תיאום מס לחיילים משוחררים

אם אתם חיילים משוחררים, מגיעות לכם הטבות מס ומדובר בהטבות משמעותיות. המטרה של הטבות אלה היא לאפשר לחיילים משוחררים שזה עתה סיימו את השירות הצבאי שלהם למען המדינה, להתחיל את חייהם ברגל ימין ולהקדיש את כל השכר או הרווח שהם מייצרים בשנים הראשונות שלאחר השחרור, בכדי לבנות את עתידם. אז מהן ההטבות המגיעות לחיילים משוחררים? האם נדרש תיאום מס לחיילים משוחררים? למה מיועד תיאום המס ואיך עושים את זה? על שאלות אלו ועוד, תוכלו למצוא את התשובות ממש כאן בשורות הבאות.

 

אז מהן ההטבות המגיעות לחיילים משוחררים בישראל?

נתחיל בשורה התחתונה: חיילים משוחררים זכאים לנקודות זיכוי על חבות המס שלהם למשך 36לעשות החזר מס לחייל משוחרר החודשים שלאחר השחרור. הטבה זו היא מרכיב מפתח שיכול לאפשר לכל חייל משוחרר להתחיל את חייו הבוגרים בצורה יעילה יותר ולייצר לעצמו מדרגה שממנה יהיה לו קל הרבה יותר להתפתח ולצמוח. זה נכון שברמות השכר האופייניות בשלב זה של החיים, בעיקר בגלל היעדר מקצוע, השכלה רשמית גבוהה וניסיון, המשמעות של הטבה זו היא די מינורית. יחד עם זאת, ההטבה ניתנת לכם וכל השאר תלוי רק בכם. אם תמצאו את הדרך להרוויח או להשתכר יותר במהלך שלוש השנים שלאחר השחרור ויש בהחלט דרכים לא מעטות לעשות זאת, הרווח יהיה רק שלכם. ואם לאו, אז גם על המעט שהמדינה דואגת להשאיר לכם בכיס, אפשר רק לברך.

האם נדרש תיאום מס לחיילים משוחררים?

ובכן, באופן כללי התשובה היא לא ובלבד שאתם דואגים לעדכן את מקום העבודה שלכם במידהחישוב תיאום מס עבור חיילים משוחררים ואתם שכירים, או את רואה החשבון שלכם במידה ואתם עצמאים, על כך שאתם חיילים משוחררים. כל איש מקצוע העוסק בעולם החשבונאות מכיר היטב את ההטבות המגיעות לכם וידאג לכך שגם תקבלו אותן. יחד עם זאת, אחד המאפיינים הקלאסיים בקרב אוכלוסיית החיילים המשוחררים הוא תחלופה גבוהה ומעבר בין מקום עבודה אחד לאחר. במצב זה, ייתכן שתידרשו לשלם מס גבוה יותר על אף שאתם לא באמת צריכים לשלם אותו ובנוסף לכך, גם תרד האפקטיביות של ההטבה לה אתם זכאים. על כן, חשוב מאוד שרשות המיסים תדע באופן מדויק מתי עזבתם מקום עבודה, מתי התחלתם מקום עבודה חדש, האם אתם עובדים בשתי עבודות או יותר במקביל או שעבדתם בשתי עבודות או יותר במקביל מאז השחרור ולמעשה כל פרט אחר שקשור לתעסוקה שלכם. את זה עושים למעשה במסגרת תיאום מס על מנת להבטיח שמלכתחילה לא תשלמו יותר ממה שאתם צריכים לשלם, וגם שלא תשלמו פחות ממה שצריך לשלם.

יחד עם זאת, גם אם בדיעבד מתברר לכם שהייתם צריכים לבצע תיאום מס לחיילים משוחררים עלאיך מתאמים מס לחיילים משוחררים אף שבפועל לא דאגתם לכך, עדיין עומדת בפניכם האפשרות לבחון האם מגיע לכם החזר מס. במידה ושילמתם מעט מדי מס, היו בטוחים שרשות המיסים כבר הייתה פונה אליכם ביוזמתה. במקרה ההפוך, זה לא תמיד קורה ולא בגלל שרשות המיסים רוצה לנצל אתכם, אלא בגלל שמצבים אלה נובעים בדרך כלל מהיעדר נתונים עדכניים על התעסוקה שלכם, במחשבי רשות המיסים.

בכדי לבצע תיאום מס לחיילים משוחררים, מומלץ לפנות לגורם מקצועי שיבצע עבורכם את תיאום המס ללא קשר למקום העבודה. אם אתם עצמאים, רואה החשבון שלכם יכול לבצע עבורכם את המשימה, אם כי כלל לא בטוח שהוא יגבה מכם פחות מאשר גורם מקצועי מתמחה בתחום זה ולכן בכל מקרה, כדאי לפחות לברר את האופציות העומדות בפניכם.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
תוכן עניינים
לפרסום כתבה באתר
מאמרים אחרונים
משרד להחזרי מס בגדרה

  על פי הדוחות של משרד האוצר עצמו, בקופת המדינה שוכבים עשרות מיליארדי שקלים המגיעים לישראלים כהחזרי מס ואין להם כל דורש. האם זה אומר

קרא עוד »