החזר מס - מחשבון אונליין:

האם מגיע לך נקודות זכות ממס הכנסה?

אם אתם רוצים לחשב כמה מס הכנסה אתם צריכים לשלם עבור הרווח שלכם כעצמאים או עבור השכר שלכם כשכירים, כל מה שאתם צריכים לדעת הוא את גובה השכר עצמו ואת מדרגת המס אליה אתם שייכים. אם אתם במדרגת מס של 10%, הרי שמס ההכנסה שאתם צריכים לשלם הוא בגובה 10% מהשכר ברוטו או הרווח שלכם, או שאולי לא? ובכן, התשובה היא לא והאחראיות לכך הן נקודות זכות מס הכנסה עליהן נסביר לכם ממש כאן בשורות הבאות.

חישוב מיסים

מה זה נקודת זכות?

ובכן, במסגרת חוקי המס של מדינת ישראל, המדינה מעניקה נקודות זיכוי לכל אזרח על פי נסיבות חייו. כך למשל, אזרח ישראל זכאי אוטומטית לנקודת זכות. אימהות חד הוריות זכאיות לנקודות זכות וגם זכאיות לנקודות זכות בגין כל ילד מתחת לגיל 18. אב שמשלם מזונות על פי פסק דין זכאי לנקודות זכות, אזרחים ותיקים, נכים וכן הלאה, גם הם זכאים לנקודות זכות. המשמעות היא שאזרח ישראלי יכול להיות זכאי למספר נקודות זכות מס הכנסה ואלו מצטברות זו על גבי זו וכל אחת מהן מעניקה לאותו אזרח מעין "הנחה" במס הכנסה. בדיוק מהסיבה הזאת, עצם העובדה שאתם נדרשים לשלם 10% מההכנסה שלכם למס הכנסה בגין מדרגת המס בה אתם נמצאים, לא אומרת שאתם באמת צריכים לשלם את כל אותם 10%. תחילה יש לבחון כמה נקודות זכות מס הכנסה מגיעות לכם, ולאחר ביצוע תחשיב מתאים, נקבעת חבות המס הסופית שלכם לאחר ניכוי נקודות הזכות.
בדקו באיזה מדרגת מס אתם נמצאים.

כמה נקודות זכות מגיעות לכם?

כאמור, נקודות זכות מס הכנסה נקבעות בהתאם למעמדכם האזרחי ולנסיבות חייכם ועל כן אלו יכולות להשתנות לאורך חייכם, בהתאם לשינויים במצבכם המשפחתי והאישי. בכל רגע נתון, תוכלו להיכנס לאתר רשות המיסים ולבצע בדיקה של זכאות לנקודות הזיכוי בהתאם לשאלות שתישאלו באתר. המדובר במעין מחשבון אוטומטי שיגיד לכם כמה נקודות זיכוי מגיעות לכם בהתאם לנסיבות חייכם. בהמשך לכך, תוכלו לקחת את הנתונים הללו למחשבון אחר שגם הוא קיים באתר האינטרנט של רשות המיסים, ואשר יספר לכם מהי חבות המס שלכם לאור גובה ההכנסות שלכם ולאחר ניכוי נקודות זכות מס הכנסה.
ראו גם: תוך כמה זמן מקבלים החזר מס?

מיסים וירטואלי

יותר חשוב לדווח לרואה החשבון

אחרי שאמרנו את כל זה, אתם עצמכם לא צריכים להתעסק עם כל החשבונאות הזאת. אם אתם עצמאים, יש לכם רואה חשבון שמטפל לכם בחשבונות ואם אתם שכירים יש את רואה החשבון של העסק שאחראי על השכר שלכם. המטרה שלכם היא לעדכן את רואה החשבון המטפל בכם, על כל שינוי בחייכם שעשוי להוביל לשינוי בנקודות שלכם. אתם רק צריכים לדווח ורואה החשבון ידאג לבצע את התאמות המס הנדרשות בהתאם לשינויים בסך נקודות מס הכנסה המגיעות לכם.

לכתבות ומידע נוסף, אתם מוזמנים לעיים בפורטל המיסים של ישראל

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
איך מחשבים תשלומי ביטוח לאומי
תוכן עניינים
לשיחת ייעוץ חינם התקשרו או השאירו פרטים
מאמרים אחרונים
החזר מס בשנת 2020

אין ספק שהחזר מס בשנת 2020 חייב להיות תהליך ידידותי עבור כל אדם הדורש החזרי מיסים בעבור השנים הקודמות. בעידן הטכנולוגי של היום אין כל

קרא עוד »
המרכז להחזרי מס בישראל

דמיינו שאתם מקבלים מכתב בדואר ממס הכנסה ובמכתב הזה מודיעים לכם שלאחר בדיקת חבות המס שלכם, התברר כי המס ששילמתם בשנה האחרונה היה גבוה יותר

קרא עוד »
התקשרו עכשיו!

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!