החזר מס - מחשבון אונליין:

החזר מס על תשלומי המשכנתא – יש דבר כזה?

נושאי משכנתא הם נושאים מורכבים המצריכים אנשים שנוטלים תשלומים אלו לעמוד בסוג של הוצאה קבועה, ארוכת טווח וברוב המקרים נושאת ריביות, הצמדות וכל מה שהופך את התשלום לבלתי מבוטל.

עם זאת, החדשות הטובות שחשוב להזכיר כאן זה היתרון מתוך אותם התשלומים והיכולת לממש החזרי משכנתא באמצעות יועץ משכנתא מורשה.

האם לקחתם משכנתא בשש השנים האחרונות או אפילו בשנה הקודמת לזו? תתפלאו, אבל יש דבר כזה החזרי מס ואולי כאן כדאי לכם לבדוק את הזכאויות בגין החזרים בלתי מבוטלים שיכולים בהחלט לתרום לכם לא מעט.

על החזר משכנתא ועל כל ההטבות שבדרך

אם תשאלו כל יועץ משכנתא הוא ידבר אתכם על ההטבות של תשלום משכנתא שוטף שבגינו אולי תשיגו החזרים שצריך וחשוב לממש. לצד לקיחת הלוואת המשכנתא קיים גם עניין ביטוח החיים, המבנה וכן ריבית משכנתא גבוהה – כול אלה למעשה מזכים אתכם בלא מעט הקלות וביניהם גם החזרי מס שצריך לבדוק אל מול הגופים המתאימים.

רוצים להזדכות על ריבית משכנתא גבוהה? על ביטוח החיים של המשכנתא ועל התשלומים הרציפים? כאמור, התשלומים הללו שמצטברים למשך יותר מחודשים ושנים הופכים לסכומים בלתי מבוטלים ובתוכם למעשה מוטמנים גם החזרי המס הרטרואקטיביים ששווה לבדוק במעמד הדרישה להחזר מס.

בעוד החזר משכנתא שלכם גדול ואין לכם מושג איך אתם ממשיכים מכאן החדשות הטובות הן החזר גם בגין ביטוח החיים שהוא חלק בלתי נפרד מכל זה.

במסגרת המשכנתא תשלמו תשלומי ביטוח חיים ומכוח החוק יתיר לכם מס הכנסה להזדכות על כעשרים וחמישה אחוז המותרים לניכוי ויכולים להקטין את חבות המס ומן הסתם גם את החנק שאתם חשים בגין תשלומי המשכנתא הרציפים.

החזר בגין ריבית משכנתא גבוהה – למי זה מגיע?

עד לא מזמן העלו גורמים כאלה ואחרים אפשרות להחזר מס בגין ריבית משכנתא גם בעבור עצמאיים וגם בעבור שכירים אך נכון לעכשיו לא הבשיל הרעיון וייתכן שלא ייכנס לתוקפו בעתיד. עם זאת, הבשורות הטובות הן כי משלמי משכנתא יכולים בהחלט ליהנות מהחזרים שכוחם מגיע מתשלומי ביטוח החיים של המשכנתא וההחזר עצמו.

אם אתם עובדים מהבית הכללים משתנים עבורכם ובמעמד זה תוכלו לנסות ולדרוש החזרי מס בגין הוצאות השכירות של הבית, חשמל, מים וכן הוצאות ריבית בגין משכנתא.

בסיכומו של דבר, כל אדם שמשלם משכנתא רשאי לפחות לבדוק את זכאותו בגין הוצאותיו השונות שנגזרות מתוך תשלומי המשכנתא. לאורך השנים ובפרט לשש שנים אחרונות זה יכול להפתיע אפילו אתכם.

אז אם אתם צריכים לממש את הזכאות שלכם ולזכות בהחזר בלתי מבוטל כאן הזמן והרגע לעשות את זה בצורה הטובה ביותר ובאמצעות גורמי מקצוע מיומנים שיגישו עבורכם את כל הטפסים והמידע לידי פקיד שומת המס וההחזר בדרך אליכם.

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
תוכן עניינים
לפרסום כתבה באתר
מאמרים אחרונים
החזרי מס לשכירים

גם אם אתם עובדים שכירים, ייתכן מאוד שמגיעים לכם החזרי מס, במיוחד אם לאורך השנה האחרונה עברתם בין מקומות עבודה, עבדתם רק במשך חלק מהשנה

קרא עוד »