החזר מס - מחשבון אונליין:

כיצד ניתן לבצע החזר מס ומה התנאים

מכירים את זה שמס הכנסה חייב לכם החזר כספי? לא? אז כדאי שתכירו. במקרים רבים, מס הכנסה גובים סכום מס גבוה יותר מהנדרש. על מנת לוודא אם הינכם זכאים להחזר מס יש לבצע בדיקה פשוטה ולא מסובכת. מה היא הבדיקה ואיך זה עובד? על כך במאמר הבא. 

כיצד ניתן לבצע החזר מס ומה התנאים- מה זה החזר מס?ֿ

בין אם אתם שכירים ובין אם אתם עצמאים, תצטרכו לשלם למס הכנסה אחוז מסוים מהמשכורתהתנאים להחזרי מס שלכם. שיעור המס ייקבע על פי חישוב שנתי של ההכנסות שלכם. ישנם אנשים רבים שמכניסים כסף מלבד למשכורת שלהם. קודם כל, אנשים רבים משכירים דירה שבבעלותם. בנוסף לכך, יש מקרים רבים בהם ניתנים מענקים מסוימים כמו מענק לידה, מענק מילואים, מענקי פציעה מביטוח לאומי ועוד. אצל עצמאים זה אף מסובך יותר שכן, המשכורת לא קבועה ומשתנה משנה לשנה. כמו כן, אין באמת עירבון לסכום הכסף אותו הם ירוויחו כל שנה. לכן, מס הכנסה מאפשר להגיש בקשה להחזר מס. לאחר הגשת הבקשה יחליטו האם מגיע לכם החזר כספי או לא. במידה והגיעו למסקנה שנגבה מס יותר מן הנדרש, החזר המס יאושר. חשוב להבין שיש אנשים רבים שזכאים להחזר מס אך אינם מודעים לכך. לכן, חשוב לבצע בדיקה להחזר מס על מנת לוודא זאת. 

מה התנאים להחזר מס?

את החזר המס ניתן  לבקש עד תקופה של 6 שנים אחורנית. כלומר, מסוף שנת המס הנוכחית עד 6 שנים אחורה. מעבר ל6 שנים חל חוק התיישנות, לכן חשוב לבדוק זאת כל כמה שנים, על מנת לא להפסיד את הכסף המגיע לכם. להחזר המס מתווספים הפרשי הצמדה וריבית. על מנת לקבל החזר מס יש להגיש בקשה להחזר מס לידי מס הכנסה. 

כיצד ניתן לבצע החזר מס?

את הבקשה יש להגיש לידי פקיד שומה במס הכנסה. על מנת להגיש בקשה יש קודם כל למלא אתלמי מגיע החזר מס וכיצד מבצעים אותו טופס הבקשה. עבור שכירים יש לצרף לטופס הבקשה, טופס 106 לשנת המס ואת כלל האישורים על הפרשות לפנסיה, קופות גמל, קרנות השתלמות וביטוחי מנהלים. לבקשה יש לצרף גם פירוט של כלל ההכנסות שלכם באותה שנה על פי סעיפים שונים, לפרט את מצבכם המשפחתי וכל פרט נוסף שיכול לאפשר לכם לקבל את החזר המס כמו לדוגמא תרומות למוסדות מוכרים, התאלמנות, לידה ועוד. 

ניתן להגיש את הבקשה להחזר מס באופן עצמאי.תוכלו להכנס לאתר של רשות המיסים ולמצוא את הטפסים הנדרשים שם. אך, אנשים רבים מעדיפים לעבור את התהליך בסיוע של חברה מקצועית, שכן יש טפסים רבים ואישורים רבים שצריך להוסיף. 

כיצד ניתן לבצע החזר מס ומה התנאים- האם כדאי לפנות לחברה מקצועית?

אם אתם לא בטוחים מה המסמכים שאתם צריכים להגיש לידי מס הכנסה, ישנן חברות מקצועיות שיכולות לעזור לכם בהגשת הבקשה. 

יש יתרונות רבים בפניה לחברות מקצועיות-

  • חברה מקצועית תדע לשאול את השאלות המתאימות על מנת לאתר הטבות מס ולבדוק האם אתם זכאים להן. 
  • חברה מקצועית תבחן האם קיימים חובות במס הכנסה תחת שמכם. 
  • חברה מקצועית תעזור לכם לאתר את הטפסים הנדרשים לבקשה.

כיצד ניתן לבצע החזר מס ומה התנאים- מהי בדיקת החזרי מס?ֿ

בדיקת החזר מס היא בדיקה קלה וחינמית שנמצאת באתר רשות המיסים. בבדיקה תצטרכו למלא את גובה ההכנסות שלכם, להוסיף אישורים בנוגע להוצאות שמשפיעות על גובה המס (הפקדות פנסיה, ביטוחים ועוד) ולענות על שאלות כמו האם אתם חיילים משוחררים, האם קיבלתם מענקים ועוד. 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
תוכן עניינים
לפרסום כתבה באתר
מאמרים אחרונים
משרד להחזרי מס בנצרת

  על פי הדוחות של משרד האוצר עצמו, בקופת המדינה שוכבים עשרות מיליארדי שקלים המגיעים לישראלים כהחזרי מס ואין להם כל דורש. האם זה אומר

קרא עוד »