החזר מס - מחשבון אונליין:

תבנית מדרגות מס בישראל

מיסים הם למעשה מקור ההכנסה המרכזי של המדינה, מקור ההכנסה שבאמצעותו בונה המדינה תקציב לטיפול בצרכי המדינה בכל תחומי החיים וניהול המדינה. בישראל ישנם מאות סוגים של מיסים, החל ממע"מ שהוא מס אחיד החל באותו שיעור על כולם (17% נכון להיום), דרך מס הכנסה שהוא מס פרוגרסיבי, קרי מס שחל על כל עובד בהתאם להיקף הכנסותיו וכלה במיסים נקודתיים כמו מס שבח, ארנונה, מכס, מס קנייה, אגרות למיניהן וכן הלאה. מדרגות מס בישראל הוא מונח שמתייחס למס הכנסה ועל המדרגות הללו נדבר בשורות הבאות.

מגדל מטבעות איור

מהן מדרגות מס?

מדרגות מס הן למעשה רמות של הכנסה שבגינן נגבה שיעור שונה של מס. מדרגות מס בישראל מגדירות למעשה כמה אחוזי מס ישלם עובד מתוך הכנסתו, בהתאם לגובה ההכנסה שלו. מדרגות אלה נקבעות על ידי משרד האוצר באישור הממשלה ומיושמת על ידי רשות המיסים. מדרגות אלה יכולות להשתנות משנה לשנה, אם כי מדובר בדרך כלל בשינויים מזעריים בלבד. שינויים מהותיים מבוצעים בהתאם להחלטת ממשלה להעלות או להוריד את המס, מה שגורר גם שינויים במדרגות המס. ככלל, מדרגת מס אומרת את הדבר הבא: אם העובד מרוויח למשל בין 6000 שקלים בחודש ל-10000 שקלים בחודש, הוא ישלם 8% מס הכנסה מתוך ההכנסה שלו. אם הוא מרוויח בין 10000 שקלים בחודש ועד 25000 שקלים בחודש, הוא ישלם 20% מס הכנסה מתוך ההכנסה שלו וכן הלאה. מספרים אלה הם כמובן לצורך הדוגמא בלבד ואינם משקפים את השיעורים המיושמים במסגרת מדרגות מס בישראל.

ראו גם: מדריך החזרי מס לשכירים

למה ישנן מדרגות מס?

מדרגות המס נועדו להבטיח שאדם ישלם מס בהתאם להכנסה שלו. מצד אחד, המדינה מעוניינת לגבות כמה שיותר מס, ומצד שני היא מעוניינת להימנע מפגיעה של ממש בעובד. בהתאם לכך, קובעת המדינה כי מי שגם כך מרוויח מעט, ישלם מעט ומי שמרוויח יותר, ישלם יותר. על כן, מדרגות מס בישראל נוטות לעלות ככל שהשכר או הרווח הוא גבוה יותר, כך שככל שהעובד מרוויח יותר הוא משלם יותר אחוזים מהכנסה גבוהה יותר ולהיפך. לצורת מיסוי זו קוראים מס פרוגרסיבי, כלומר מס שלוקח בחשבון את מצבו הכלכלי של כל אדם ולא חל בצורה אחידה על כולם (כמו מע"מ שהוא בעצם מס רגרסיבי).

מהן מדרגות המס?

ובכן, את מדרגות המס העדכניות תוכלו לבחון בקלות באתר האינטרנט של מס הכנסה. מדרגות מס בישראל משתנות מעת לעת וישנם גם פרטים נוספים שצריך לדעת מעבר למדרגת המס אליה אתם משתייכים על פי שכרכם. על כן, את כל הבירור של גובה המדרגות ואיך זה משפיע על השכר שלכם, כדאי לבדוק באתר האינטרנט של רשות המיסים, שם גם תוכלו לקבל מידע על החזרי מס שאולי מגיעים לכם אם שילמתם יותר ממה שמחייבת אתכם מדרגת המס שלכם.

פורטל מיסים וכלכלה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
חישוב החזר מס למטפלת
תוכן עניינים
לשיחת ייעוץ חינם התקשרו או השאירו פרטים
מאמרים אחרונים
התקשרו עכשיו!

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!