החזר מס - מחשבון אונליין:

החזר מס מסיבות נוספות

במדינת ישראל מחוייבים בתשלום מס הכנסה על פי חוק. אך ישנם מקרים, בהם זכאים אנשים להחזר מס מסיבות שונות. מרבית האנשים אינם מודעים לכך שזכאים להחזר מס. על מנת לקבל החזר מס יש להגיש בקשת החזר מס לידי מס הכנסה. ניתן לקבל החזר מס לתקופה של עד 6 שנים רטרואקטיבית מקסימום. 

החזר מס מסיבות נוספות- שינויים במשכורת

האם עברתם מקום עבודה, ובמקום העבודה החדש המשכורת שלכם נמוכה יותר מהקודמת? אםאיך בוחנים זכאות להחזר מס התשובה היא כן, אתם זכאים להחזר מס. הסיבה לכך היא פשוטה. חישוב המס הוא על פי ההכנסה הגבוהה ומחושב של המשכורת השנתית של השנה הקודמת. לכן, במידה והמשכורת נמוכה יותר, אתם זכאים להחזר מס.

החזר מס מסיבות נוספות- פיטורים

אם פוטרתם, ובמשך תקופה מסוימת במהלך השנה לא עבדתם, אתם זכאים להחזר מס. גם אם במשך התקופה הזו קיבלתם דמי האבטלה, אתם עדיין זכאים להחזר מס. הסיבה לכך, היא שמשלמים מס הכנסה ביחס להכנסה מהשנה הקודמת, לכן גם אם יצאתם לשנת שבתון, או שהתפטרתם או שפיטרו אתכם, אתם זכאים להחזר מס.

החזר מס מסיבות נוספות- עצמאים או שכירים שעובדים מהבית

אם אתם עצמאים, או אם אתם שכירים שעובדים מהבית, תוכלו לקבל החזרי מס עבור הוצאותכל הסיבות הקיימות להחזר מס מוכרות. למעשה, כל הוצאה למטרת העסק נחשבת להוצאה מוכרת, גם אם העסק לא רשום על שמכם. על ידי כך תוכלו לקבל החזר מס על תשלום לאינטרנט, קניית מוצרים מתאימים לעסק כמו מחשב, במקרים מסוימים תוכלו לקבל החזר מס חלקי על שכר דירה, חשבונות חשמל ואף ארנונה.

 

החזר מס מסיבות נוספות- בעלי חברה משפחתית

חברת משפחתית מתנהלת כנישום אחד, לעומת חברה בע״מ. מסיבה זאת, הרווחים השנתיים עבור בעלי חברה משפחתית יהיו גבוהים יותר משמעותית, עקב החזרי מס. שיעור מס על חברה משפחתית מחויב על פי היחיד המוגדר כבעל החברה ולא על פי פרמטרים של חברה בע״מ.

החזר מס מסיבות נוספות- העסקה מרובה

במידה והנכם עובדים במספר עבודות שונות תהיו זכאים להחזר מס בעקבות העסקה מרובה. על מנת לקבל את החזר המס תאלצו למלא טופס 106. מטרתו של טופס זה היא לזכות בהקלה מניכוי מס. 

החזר מס מסיבות נוספות- פיצויים

כאשר סכום הפיצויים עולה על הסכום המירבי בשנה, שהוא 34,900 שקלים, או כאשר סכום הפיצויים גבוה ממשכורתו החודשית של העובד, שיעור המס ייחשב על פי הסכום הגבוה. כלומר, הסכום הגבוה ייקבע כהנכסתו של העובד ועליו יופרשו מיסים. במידה שסך דמי הפיצויים גבוהים יותר מהתקרה שנקבעה בחוק, יחוייב העובד במס חלקי על פי מדרגת המס. בכדי שלא תצטרכו לשלם מס גבוה, ישנו פתרון לפרוס את הפיצויים. ההמלצה היא לפרוס את הפיצויים לאורך כמה שנים, כאשר המקסימום הוא 6 שנים. לרוב מומלץ לבצע את פריסת התשלומים קדימה, ועל ידי כך להציב ירידה בהכנסה החודשית, אם במידה ושכרכם היה נמוך בעבר, תוכלו גם לפרוס את התשלומים אחורה. 

החזר מס מסיבות נוספות- יתרונות בפניה לחברה מקצועית

על מנת לקבל החזר מס עליכם להגיש בקשה להחזר מס לידי מס הכנסה. לבקשה יש לצרף טפסים רבים ומסמכים שיסייעו לאישור הבקשה. אם אתם לא בטוחים מה המסמכים שהבדיקה מצריכה או איך להשיג אותם, תוכלו לפנות לחברות מקצועיות שיגישו את בקשת החזר המס עבורכם. 

  • חברה מקצועית תבחן האם קיימים חובות במס הכנסה תחת שמכם (בתקופה הנבדקת- 6 שנים אחורנית מקסימום). 
  • חברה מקצועית תעזור לכם לאתר את הטפסים הנדרשים לבדיקה. 
  • חברה מקצועית תפנה אתכם לגופים המתאימים שדרכם תוכלו להשיג את מגוון הטפסים הנדרשים לבדיקה. 
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
פטור ממס הכנסה לנכים ואנשים עם מוגבלויות
תוכן עניינים
לשיחת ייעוץ חינם התקשרו או השאירו פרטים
מאמרים אחרונים
משרד להחזרי מס בעפולה

  על פי הדוחות של משרד האוצר עצמו, בקופת המדינה שוכבים עשרות מיליארדי שקלים המגיעים לישראלים כהחזרי מס ואין להם כל דורש. האם זה אומר

קרא עוד »
התקשרו עכשיו!

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!