החזר מס - מחשבון אונליין:

החזר מס – כמה שנים אחורה

 

אנשים רבים זכאים להחזר מס מהמדינה כאשר ברוב המוחלט של המקרים, אותם אנשים כלל לאטיפים להחזר מס רטרואקטיבי יודעים זאת. במקרים רבים מדובר במאות שקלים אך לעתים מדובר בסכום כסף רב שיכול להגיע לאלפי ואפילו לעשרות אלפי שקלים. אתם בטח שואלים את עצמכם איך זה יכול להיות שהחזר המס לו אנשים לעיתים זכאים יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים? די בקלות. אז קודם כל נסביר לכם בעבור מה מגיע לכם החזר מס שכן רבים לא מכירים כלל בגין מה הם זכאים לאותם החזרים.

אז ראשית נסביר שלכל אחד מאיתנו מגיעות נקודות זכות במס הכנסה שאותן נקודות זכות מזכות אותנו בכסף אותו אנו צריכים לשלם למס הכנסה. נשים למשל זכאיות לחצי נקודה, עולים חדשים זכאים לנקודות זכות במשך שלוש שנים וחצי מרגע עלייתם לארץ, גרושים המשלמים מזונות לבן או בת הזוג לשעבר, אנשים המתגוררים ביישוב עם הקלות מס ועוד. את כל אותם נתונים אוסף עליכם מס הכנסה בעזרת לא אחר מאשר המעסיק שלכם כאשר הוא נותן לכם למלא טופס 101 עם הצטרפותכם לארגון או לחברה וכך מס הכנסה יודע כמה נקודות זכות מגיעות לכם.

במידה ומילאתם את הטופס בצורה שגויה, והמשכתם לעבוד אצל אותו מעסיק שלא עדכן את הנתונים, ואתם כמובן מצדכם לא עדכנתם את הפרטים האישיים שלכם כי לא הבנתם מהי המשמעות לכך, אתם לא תראו את נקודות הזכות להם אתם זכאים בתלוש השכר וכפועל יוצא לא תקבלו הטבות מס. מה שיקרה לאחר מכן הוא שתצברו כסף רב אותו שילמתם מבלי שהייתם צריכים למס הכנסה ואלו יהיו חייבים לכם כסף רב עם דגש אחד חשוב והוא שתוכלו לקבל החזר מס הכנסה רק עבור שש שנים אחורה. כלומר חשוב שלא יעברו שש שנים משנת המס עבורה אנו מבקשים החזר. החזר מס עבור שש שנים אחורה בהם מילאנו נתונים שגויים ועל פיהם שילמנו את מס ההכנסה עלול להגיע כפי שציינו לעשרות אלפי שקלים.

כיצד נקבל את החזר המס לו אנו זכאים?

אנשים רבים לא טורחים לבחון את הנושא של החזר מס וכאשר הם בוחנים אותו חלקם יחליטו שלאחישוב החזר מס כמה שנים אחורה להמשיך ולדרוש את הכסף ממס הכנסה היות ומדובר בכמה מאות שקלים בודדים. אותם אנשים ברוב המקרים אומרים שאין בכוונתם לבקש החזר היות והדבר יגרור מהם מאמץ רב, השקעת משאבים ובזבוז זמן שיעלה להם יותר כסף מאשר הכסף אותו יקבלו בתור החזר ממס הכנסה.

במקרים בהם אנו לא רוצים להתעסק עם נושא החזרי המס ניתן לתת ייפוי כוח לחברה חיצונית שעוסקת בנושאים של ראיית חשבון או של החזרי מס והם דואגים למלא את כל הטפסים עבורכם, לדרוש את כל המסמכים ולהגיש את הבקשה בשמכם בעזרת ייפוי הכוח. הבקשה תגיע אל פקיד השומה שמצידו יעבור עליה וידאג שהיא תגיע למקום הנכון כאשר לבקשה לעיתים לוקח כשלושה חודשים עד שהיא נסגרת ואנו מקבלים את הכסף אל החשבון שלנו. לעיתים משך הבקשה יתארך עוד יותר במידה ולא מילאנו את הנתונים בצורה נכונה ולכן עלינו להקפיד על מילוי כל הנתונים בצורה נכונה ובעיקר על חשבון הבנק שלכם, שכן את ההחזר תקבלו באופן ישיר לחשבון הבנק שלכם. ניתן להגיש את הבקשה גם אופן עצמאי אם אנו רוצים אך אנו נצטרך למלא את כל הטפסים ובסופו של דבר לגשת לפקיד השומה בכדי להגיש את הבקשה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
תוכן עניינים
לשיחת ייעוץ חינם התקשרו או השאירו פרטים
מאמרים אחרונים
משרד להחזרי מס בחולון

  על פי הדוחות של משרד האוצר עצמו, בקופת המדינה שוכבים עשרות מיליארדי שקלים המגיעים לישראלים כהחזרי מס ואין להם כל דורש. האם זה אומר

קרא עוד »
משרד להחזרי מס במרכז

  על פי הדוחות של משרד האוצר עצמו, בקופת המדינה שוכבים עשרות מיליארדי שקלים המגיעים לישראלים כהחזרי מס ואין להם כל דורש. האם זה אומר

קרא עוד »
התקשרו עכשיו!

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!