החזר מס - מחשבון אונליין:

הטבות מס לחיילים משוחררים

מס הכנסה, הוא אחוז מסוים מהמשכורת של כל אזרח בישראל שמופרש לידי המדינה. כספי המס שהופרשו  לידי המדינה משמשים לפיתוחה בכל צורך כמו תשתיות, חינוך, ביטחון ועוד. ללא כספי המיסים למדינה לא יהיו תקציבים עבור הצרכים שלה. גם אם תקבלו מהמעסיק הטבה שאינה באה לידי ביטוי במשכורת, כמו לדוגמה רכב או טלפון, תצטרכו לשלם על כך מיסים. אך, לחיילים משוחררים יש הטבות מס. מה הטבות המס? על כך נרחיב במאמר הבא. 

מה הן הטבות מס לחיילים משוחררים?

תשלומי מס הכנסה הם תשלומי חובה על כל אזרחי מדינת ישראל. מרגע השחרור מצה״ל, כל אחדכל הפרטים על הטבות מס לחיילים משוחררים מחוייב לשלם מס הכנסה. אך, המדינה מעניקה לחיילים משוחררים משירות סדיר הטבות מס, על מנת שיוכלו לחסוך כסף בשנים הראשונות של השחרור מהצבא. 

השירות הסדיר מכליל בתוכו גם שירות בצה״ל, במשמר הגבול או במשטרה, וגם שירות לאומי. שירות בקבע אינו נחשב לשירות סדיר. שירות סדיר הוא למעשה תקופת החובה בה חיילים משרתים באחד מן הגופים שציינו (נע בין שנתיים לשלוש). 

הטבת המס מוענקת לתקופה של 36 חודשים, כלומר 3 שנים לאחר השחרור משירות סדיר. פירטנו עבורכם את הטבות המס לחיילים משוחררים המוענקות בהתאם לתקופת השירות, (מעודכן לשנת 2020). 

חיילים משוחררים- 

  • 23 חודשים ומעלה- חיילים ששירתו לפחות 23 חודשים מקבלים 2 נקודות זיכוי. כלומר, הם פטורים מתשלום מס הכנסה אם המשכורת שלהם היא עד 8,460 ש״ח. יוכלו להרוויח בשנה עד 101,520 ש״ח. אם ירוויחו יותר מזה, יצטרכו לשלם מס. 
  • בין 12 ל23 חודשים- חיילים ששירתו בין 12 ל-23 חודשים מקבלים 1 נקודת זיכוי. כלומר, הם פטורים מתשלום מס הכנסה אם המשכורת שלהם היא עד 6,895 ש״ח. יוכלו להרוויח בשנה עד 82,740 ש״ח. אם ירוויחו יותר מזה, יצטרכו לשלם מס. 

חיילות משוחררות-

  • 22 חודשים ומעלה- חיילות ששירתו לפחות 22 חודשים מקבלות 2 נקודות זיכוי. כלומר, הן פטורות מתשלום מס הכנסה אם המשכורת שלהן היא עד 9,190 ש״ח. יוכלו להרוויח בשנה עד 110,280 ש״ח. אם ירוויחו יותר מזה, יצטרכו לשלם מס. 
  • בין 12 ל-22 חודשים- חיילות ששירתו בין 12 ל-22 חודשים מקבלות 1 נקודת זיכוי. כלומר, הן פטורות מתשלום מס הכנסה אם המשכורת שלהן היא עד 7,675 ש״ח. יוכלו להרוויח בשנה עד 92,100 ש״ח. אם ירוויחו יותר מזה, יצטרכו לשלם מס. 

מסיימי שירות לאומי-

  • 24 חודשים- מסיימי שירות לאומי שסיימו 24 חודשים מקבלים 2 נקודות זיכוי. כלומר, הם פטורים מתשלום מס הכנסה אם המשכורת שלהם היא עד 8,460 ש״ח. יוכלו להרוויח בשנה עד 101,520 ש״ח. אם ירוויחו יותר מזה, יצטרכו לשלם מס. 
  • 12 חודשים- מסיימי שירות לאומי שסיימו 12 חודשים מקבלים 1 נקודת זיכוי. כלומר, הם פטורים מתשלום מס הכנסה אם המשכורת שלהם היא עד 6,895 ש״ח. יוכלו להרוויח בשנה עד 82,740 ש״ח. אם ירוויחו יותר מזה, יצטרכו לשלם מס. 

מסיימות שירות לאומי-

  • 24 חודשים- מסיימות שירות לאומי שסיימו 24 חודשים מקבלות 2 נקודות זיכוי. כלומר, הןהטבות מס למסיימי שירות לאומי פטורות מתשלום מס הכנסה אם המשכורת שלהן היא עד 9,190 ש״ח. יוכלו להרוויח בשנה עד 110,280 ש״ח. אם ירוויחו יותר מזה, יצטרכו לשלם מס. 
  • 12 חודשים- מסיימות שירות לאומי שסיימו 12 חודשים מקבלות 1 נקודת זיכוי. כלומר, הן פטורות מתשלום מס הכנסה אם המשכורת שלהן היא עד 7,675 ש״ח. יוכלו להרוויח בשנה עד 92,100 ש״ח. אם ירוויחו יותר מזה, יצטרכו לשלם מס. 
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
תוכן עניינים
לפרסום כתבה באתר
מאמרים אחרונים
משרד להחזרי מס באלעד

  על פי הדוחות של משרד האוצר עצמו, בקופת המדינה שוכבים עשרות מיליארדי שקלים המגיעים לישראלים כהחזרי מס ואין להם כל דורש. האם זה אומר

קרא עוד »
משרד להחזרי מס בקדימה

  על פי הדוחות של משרד האוצר עצמו, בקופת המדינה שוכבים עשרות מיליארדי שקלים המגיעים לישראלים כהחזרי מס ואין להם כל דורש. האם זה אומר

קרא עוד »