החזר מס - מחשבון אונליין:

החזר מס מהפסדים – מגיע לכם לקבל כסף ממס הכנסה!

החזר מס מהפסדים – מגיע לכם לקבל כסף ממס הכנסה! החזר מס מהפסדים

ידע במיסוי הוא כוח כלכלי. כאשר אתם מודעים' היטב לזכויות שלכם ויודעים איך להשתמש בכל ההטבות ונקודות הזכות – אתם משלמים פחות מס. אתם יכולים להיות בטוחים שבעלי ההון מנצלים לטובתם כל הזדמנות לשלם פחות מס וגם אתם צריכים לעשות זאת. ליווי צמוד של יועץ מס הוא המפתח לחיסכון משמעותי בתשלומי המס. עשו לכם הרגל לבצע בדיקה מקצועית של כל תשלומי המס שלכם אחת לתקופה ותצליחו לקבל החזרים, לוודא שאתם משלמים את כל תשלומי החובה ולקבל החלטות חכמות. 

מה זה מס הכנסה ומתי צריך לשלם אותו? 

החוק בישראל קובע חובת תשלום מס הכנסה בעבור כל גורם שמניב רווח. המס מוטל על כל סוגי ההכנסות כך שעלינו לשלם מס בעבור שכר עבודה, רווחים מנכסים, זכייה בפרסים, רווחים בשוק ההון, דיבידנדים ועוד. החישוב של סכום המס שונה בעבור כל סוג של ההכנסה. עובדים שכירים מקבלים בכל חודש את השכר שלהם לאחר ניכוי מס. עובדים עצמאיים נדרשים בתשלום של מס בעבור הרווחים כך שהם מורשים לקזז את ההוצאות שסייעו ביצירת ההכנסה. תקנות המס בישראל כוללות אופציות רבות לקבלת פטורים והטבות בעבור כל סוגי ההכנסות. שימוש נכון בזכויות שלכם עשוי להפחית את גובה המס בצורה משמעותית. 

מתי משלמים מס על רווחים בשוק ההון?

פעילות בשוק ההון היא חלון הזדמנויות לרווח כספי ובהתאם לחוק עלינו לשלם מס בעבור הרווחים. יחד עם החובה לשלם מס בעבור הרווחים ניתנת לנו גם הזכות לקזז הפסדים עם רווחים באותו בתחום או עם רווח שמקורו בהכנסה הונית אחרת. לרוב, קיזוזים להחזרי מס מתבצעים באופן אוטומטי על ידי גופי השקעות ובנקים שמנהלים את ההשקעות. החזר מס מהפסדים שמתבסס על קיזוז עם מקורות הכנסה הוניים אחרים דורש הגשת טפסים מתאימים כאשר התקרה ניתן לבצע קיזוז רטרואקטיבי ל-6 שנים אחורנית. 

איך אפשר לקבל החזר מס מהפסדים?

רוב האנשים אינם בעלי הבנה רבה בתקנות ושיטות המיסוי. בכדי ליהנות מכל ההטבות ואפשרויות הקיזוז שקיימות מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע (יועץ מס, רואה חשבון, עורך דין עם מומחיות בתחום). בדיקה מקצועית של תשלומי המס שלכם עשויה להזרים את חשבון הבנק שלכם סכום כסף משמעותי. חשוב להבין שהחזרי המס ברובם אינם מבוצעים באופן אוטומטי ודורשים פעולה שלכם. אם לא תגישו בקשה לקבל החזר תוך הצגת הנתונים הנכונים – לא תקבלו כספים שמגיע לכם לקבל.

ככל שאתם פעילים יותר בשוק ההון כך ניתן לשער שיש לכם זכות להחזר מס. קיימים תרחישים רבים בהם ייתכן ולא מימשתם את הזכות לקזז את הרווחים עם הפסדים ושילמתם מסף עודף. אפשר לקבל החזר מס מהפסדים גם כאשר מדובר ברווחים והפסדים שאינם באותה השנה. אם לא היו רווחים כלל בשנת מס מסוימת, ניתן להגיש דוח אישי בכדי לממש את הזכות לקזז את ההפסדים מהרווח בשנים הבאות. ללא הגשת דוח לא ניתן יהיה לקזז הפסדים מרווחים עתידיים. 

דוגמא למצב בו אפשר לקבל החזר מס

אם שנת 2014 הסתיימה בעבורכם בהפסד של 40,000 שקלים בשוק ההון ובשנת 2015 יש לכם רווח של 50,000 שקלים, אתם יכולים לקזז את ההפסד משנה 2014 עם הרווח שנוצר בשנת 2015. לאחר הקיזוז תתבקשו לשלם מס רק בעבור רווח של 10,000 שקלים (חיסכון משמעותי!). 

אלו אופציות נוספות קיימות לקבלת החזרים?

תקנות המס מאפשרות קיזוז וקבלת החזר מס מהפסדים לאחר עסקאות מקרקעין, הפסדים בהשכרת נכס נדל"ן, הפסדים שנוצרו בחו"ל ועוד. ההפסדים שלכם שווים לכם כסף! אל תפספסו את ההזדמנות לקבל החזר. 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
החזר מס מהפסדים
תוכן עניינים
לשיחת ייעוץ חינם התקשרו או השאירו פרטים
מאמרים אחרונים
נקודות זיכוי- ילד נכה

הורים לילדים נכים, מקבלים נקודות זיכוי כהטבה ממס הכנסה. במצב בו ההורים נפטרו, או אינם מסוגלים לתפקד, הטבת המס תינתן לאחד האחים או לאפוטרופוס אחר.

קרא עוד »
נקודות זיכוי לעולה חדש

  עולים חדשים, זכאים לנקודות זיכוי ממס הכנסה. נקודות זיכוי לעולה חדש מוענקות לתקופה של 42 חודשים מרגע העליה לארץ, כלומר למשך שלוש וחצי שנים.

קרא עוד »
משרד להחזרי מס בירוחם

  על פי הדוחות של משרד האוצר עצמו, בקופת המדינה שוכבים עשרות מיליארדי שקלים המגיעים לישראלים כהחזרי מס ואין להם כל דורש. האם זה אומר

קרא עוד »
התקשרו עכשיו!

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!