החזר מס - מחשבון אונליין:

החזרי מס – הדברים שכדאי שתדעו כדי לקבל את הכסף שלכם

 

כל אזרחי ישראל מחוייבים על פי חוק בתשלום מס הכנסה. אך, חשוב להבין שישנן סיבות רבות בהן אנשים רבים זכאים להחזרי מס. החזר מס הכנסה קורה במקרים של נכות, או מגבלה ואף במקרים בהם מס הכנסה גבו סכום כסף גבוה יותר מן הנדרש. על ידי בדיקה פשוטה ולא מסובכת, תוכלו לבדוק אם אתם זכאים להחזרי מס. איך זה עובד? ריכזנו עבורכם תשובות עבור השאלות. 

החזרי מס – הדברים שכדאי שתדעו כדי לקבל את הכסף שלכם- מה זה החזר מס?

גובה התשלום למס הכנסה מחושב על ידי חישוב שנתי של ההכנסות שלכם. ישנם מקרים בהם ישהחזרי מס - כל הפרטים שיש לקחת בחשבון הכנסות נוספות מלבד המשכורת כמו במקרים של השכרת דירה, מענקים שונים ועוד. במקרים של פציעות או מחלות מקבלים קצבאות מביטוח לאומי, ובמקרים של מוגבלויות כמו עיוורון, או נכות, בדרך כלל לא מסוגלים לעבוד באופן מלא. לכן, מס הכנסה מאפשר להגיש בקשה להחזר מס. את הבקשה להחזר מס ניתן לבקש עד 6 שנים אחורה. במידה והתקבלה המסקנה שאכן נגבה סכום גבוה יותר ממה שהיה צריך, האדם יקבל החזר מס. חשוב להבין, שאנשים רבים זכאים להחזרי מס מסיבות רבות אך אינם מודעים לכך ולכן מפספסים את הכסף שלהם, שכן לאחר 6 שנים חלה התיישנות. לכן, מומלץ לכל אדם במדינת ישראל לבדוק האם הוא זכאי להחזר כספי ממס הכנסה עבור שש השנים האחרונות. 

החזרי מס – הדברים שכדאי שתדעו כדי לקבל את הכסף שלכם- מהי בדיקת החזר מס?

קודם כל חשוב לציין שבדיקת החזר מס היא בדיקה קלה וחינמית שמתרחשת באתר רשות המיסים.חישוב החזרי מס - כל מה שיש לדעת לכן לא תצטרכו לקבוע תור למס הכנסה, לחכות, לריב עם פקיד שומה ולשלם סכום כספי עבור מילוי טפסים כל שהם. באתר רשות המסים קיים סימולטור (מחשבון החזר מס), שדרכו תוכלו לחשב האם מגיע לכם החזר כספי ממס הכנסה. חשוב לציין שאם אתם נשואים הבקשה להחזר מס צריכה לכלול את שני בני הזוג. על מנת לבצע את התהליך תצטרכו למלא את גובה ההכנסה שלכם בכל שנה אותה אתם בודקים. בנוסף, תצטרכו להוסיף אישורים בנוגע להוצאות שמשפיעות על גובה המס כמו הפקדות לפנסיה, ביטוחים, קופות גמל ועוד. בבדיקה תצטרכו להשיב על שאלות שונות כמו- האם השתחררת מהצבא? האם יצאת לפנסיה? האם קיבלת דמי לידה/ אבטלה/ פגיעה/ מילואים במהלך התקופה? האם פוטרת מהעבודה? האם קיבלת פיצויי פיטורין? ועוד. חשוב להשלים את הבדיקה כמו שצריך ולענות על השאלות באופן מדוייק, על מנת שתוכלו לדעת באופן מדויק האם אתם זכאים להחזר מס ומה גובה הסכום הכספי שאתם זכאים אליו. 

בסוף בדיקת החזר מס הכנסה תגלו האם אתם או בן זוגכם זכאים להחזר כספי ומה הסכום לו אתם זכאים. כמו כן, הבדיקה תגלה לכם האם יש לכם חוב במס הכנסה. אם מגיע לכם החזר כספי תוכלו להגיש בקשה להחזר מס לפקיד שומה במס הכנסה. אם אינכם זכאים להחזר מס, או שיש לכם חוב, שמרו את כל המסמכים ובדקו שוב האם הנכם זכאים להחזר. 

החזרי מס – הדברים שכדאי שתדעו כדי לקבל את הכסף שלכם- יתרונות בחברה מקצועית

אם אתם לא בטוחים מה המסמכים שהבדיקה מצריכה או איך להשיג אותם, תוכלו לפנות לחברות מקצועיות.

  • חברה מקצועית תדע לשאול את השאלות המתאימות לאיתור הטבות המס ולבדוק האם אתם זכאים להן. 
  • חברה מקצועית תבחן האם קיימים חובות במס הכנסה תחת שמכם.
  • חברה מקצועית תעזור לכם לאתר את הטפסים הנדרשים לבדיקה ותפנה אתכם לגופים המתאימים. 
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
פטור ממס הכנסה לנכים ואנשים עם מוגבלויות
תוכן עניינים
לשיחת ייעוץ חינם התקשרו או השאירו פרטים
מאמרים אחרונים
משרד להחזרי מס בעומר

  על פי הדוחות של משרד האוצר עצמו, בקופת המדינה שוכבים עשרות מיליארדי שקלים המגיעים לישראלים כהחזרי מס ואין להם כל דורש. האם זה אומר

קרא עוד »
התקשרו עכשיו!

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!