסלולי הלוואה קיימים?

  • עסק בהקמה – המסלול הראשון והפופולרי ביותר לענייני הלוואה בערבות המדינה היא יזמים המעוניינים להקים עסק חדש ואין לכם הון אישי מספיק להקמת העסק. על כן הם מבקשים הלוואה מסוג זה בתנאים טובים והחזרים נמוכים ככל האפשר כדי להשתמש בכסף לצורך פתיחה והפעלה של העסק.
  • גישור פערי תזרים – נקרא גם מסלול הון חוזר. חברות רבות, בעיקר אלה העוסקות בייבוא ושיווק סחורות, מוציאים סכומי עתק על סחורות הרבה לפני שקיבלו את כספי ההכנסה משיווק ומכירת הסחורות. מצב זה יכול ליצור פערי תזרים שיקשו על תפקודו של העסק ועשויות לגרום גם לנזקים תדמיתיים וכלכליים מול הבנקים, מול העובדים, מול החנויות, מול הספקים ועוד.
  • מסלול השקעות – מסלול המיועד לעסקים קיימים המתפתחים בצורה סדירה, צומחים וגדלים וזקוקים לסכום כסף כדי להשקיע אותו בעסק לטובת קידומו. לדוגמה: רכישת מכונות חדשות שיעלו בX אחוזים את ההכנסות בעסק, פתיחת סניף או מחלקה חדשה שיצרו מקומות עבודה חדשים לעובדים וגם יתרמו כלכלית לפיתוח העסק ועוד.

 

כיצד מגישים בקשה להלוואה בערבות המדינה בצורה נכונה?

מדובר בהליך בירוקרטי לא ארוך אבל גם לא קצר במיוחד ולכן מומלץ לשכור את שירותיה של חברה המתמחה בתחום, החל משלב כתיבת התוכנית העסקית ועד לשלב ההגשה אל הקרן, ליווי במהלך שיחות מול הקרן אם ידרשו בכך ועד קבלת הכספים מהבנק. ללא תוכנית עסקית מקצועית לא תוכלו לקבל את ההלוואה ולכן זה הצעד הבא שלכם.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
החזרי מס בגין בעיה רפואית
תוכן עניינים
לשיחת ייעוץ חינם התקשרו או השאירו פרטים
מאמרים אחרונים
נקודות זיכוי לעולה חדש

  עולים חדשים, זכאים לנקודות זיכוי ממס הכנסה. נקודות זיכוי לעולה חדש מוענקות לתקופה של 42 חודשים מרגע העליה לארץ, כלומר למשך שלוש וחצי שנים.

קרא עוד »
התקשרו עכשיו!

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!