החזר מס - מחשבון אונליין:

קבלת החזרי מס המגיעים לכם – המדריך המלא

אתם לבטח תופתעו לגלות שלרבים מאיתנו מגיעים החזרי כספי ממס הכנסה בגין גביית יתר שנערכה במרוצת השנים, כאשר האשמים הבלעדיים בגביית היתר הזו הן דווקא לא רשויות המס, אלא אנחנו. לישראלים רבים מגיעים מאות עד עשרות אלפי שקלים של החזרי מס כאשר הרוב המוחלט כלל אינו מודע לעובדה הזו ורוב הישראלים שמכירים בעובדה שרשויות המס חייבות להן כסף כלל אינם מעוניינים לקדם את התהליך היות והם לא רוצים לבזבז זמן יקר תמורת החזר של כמה מאות שקלים. במאמר הבא הכנו לכם מדריך קצר על כיצד נוכל לגלות אם אנו משלמים יותר מידי מס הכנסה, איך נוצר הפער הזה ומה עלינו לעשות ברגע שגילינו שמס הכנסה חייבים לנו כסף.

תשלום יתר של מיסים

איך מקבלים החזר מסאז אחרי שהסברנו לכם בקצרה על התופעה של תשלום יתר של מיסים, נסביר לכם קצת איך זה קורה, שכן רובנו חושבים שאנו משלמים בדיוק את המיסים אותם אנו צריכים לשלם. אז לא, גובה המיסים אותם תשלמו נקבע על פי נקודות הזכות לכם אתם זכאים כאשר כל אדם זכאי למספר אחר של נקודות זכות בהתאם למספר רב של פרמטרים ולכן גובה המס משתנה מאדם אחד לאחר. כך למשל, שני אנשים שמקבלים אותו שכר אך האחד רווק והשני גרוש עם שני ילדים קטנים שמשלם לבת הזוג שלו לשעבר מזונות ישלמו מס הכנסה בגובה שונה. בשביל לדעת כמה נקודות זכות מגיעות לכם תוכלו להיכנס לאתר רשות המיסים ולראות את הקריטריונים או להיכס לאחד ממחשבוני המיסים ברחבי הרשת. מספר נקודות הזכות להם אתם זכאים צריך להופיע בתלוש השכר שלכם, כך שאם אתם רואים שבתלוש השכר מופיעות פחות נקודות צריכה להידלק לכם נורה אדומה שאתם משלמים יותר מס הכנסה ממה שאתם צריכים.

כיצד נוצר הפער בתשלום המיסים שלנו

אז לאחר שהבנו כיצד אנו משלמים מיסים הגיע הזמן להבין כיצד נוצר הפער הזה בין התשלוםכיצד מקבלים החזר מס ואיך מבררים כמה מגיע לכם בפועל לבין התשלום שהיינו צריכים לשלם והתשובה נעוצה בטופס 101 שהעובד ממלא. על המעביר לדאוג שהעובדים החדשים שלו ימלאו טופס זה כאשר הם מצטרפים לארגון ועל העובד לוודא כי הוא מעדכן את הטופס או את המעביר שלו באם אחד הפרטים בגינם הוא זכאי לנקודות זכות משתנה מסיבה כזו או אחרת. לאחר העדכון של הטופס שמגיע אל רשויות המס יעודכנו גם נקודות הזכות של העובד וכתוצאה מכך גם תשלום המיסים. במידה ולא טרחנו לעדכן את הטופס האמור ואת הרשויות לאחר שינוי כלשהו אזי נשלם יותר מס הכנסה ואנו נהיה זכאים להחזר בסופו של דבר.

איך מקבלים את החזרי מיסים להם אתם זכאים?

ישנן כמה דרכים לקבל להם אתם זכאים ממס הכנסה בגין תשלום היתר של המיסים אותם שילמתם.מהו תהליך הגשת בקשה להחזר מס ביכולתכם לבצע את התהליך הזה לבדכם על ידי מילוי טופס לקבלת החזרי מס או בשמו השני טופס 135 ולצרף אל הבקשה את כל המסמכים שיתמכו בבקשה שלכם. עם הבקשה וכלל המסמכים תצטרכו להגיע אל פקיד השומה במקום מגוריכם ולהגיש את הבקשה. אם אין לכם את הזמן הדרוש להתעסק עם כל המסמכים וללכת אל פקיד השומה ולהגיש את הבקשה תוכלו להתקשר עם משרד חיצוני שמטפל בנושא של החזרי מס או משרד רואי חשבון ולבקש מהם שיגישו את הבקשה בשמכם. במידה וזו הדרך בה תבחרו תצטרכו להמציא ייפוי כח לאותו משרד בו בחרתם שיגיד את הבקשה בשמכם.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
איך לדעת מתי מגיע פטור ממס הכנסה עם נכות ראייה
תוכן עניינים
לשיחת ייעוץ חינם התקשרו או השאירו פרטים
מאמרים אחרונים
משרד להחזרי מס בנצרת

  על פי הדוחות של משרד האוצר עצמו, בקופת המדינה שוכבים עשרות מיליארדי שקלים המגיעים לישראלים כהחזרי מס ואין להם כל דורש. האם זה אומר

קרא עוד »
התקשרו עכשיו!

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!