החזר מס מילואים

טוחן מילואים? יכול מאוד להיות שמגיע לך החזר מס! במדינת ישראל כולנו מחויבים לשרת בצבא הגנה לישראל ולא רק זה, חלקנו גם מחוייבים לשרת במילואים. אם בעבר רוב מי שהיה עושה מילואים היו אלה הגברים, היום פני הדברים שונים לגמרי ואנו עדים כי יותר ויותר נשים עושות מילואים.

למעשה, מי שעושה לפחות 32 מילואים בשנה, מקבל גם מענק מהמדינה. העניין הוא שעד לא מזמן, מי שקיבל את המענק הזה היה משלם עליו אחוזים מאוד גבוהים של מיסים. כלומר, מה שהיה נראה בתור סכום משמעותי התגלה כסכום סמלי בלבד אחרי כל תהליך ניקוי המיסים.

 

יש חדשות טובות! מגיע לכם החזר מס מילואים

למה שנוותר על מה שמגיע לנו? החזר מס מילואים הוא כסף שמגיע לכם משום שכל השנההחזר מס מילואים ומיצוי זכויות שילמתם מס הכנסה. כמו בכל תהליך שבו אנו צריכים לקבל כסף בחזרה, גם כאן, עליכם יהיה להתעסק עם הדבר. למרות שהיינו מצפים מרשות המיסים פשוט להעביר את הכסף בחזרה אלינו, כי הוא מגיע לנו, כנראה שזה לא יקרה סתם ככה. אם אתם חושבים שמגיע לכם לקבל החזרי מס בגין ימי מילואים, עליכם יהיה לפנות ישירות לרשות המיסים. כדי שאכן תקבלו את הכסף שמגיע לכם, עליכם להגיש את הבקשה כמו שצריך, אחרת רשות המיסים לא תתייחס לבקשה ברצינות.

בקישור הבא דרך האתר של רשות המיסים תוכלו לקבל מידע לגבי דיווח ותשלום באמצעות דו“ח מקוצר למס הכנסה עבור יחידים המבקשים החזר מס. הטופס נקרא 135.

כמה זמן ייקח עד שאני אקבל את הכסף?

אם עבר במוחכם המחשבה שאולי פשוט כדאי לכם לוותר על התהליך בשל היותו לוקח זמן, כדאיכמה זמן לוקח לקבל החזר מס מילואים שתחשבו שוב. מדובר לפעמים באלפי שקלים ולכן זה בהחלט שווה את המאמץ.

הכסף הזה יכול לעזור ולשפר את חייכם בכל מיני אופנים. אז נכון, כשמדובר בבירוקרטיה לאף אחד מאיתנו אין את הכוח או את הזמן להתעסק עם זה, אבל אם חושבים קצת קדימה מגלים שזה בהחלט שווה את המאמץ. רשות המיסים נחשבת לגוף מאוד גדול ומורכב, גוף שמתמודד עם ניהול המיסים של מדינה שלמה, אך חשוב להבין שמדובר בגוף מסודר שפועל בצורה שיטטית והגיונית.

לכן, אם מגיע לכם החזר מיסים בין אם בגין ימי מילואים שהשלמתם ובין אם מכל סיבה אחרת, תמלאו את הבקשה כמו שצריך ותקבלו את כל מה שמגיע לכם עד האגורה האחרונה. אמנם יכולים לעבור כמה שבועות או כמה חודשים עד שתראו את הכסף, אבל הוא יגיע ולא סתם, אלא ישירות לחשבון הבנק שלכם!

כדי להבין כמה כסף מגיע לכם, אתם מוזמנים ללחוץ על הקישור הבא ולחשב את זה באמצעות מחשבון המס.

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
תוכן עניינים
לפרסום כתבה באתר
מאמרים אחרונים