טיפים למגישי בקשה לקבלת החזרי מס

אין ספק שהנושא של החזרי מס הוא נושא סבוך מאוד שמעטים יכולים להגיד שהם אכן בקיאים בו על כל פרטיו. את הפרוצדורה הזו ניתן לעשות בעצמכם או באמצעות חברה שמתמחה בנושא של החזרי מס אך לפני שאתם מבצעים אותה, יש מספר פרטים שאנו רוצים לציין בפניכם שייתכן ויעזרו לכם מאוד בכל הפרוצדורה הזו שיכולה להיות לעיתים ארוכה וסבוכה אך אם תקראו היטב את הטיפים האלו, הם יוכלו להקל מעט על המורכבות של הפרוצדורה.

החזרי מס הם לתקופה מוגבלת

מה זה אומר למעשה שהחזרי מס הם לתקופה מוגבלת? זה אומר שבפועל לא ניתן לבקש בשנתהחזר מס ומיצוי זכויות המס 2021 בקשה רטרואקטיבית למעל לשש שנים אחורה כלומר לא ניתן להגיש בקשה להחזר מס בגין שנת 2014. במידה ואתם מבקשים החזר מס שהוא בגין שנים קודמות יש לדעת כי ההחזר אותו תקבלו צבר ריבית והפרשי הצמדה של ארבעה אחוזים.

מילוי טפסים בצורה מדוייקת

אין ספק שתמיד רצוי למלא את כל הטפסים בצורה הכי מדוייקת שיש ולצרף אליהם את כל המסמכים הרלוונטיים אך חשוב לציין כי במידה ותתגלה טעות באחד מן הטפסים או אחד מן הפרטים שמילאתם אז כל הטפסים והבקשה יחד עימם יחזרו אליכם. החזרה של הבקשה עלולה לגרור כמובן איחור בהחזרים של הכסף אותו מגיע לכם ממס הכנסה כאשר מעבר לכך, בדבר יגרור עבודה נוספת מיותרת ולכן חשוב מאוד לבצע את כל התהליך בצורה הכי מדוייקת שניתן ולהיזכר ברואה חשבון במידת הצורך אם אנו לא בטוחים לגבי פרט כזה או אחר.

שמירת מסמכים

אז כפי שציינו אחד הדברים החשובים ביותר בהגשה של הבקשה להחזרי מס הוא דווקא צירוף שלחישוב החזר מס טרם הגשת בקשה כל המסמכים הרלוונטיים. במסגרת העבודה שלכם אתם מקבלים הרבה מאוד מסמכים לאורך השנה מעבר לתלושי שכר כמו למשל טופס 106 אותו תצטרכו גם כן לצרף לבקשה ולכן חשוב מאוד לשמור את כל הטפסים הללו כמה שנים אחורה בדיוק למקרים כאלו כדי שלא תצטרכו להמתין להנפקתם המחודשת על ידי מקום העבודה, דבר שיכול לגרור את הבקשה על פני זמן רב יותר.

חברה מקצועית

במידה ואתם לא רוצים לעשות את התהליך של החזרי מס לבדכם אתם תמיד יכולים להיעזר בחברה מקצועית שמבצעת שירות של הגשת בקשות להחזרי מס. העבודה עם חברה שכזו מבטיחה לכם מקצועיות בכל הנושא של הגשת הבקשה שכולה מנוהלת על ידה והם יבקשו מכם את כל המסמכים הרלוונטיים אותם תצטרכו לשלוח באמצעות דואר אלקטרוני בדרך כלל. מעבר לנושא של המקצועיות, שימוש בחברה שכזו יחסוך לכם זמן רב שכן לא תצטרכו ללכת פיזית להגיש את הבקשה אצל פקיד השומה אלא החברה הזו תעשה את זה בשבילכם.

הקשיבו לאנשים בעלי ניסיון

במידה והחלטתם לבצע את התהליך של הגשת הבקשה להחזרי מס לבדכם חשוב להיעזר באנשיםאיך מגישים בקשה להחזר מס שבקיאים בחומר כמו גם אנשים שביצעו את התהליך או אפילו עם רואה חשבון שמתמחה בתחום המיסוי. ישנם הרבה מאוד פרמטרים בהם תוכלו להשתמש בכדי לקבל החזרי מס כמו למשל תרומות אותם תרמתם בשנת המס, הפרשות לקופות גמל וכמובן בדיקה מדוקדקת של כל הנושא של נקודות זכות בהקשר של מיסוי. בסופו של דבר תוכלו למצוא הרבה מאוד כסף אותו תוכלו לדרוש בחזרה ממס הכנסה אך כמובן שעליכם לעשות את התהליך בצורה נכונה, סדורה ומעמיקה בכדי שהדבר באמת יבשיל לכדי בקשה בגינה תוכלו לקבל החזר מס.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
תוכן עניינים
לפרסום כתבה באתר
מאמרים אחרונים
ביטוח לאומי החזרים

המוסד לביטוח לאומי הוא מוסד שמתנהל בדרך כלל בצורה מאוד מדויקת לגבי החובות והזכויות של אזרחי המדינה בכל מה שקשור לשיעור דמי הביטוח בהם מחויב

קרא עוד »