החזר מס בגין הוצאות לשכירים

 

נגיף הקורונה גרם לרבים מאיתנו לבנות מעין משרד קטן בין כותלי הבית. בכל מקרה של הוצאות מצד השכירים בעבור הכנסה למקום העבודה, אתם זכאים להחזר מס. זכרו, אם במהלך השנה האחרונה בשל נגיף הקורונה עבדתם מהבית, או אפילו ללא קשר לנגיף, בשש שנים האחרונות עבדתם מהבית – אתם נמצאים בסבירות גדולה לזכאות עבור החזר מס בגין הוצאות לשכירים.

החזר מס בגין הוצאות לשכירים – מהן הוצאות לשכירים?

כאשר אתם נמצאים במקום העבודה שלכם, כל דבר שנראה לכם שולי כרוך בהוצאה כספית מצדהחזר מס על הפסדי קורונה בעלי המקום. בין אם מדובר על שכירות של הבית, ובין אם מדובר על שימוש בתמי 4. הוצאות מינוריות אשר מתרכזות להוצאות גדולות בסוף השנה יכולות להיות מאוד קריטיות לבעל עסק, אז קל וחומר שגם עבור שכיר. עקב משבר הקורונה רבים מאיתנו עובדים בבית אך לא מודעים לכך שהם זכאים לקבלת החזר מס בגין הוצאות שונות למטרות העבודה.

ההוצאות יכולות להיות כל דבר אשר קשור לעבודה שלכם, אפילו שכר דירה חלקי, ארנונה, חשבונות חשמל, אינטרנט ועוד… הוצאות אלו אולי נראות הוצאות סטנדרטיות כאשר יש ילדים, אך סביר להניח שרווק אשר ימצא את עצמו עובד מהבית יבחין בעלייה משמעותית בכל החשבונות. אין סיבה שאתם תשלמו חשמל ואינטרנט עבור מקום העבודה שלכם, לכן אתם זכאים להחזר מס עבור כל התקופה בה עבדתם מהבית. 

רשות המיסים לא נשארה אדישה למצב החדש שהביאה עלינו המציאות והוציאה פקודת מס חדשה "העוסק בניכויים וקיזוזים, מאפשר קיזוז הוצאות על עבודה מהבית… ". הנוסח החדש של הפקודה אינו מתייחס לסוג עבודה מסוים, לעצמאי או שכיר, אלא לכל "עבודה מהבית". כמובן, בדיקת זכאות החזר מס כרוכה במספר רב של קריטריונים, אתם לא תקבלו החזר עבור שכר דירה שלם אלא לפי המקום בו אתם עובדים ביחס לגודל הבית, כמו כן גם ארנונה, יתר החשבונות מתחלקים לפי אופי העבודה שלכם, שעות העבודה ועוד… יש צורך בהפרדה בין הוצאות לצורכי העבודה ובין הוצאות לצורך מחיה של השכיר.

החזר מס בגין הוצאות לשכירים – לא רק הוצאות ביתיות

החזר מס בגין הוצאות לשכירים לא חייב להיות רק עבור הוצאות של חשבונות ושכר דירה. תוכלו לראות באתר רשות המיסים את כל ההוצאות הרלוונטיות שיכולות לזכות אתכם בהחזר מס. לדוגמא, לימודים. אם תוכלו להוכיח כי הלימודים שלכם קשורים למקום העבודה, שאתם לומדים במטרה לשפר את הידע שלכם בעבודה, או שנשלחתם מטעם העבודה תהיו זכאים להחזר מס.

כמו כן, כאשר אתם עובדים בתחום מסוים ואתם רוצים ללמוד אותו ולכן אתם רוכשים מינויים באינטרנט לאתרים הקשורים בנושא, מגזינים וספרות מקצועית, אתם זכאים להחזר מס בעבור הוצאות אלו. אם יש לכם רילוקיישן, או כל מעבר דירה בשל העבודה, כל ההוצאות הכרוכות במעבר יקנו לכם זכאות להחזר מס.

החזר מס בגין הוצאות לשכירים – הגשת מסמכים רלוונטיים

מס הכנסה הוא גוף שיש לדעת איך לעבוד מולו כדי שלא ימשכו אתכם חודשים ארוכים ללא מענה.

החזרי מס לשכירים - כל המידערבים נוטים להתייאש אחרי תקופת זמן שהם רודפים אחרי מס הכנסה, הדבר החשוב ביותר הוא לא לוותר, בסופו של דבר כל החזרי המס אליהם אתם זכאים יכולים להתרכז לאלפי ועשרות אלפי שקלים בשנה. בכדי שתוכלו למצות את התהליך באופן מהיר ופשוט אנו ממליצים לבקש סיוע מחברה אשר מתמחה בהחזרי מס. ברגע שיש לכם גורם מקצועי אשר יכול לנהל אתכם בכל הנוגע להגשת מסמכים רלוונטים, אסמכתאות ואישורים, ההליך יהיה פשוט יותר, אותה חברה תהיה לצורך תיווך וזירוז ההליך באופן משמעותי.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
תוכן עניינים
לפרסום כתבה באתר
מאמרים אחרונים
החזר מס בקורונה

אחד הנושאים היותר מדוברים בשנה האחרונה הוא הנושא של החזר מס בקורונה. התפרצות הנגיף הובילה לשינויים דרסטיים בכל התחומים שניכרים בעיקר בשוק ההון והעבודה מה

קרא עוד »