החזר מס - מחשבון אונליין:

מדרגות המס: מדריך מפורט

מס הכנסה הוא מס שחל בשיעורים שונים על עובדים שונים, בהתאם לרמת השכר בה הם משתכרים. זאת אומרת, שאדם שמרוויח מעט, לא רק שמשלם פחות כסף לטובת מס הכנסה, אלא גם משלם על פי שיעור (אחוז) נמוך יותר מהשכר שלו, ולהיפך כאשר מדובר באדם בעל רמת הכנסה גבוהה. כמה משלם כל אחד ומי קובע את זה? לשם כך קיימות מדרגות מס שנקבעות מראש ולמעט שינויים מזעריים ועדכונים משנה לשנה, נותרות קבועות (אלא אם שונו באופן חריג במסגרת רפורמת מס). מה זה מדרגות מס ואיך הן מגדירות את שיעור המס שחל עליכם? על כך בשורות הבאות.

זכאות מדרגות המס

איך עובד המס שנקרא מס הכנסה?

ישנם מיסים שמוטלים על כלל האזרחים בשיעור אחיד ללא קשר לרמת ההכנסות שלהם. כך למשל, מע"מ הוא מס שחל על כל האזרחים בשיעור אחיד של 17%. מס הכנסה הוא מס שחל בצורה משתנה על האזרחים, בהתאם לרמת ההכנסה שלהם. כך למשל, והמספרים הם רק לצורך הדגמה ואינם נאמנים למציאות, אדם שמרוויח בין 5000 שקלים בחודש ובין 10000 שקלים בחודש, יחויב ב-10% מס הכנסה. לעומתו, אדם שמרוויח בין 10000 שקלים בחודש ובין 20000 שקלים בחודש יחויב ב-20% מס הכנסה. אדם שמרוויח בין 20000 שקלים בחודש ועד 40000 שקלים בחודש, יחויב ב-30% מס הכנסה וכן הלאה. רמות החיוב במס שנקבעות בהתאם לרמות השכר, הן למעשה מדרגות המס שחלות בישראל. מדרגות אלה הן קבועות מראש ומגדירות מהי חבות המס שחלה על כל עובד, בהתאם לרמת ההכנסה שלו.

ראו גם: החזר מס שכירים

באיזו מדרגת מס אני וכמה אני צריך לשלם?

בכדי לדעת באיזו מדרגת מס אתם נמצאים, תוכלו להיכנס לאתר האינטרנט של רשות המיסים, להזין את השכר שלכם למחשבון מיוחד, ולקבל את מדרגת המס אליה אתם משתייכים ובהתאם לכך גם את שיעור המס החל עליכם. יחד עם זאת, זה לא אומר שאתם צריכים לשלם את שיעור המס הזה. פרט לנושא של מדרגות המס, מערכת המס בישראל כוללת גם מרכיב של נקודות זיכוי, קרי נקודות שמעניקות "הנחה" בתשלום המס. נקודות אלה ניתנות לכל אזרח ישראלי והן ניתנות בהיקפים שונים בהתאם לנסיבות חייו של האזרח. כך למשל, אם חד הורית עם ילדים תקבל לא מעט נקודות זיכוי וכך גם אב שמשלם מזונות לילדיו, נכה, אזרח ותיק, חייל משוחרר וכדומה. אזרחים אחרים שלא עומדים באף קריטריון, יקבלו נקודת זכות אחת בגין היותם אזרחים ישראליים.

בחישוב המס, יש לבחון את הנושא של מדרגות המס, להפחית את נקודות הזיכוי המגיעות לאזרח ובהתאם לכך נקבע המס שעל האזרח לשלם בפועל על הכנסתו. את זה אמור לעשות חשב השכר במקום העבודה שלכם או רואה החשבון שלכם אם אתם עצמאים. אתם רק צריכים להקפיד שאתם מוסרים לו את כל המידע לגבי זכאותכם לנקודות זיכוי.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
החזרי מס
תוכן עניינים
לשיחת ייעוץ חינם התקשרו או השאירו פרטים
מאמרים אחרונים
משרד להחזרי מס ברהט

  על פי הדוחות של משרד האוצר עצמו, בקופת המדינה שוכבים עשרות מיליארדי שקלים המגיעים לישראלים כהחזרי מס ואין להם כל דורש. האם זה אומר

קרא עוד »
התקשרו עכשיו!

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!