החזר מס - מחשבון אונליין:

החזר מס חינוך מיוחד

החזר מס חינוך מיוחד

החזר מס חינוך מיוחד

באם יש להורים ילד שמוכרת לו תופעה שנקראת עיכוב התפתחותי, בשל "לקות למידה חמורה", תהיה להם אפשרות לקבל 2 נקודות זיכוי ממס הכנסה. הביטוי של נקודות הזכות (השנתיות) הללו, יקבל ערך של כ-5,232 ₪ בשנה, או 436 ₪ לחודש. כך שאם לדוגמה ההורים מכניסים 100,436 ₪ מדי חודש, ועליו לשלם במיסים 10,436 ₪, מדי חודש – הרי שבמקום זאת, לאחר שהפחיתו 2 נקודות זיכוי חודשיות ו-436 ₪ מהסכום החודשי במסיים, הרי שהם יוכלו לשלם רק כעשרת אלפים ₪. כמובן שהמספרים מומצאים, כמו גם מדרגות המס שהוחלו לצורך החישוב. אלא שהייתה כאן הדגמה מסוימת.

למעשה, כאשר ישנן נקודות זיכוי, אפשר לשלם פחות מיסים. אם תשלומי המיסים היו גבוהים, מאשר היו יכולים להיות לו נקודות הזיכוי היו נכנסות לתוקף בזמן שהיה ניתן להחיל אותן – ניתן לקבל על כך החזרי מס רטרואקטיביים, עד שש שנים אחורה, למועד תאריך הבקשה. 

מי יכול לקבל את החזר המס?

את הטבות המס ניתן להעניק לכל תושב ישראל ולו ילד, או ילד של בן זוגו – המוכר כבעליהם החוקיים של לקות למידה "חמורה", תוך שגם הוחלט על ידי ועדות זכאות ואפיון לשירותי חינוך מיוחדים או ועדת השמה, להפנותו למסגרת של גן לחינוך מיוחד, או בית ספר לחינוך מיוחד, או כיתה לחינוך מיוחד בבית ספר לחינוך רגיל (שאינה כיתה מקדמת או משלבת), או מסלול 07 של תגבור בלימודים בתיכון עבור כיתות ט' עד י"ב. תוך שהזיכוי למיסים ניתן עבור ההכנסה של אחד מההורים, אלא שאם ההורים פרודים ואינם מנהלים משק בית משותף, תוך שהילד המשותף שלהם אכן מקבל "גמלת ילד נכה", יכולים לקבל נקודות זיכוי יחדיו.

כדי לקבל את נקודות הזכות, אפשר למלא טופס 116 א',  במידה ואחד ההורים עובד בעבודה שכירה, ולהגיע עימו אל משרדי פקיד השומה הקרובים לאזור המגורים. הזכאות להטבה נקבעת משנת המס בה קיבל הילד הפנייה לחינוך מיוחד, עד לחטיבה הבאה: כלומר, בין הגן ליסודי, היסודי לחטיבת הביניים, וזו לתיכון. ויש לכך עוד תנאים, כמו קיום ההפניה של ועדת ההשמה או ועדת הזכאות והאפיון.

באם אותם הורים שעובדים בעבודה שכירה, מקבלים עבור ילדים גם "גמלת ילד נכה", הרי שהם יכולים לקבל את נקודות הזיכוי מהחברה בה הם עובדים, מבלי להגיע ולממש את התהליך במשרדי מס הכנסה. אם כי, כאשר מדובר בהורים עם עסק עצמאי, הרי שהמצב קצת שונה. עבורם, ניתן פשוט לסמן את הסעיף "זיכוי בעד ילד נטול יכולת", כאשר הם מגישים את הדו"ח השנתי.

https://www.youtube.com/watch?v=Zcn17sNCPKE

באופן עקרוני, אם ועדת השמה, או ועדת זכאות ואפיון החליטה להפנות ילד של הורים למסגרת החינוך המיוחד – יש בכך מעין אמירה כי הם מזהים או חושבים שיש "לקות למידה חמורה", שמבחינתם היא חריגה ביחס להתפתחות הנורמטיבית שהם מצפים לראות בילד. על כן, עקב כך ובהתאם לזאת, אפשר לקבל את זיכוי המיסים גם מבלי לצרף אישור רפואי לגבי לקות כזו או אחרת. 

באופן כללי, ההורים לא אמורים להציג אישור על לימודים בפועל בחינוך מיוחד, אך אולי יבקשו מהם אם מדובר על לימודים "במסלול 07". ואם להורים הוצאות, והם משלמים על דיור חוץ ביתי עבור הילד שלהם, והעלות עולה על שמינית מההכנסה שהם מציגים בפני מס הכנסה, על בסיס שנת המס – אפשר שהם יכולים לבחור בין שתי נקודות זיכוי, לבין זיכוי מסים עבור סעיף שנקרא "ילד בדיוק מחוץ לבית הורים". אנחנו לא בטוחים שכך זה נקרא, אך זה כן כנראה מפנה אצבע לכיוון זיכוי מסוים שאפשר לקבל.

כך או כך, בהינתן רצון לקבל עזרה ותמיכה בנושא, נשמח לסייע. תודה על קריאתך.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
החזר מס חינוך מיוחד
תוכן עניינים
לשיחת ייעוץ חינם התקשרו או השאירו פרטים
מאמרים אחרונים
משרד להחזרי מס ברהט

  על פי הדוחות של משרד האוצר עצמו, בקופת המדינה שוכבים עשרות מיליארדי שקלים המגיעים לישראלים כהחזרי מס ואין להם כל דורש. האם זה אומר

קרא עוד »
התקשרו עכשיו!

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!