החזר מס - מחשבון אונליין:

החזרי מס על שנת שבתון – מה מגיע לכם לקבל?

החזרי מס על שנת שבתון – מה מגיע לכם לקבל? החזרי מס על שנת שבתון

האפשרות לצאת לשנת שבתון אינה קיימת בכל תחומי העיסוק. אם התמזל מזלכם לעסוק במקצוע שמאפשר יציאה לשבתון – נצלו את ההזדמנות לפתח את היכולות המקצועיות ולהתמלא באנרגיה לקראת החזרה לעבודה. לקראת היציאה לשנת שבתון או במהלכה כדאי שתדעו שמגיעים לכם החזרי מס. הסכומים משמעותיים – אל תוותרו עליהם! רבים נמנעים מהגשת הטפסים מתוך חשש מהסתבכות עם רשויות המס. אנחנו כאן בכדי להפוך את התהליך כולו לפשוט יותר ולסייע לכם לקבל ישירות אל חשבון הבנק את כל הכספים שמגיעים לכם. 

למי מגיע לקבל החזר מס בעבור שנת שבתון?

אנו משלמים מס הכנסה בעבור כספים שמתקבלים משכר, ריביות ורווח כאשר חלק מההכנסות פטורות ממס וחלקן לא. סכומי הכסף שמתקבלים במהלך שנת השבתון מורכבים מכספים שהופרשו במהלך שנות העבודה אל קרן השתלמות כך שהם נהנים ממעמד של מענק ולא שכר. ההגדרה של הכספים כמענק הופכת אותם לפטורים מניכוי מס. עובד שיוצא לחצי שבתון זכאי גם כן להטבת המס. 

מדוע בכל זאת נגבה מס בעבור כספי השבתון?

שומת המס מחושבת על בסיס שנתי. השכר החודשי המשוער של העובד מוכפל ב-12 וזהו הסכום שמתבססים עליו לחישוב המס. במקרים של יציאה לשנת שבתון באמצע שנת מס השכר השנתי של העובד פוחת והוא זכאי למדרגת מס שונה מזו שנקבעה מראש בתחילת השנה. על כן, סביר להניח שאותו עובד זכאי לקבל החזרי מס על שנת שבתון. חישוב של שנת מס מתחיל בחודש ינואר בעוד יציאה לשבתון מתחילה בחודש ספטמבר ונמשכת עד חודש אוגוסט. נוצר מצב בו יציאה לשבתות משפיעה על שתי שנות מס ובהתאם גם הזכאות לקבל החזרי מס על שנת שבתון. 

 

איך מגישים את הבקשה לקבלת החזר?

הגשת בקשה להחזר מס מתבצעת דרך המעסיק. העובד שיוצא לשנת שבתון מתבקש לפנות אל המעסיק ולבקש ממנו לבצע את התיאום מול רשויות המס. במקרים רבים בהעדר בקשה מפורשת של העובד המעסיק אינו מגיש את הבקשה להחזר. אפשרות נוספת לקבלת החזרי מס על שנת שבתון היא הגשת בקשה עצמית למס הכנסה. אתם רשאים לגשת אל סניף מס הכנסה האזורי ולהגיש טופס 135 לקבלת החזר. יחד עם טופס 135 תתבקשו להגיש גם טופס 106. אם עבדתם בעבודה נוספת במהלך השנה יש להגיש על כך טופס נוסף. חשוב מאוד לשמור את התלושים החודשיים שמתקבלים מהקרן במהלך השבתון. אל תשכחו לוודא שמתבצעות הפרשות לפנסיה על ידי הקרן. 

הזכאות לקבלת החזר מס נשמרת בעבורכם במשך 6 שנים. אם יצאתם ב-6 השנים האחרונות לשבתון ולא קבלתם את הטבת המס – כדאי להגיש בהקדם בקשה למס הכנסה. על אף האפשרות להגיש את בקשת ההחזר באופן עצמאי כדאי להתחיל את התהליך בהתייעצות עם איש מקצוע. ענף המיסוי ידוע כדינמי כך שהקריטריונים לזכאות להטבות משתנים ומתעדכנים. פנייה אל איש מקצוע מבטיחה ביצוע של בדיקת זכאות יסודית על בסיס התקנות העדכניות ביותר. עם מומחה מס לצדכם אתם תהיו רגועים בידיעה שכל ההחלטות שמתקבלות נכונות. 

החזרי מס למורים בגין שומה גבוהה

יציאה אל שנת שבתון באמצע שנת מס (חודש ספטמבר) נפוצה בעיקר אצל אנשי חינוך. המורה או הגננת מפסיקים לקבל את השכר שלהם בחודש בספטמבר בעוד הם ממשיך לשלם מס בעבור אותה השנה במלואה. החזרי מס על שנת שבתון מגיעים לאותם מורים בעבור המס ששולם בחודשים ספטמבר עד דצמבר. אין סיבה שאנשי חינוך שנמצאים בשבתון ישלמו מס בעבור חודשים בהם הם מקבלים תשלום מהקרן. 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
החזרי מס על שנת שבתון
תוכן עניינים
לשיחת ייעוץ חינם התקשרו או השאירו פרטים
מאמרים אחרונים
משרד להחזרי מס באריאל

  על פי הדוחות של משרד האוצר עצמו, בקופת המדינה שוכבים עשרות מיליארדי שקלים המגיעים לישראלים כהחזרי מס ואין להם כל דורש. האם זה אומר

קרא עוד »
משרד להחזרי מס ביהוד

  על פי הדוחות של משרד האוצר עצמו, בקופת המדינה שוכבים עשרות מיליארדי שקלים המגיעים לישראלים כהחזרי מס ואין להם כל דורש. האם זה אומר

קרא עוד »
התקשרו עכשיו!

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!