החזרי מס הכנסה

אם חוויתם בשנה האחרונה שינויים תעסוקתיים או שינויים במצבכם המשפחתי, יכול מאוד להיות שמגיעים לכם החזרי מס הכנסה. למעשה, החזרים כאלה עשויים להגיע לכם אם חוויתם שינויים כאלה במהלך כל 6 השנים האחרונות ולא רק בשנה האחרונה. מה זה החזרי מס? למי הם מגיעים? איך תוכלו לבדוק האם מגיעים לכם החזרי מס? כמה זה עולה? כל התשובות לכל השאלות, ממש כאן בשורות הבאות.

חישוב הוצאות איור

מה זה החזרי מס הכנסה?

כפי שאתם יודעים, עובדים בישראל מחויבים במס הכנסה בהתאם לגובה ההכנסות שלהם ובהתאם למדרגות המס החלות עליהם. לאורך השנה, אתם משלמים מס הכנסה על פי חישוב מדויק שנובע מהשכר שלכם, אם אתם שכירים, או על פי הערכות שנובעות מתחזיות הכנסות, אם אתם עצמאים. בשני המקרים הללו, ייתכנו מצבים בהם שילמתם מס גבוה יותר מזה שהייתם צריכים לשלם וזאת בעקבות שינוי מקום עבודה, עבודה רק לאורך חלק מהשנה, שינויים במצבכם המשפחתי ועוד. במקרה כזה, תוכלו לבדוק האם שילמתם מס גבוה יותר מאשר הייתם צריכים לשלם, ואם זהו אכן המצב, המדינה תחזיר לכם את המס העודף במסגרת תהליך של החזרי מס הכנסה.

למי זה מגיע?

ובכן, התשובה הקצרה היא שהחזרי מס הכנסה מגיעים לכל אדם ששילם מס הכנסה בהיקף גבוה יותר ממה שהיה צריך לשלם. את ההחזרים האלה תוכלו לתבוע לא רק עבור השנה האחרונה, אלא עבור 6 שנים אחורה (מה שהיה קודם לכן עבר ונגמר, ולא ניתן לתבוע בגינו החזרי מס הכנסה). כאמור, מצבים אלה של תשלום מס עודף מתרחשים בעיקר בעקבות שינויים תעסוקתיים ומשפחתיים, שתשלומי המס שלכם לא הותאמו אליהם בפועל. התגרשתם, התחתנתם, נולד לכם ילד, התחלתם לשלם מזונות, החלפתם מקום עבודה, השכר שלכם השתנה, התפטרתם או פוטרתם ממקום עבודתכם, קיבלתם קצבאות מביטוח לאומי – כל אחד מאלה עלול לגלם בתוכו שינויים בחבות המס שלכם ובהמשך לכך חישובים מוטעים של המס בו אתם חייבים, מה שעשוי לשקף תשלום מס עודף שיש להחזיר לכם.

ראו גם: החזר מס לעצמאים

איך בודקים ואיך מקבלים את ההחזר?

בדיקת הזכאות לקבלת החזרי מס הכנסה מבוצעת כיום על ידי כל משרד רואי חשבון, אם כי השירות מסופק בדרך כלל ללקוחות המשרד בלבד. אם אין לכם רואה חשבון, או שרואה החשבון שלכם גובה יותר מדי בגין השירות, תוכלו להיעזר בשורה ארוכה של גורמים מקצועיים המציעים שירות של החזרי מס הכנסה בכל רחבי הארץ. אותם גורמים מקצועיים יקבלו מכם את פרטי הזהות שלכם ואת פרטי התעסוקה ומצבכם המשפחתי במהלך 6 השנים האחרונות, יבצעו בדיקה מול רשות המיסים ובמידה ואכן מגיעים לכם החזרי מס הכנסה, גם ינהלו את התהליך שבסופו יועברו ההחזרים אל חשבון הבנק שלכם. בגין שירות זה נגבית בדרך כלל עמלה של 7% עד 30%, כשהעמלה הסבירה היא היכן שהוא באמצע הטווח הזה.

ראו גם: תוך כמה זמן מקבלים החזר מס?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
תוכן עניינים
לפרסום כתבה באתר
מאמרים אחרונים
משרד להחזרי מס במרכז

  על פי הדוחות של משרד האוצר עצמו, בקופת המדינה שוכבים עשרות מיליארדי שקלים המגיעים לישראלים כהחזרי מס ואין להם כל דורש. האם זה אומר

קרא עוד »