החזר מס לחיילים משוחררים

חיילים משוחררים והתחלתם כבר לעבוד? ייתכן מאוד שמגיעים לכם החזרי מס הכנסה עבור השנים בהן עבדתם מאז השתחררתם מן השירות הצבאי. מדוע נחשב החזר מס לחיילים משוחררים לתחום שעומד בפני עצמו ומדוע חיילים משוחררים נהנים מהסתברות גבוהה יותר לקבלת החזרי מס? על כך נספר לכם ממש כאן בשורות הבאות.

חישוב דרגות מס

חייל משוחרר – לא רק שלב בחיים

חיילים משוחררים הם בעצם חיילים לאחר שחרור משירות צבאי. על העובדה הפשוטה הזאת אפשר להסתכל כעל שלב חיים כמו כל שלב אחר, אבל בפועל מדובר בהרבה מעבר לכך. חייל משוחרר הוא לא רק שלב בחיים, אלא גם מעמד אזרחי. חיילים משוחררים נהנים משורה של הטבות ותנאים שמיועדים לאפשר להם לצלוח את התקופה שמהשחרור מהצבא ועד להסתגלות מלאה לשוק העבודה. חיילים משוחררים נהנים ממענקים שונים, מהטבות מס בעבודות מועדפות ומהטבות מס בכלל. בהתאם לכך, כל הכנסה שבגינה שילמתם מס הכנסה במהלך התקופה בה הייתם מוגדרים כחיילים משוחררים, עשויה להיות הכנסה שבגינה הייתם אמורים לשלם פחות מס ולכן אולי מגיע לכם החזר מס לחיילים משוחררים.

באילו מקרים אתם עשויים להיות זכאים להחזר?

החזר מס לחיילים משוחררים הוא בדיוק כמו החזר מס לכל עובד אחר במשק. החזר המס משקף למעשה תשלום של מס עודף של העובד לאורך שנת המס, ובהתאם לכך הצורך להחזיר לעובד את המס העודף ששילם. מצב זה של תשלום מס עודף יכול להיווצר בעיקר בגין שינויים תעסוקתיים ומשפחתיים שחווה העובד וכאשר מכניסים אל המשוואה גם את ההטבות המגוונות שלהן זוכים חיילים משוחררים, הרי שההסתברות של החזר מס לחיילים משוחררים היא אפילו גבוהה יותר מזו של החזר מס לכל עובד אחר. ככלל, אתם עשויים להיות זכאים להחזר מס אם למשל לא זכיתם לקבל הטבות מס שהייתם זכאים להם כחיילים משוחררים, אם לא זכיתם לקבל אותן באופן מלא וממצה או בכל מקרה אחר שחל גם על עובדים אחרים, קרי שינויים תעסוקתיים ומשפחתיים שחוויתם במהלך שנות העבודה שלכם מאז השתחררתם מהצבא.
ראו גם: הסבר מדרגות מס

איך מבקשים ואיך מקבלים את ההחזר?

החזר מס לחיילים משוחררים ניתן לאחר בדיקת זכאות המבוצעת על ידי גורמים מקצועיים המציעים את השירות של החזרי מס לציבור העובדים הרחב. גם אם אתם לא ממש מודעים לאיזושהי סיבה ספציפית שבגינה אתם עשויים להיות זכאים לקבלת החזר מס לחיילים משוחררים, כדאי לפנות לגורם מקצועי כזה ולפחות לבצע בדיקת זכאות. אם נמצאתם זכאים, ידאג אותו גורם מקצועי להגיש בקשה מסודרת לרשויות המס ובתוך מספר שבועות אתם צפויים לקבל את החזרי המס המגיעים לכם, היישר מרשות המיסים אל חשבון הבנק שלכם. שום דבר לא מובטח ושום דבר לא ודאי, אבל כחיילים משוחררים יש לכם סיכוי טוב להיות זכאים להחזר מס. שווה לנסות.

בנוסף, אתם יכולים לנסות לקבל החזר מס באינטרנט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
תוכן עניינים
לפרסום כתבה באתר
מאמרים אחרונים
משרד להחזרי מס בנצרת

  על פי הדוחות של משרד האוצר עצמו, בקופת המדינה שוכבים עשרות מיליארדי שקלים המגיעים לישראלים כהחזרי מס ואין להם כל דורש. האם זה אומר

קרא עוד »