החזר מס ביטוח חיים

האם לצורך החזר מס ביטוח חיים יכול להיחשב לפרמטר רלוונטי? ובכן, כדי לקבל את התשובה לשאלה זאת, יש להבין תחילה את המשמעות של החזרי מס, ממה הם נובעים ובאילו מקרים יכולים החזרי מס להפוך לאפשריים. כפי שתוכלו לקרוא בשורות הבאות, הפרשות לביטוח חיים, קופות גמל, קרנות השתלמות ופנסיה, יכולות בהחלט ליצור מצב של החזר מס, אבל ממש לא בכל מקרה.

החזרי מס לחיילים

מה זה החזר מס ולמי הוא ניתן?

החזר מס הוא למעשה מצב שבו רשות המיסים מחזירה לעובד מס שהוא שילם לה בעבר. החזר כזה מתקיים כאשר העובד שילם יותר מס הכנסה מאשר היה אמור לשלם. במקרה כזה, מאחר והעובד, או כמובן לצורך העניין, בעל עסק, שילם מס גבוה יותר מהנדרש, יתרת המס שלו ברשות המיסים נמצאת בזכות ואת היתרה הזאת הוא רשאי לבקש כהחזר מס. המשמעות היא שהחזר מס יכול להינתן לכל אדם ששילם בעבר מס עודף למס הכנסה ובמילה "בעבר" אנחנו מתכוונים ל-6 השנים האחרונות לכל היותר. לא ניתן לדרוש החזר מס על יותר מ-6 שנים אחורה.

איך זה קשור לביטוח חיים?

ובכן, בבדיקת ההיתכנות לזכאות לקבלת החזר מס ביטוח חיים הוא בהחלט פרמטר שיש לבחון, מכיוון שיש לו השפעה על חבות המס. כך למשל, אם פתחתם לעצמכם במהלך שנת מס מסוימת, קופת גמל, קרן השתלמות או חשבון ביטוח חיים והתחלתם להפריש להם כספים לצורך חיסכון ארוך טווח, הרי שהפרשות אלה מוכרות לכם במס. אם משום מה לא דיווחתם על הפרשות אלה, הרי שהן לא נוכו לכם מהרווח או מהשכר ולכן שילמתם מס גבוה יותר ממה שהייתם אמורים לשלם. במקרה כזה, תוכלו לפנות לרשות המיסים, להציג להם את המסמכים המעידים על כך שפתחתם חשבון ביטוח חיים, על ההפרשות שביצעתם לחשבון ובהתאם לכך תחושב לכם חבות המס מחדש בגין השנים הרלוונטיות, כאמור עד 6 שנים אחורה, ובהתאם לכך יחושב החזר המס המגיע לכם.

ראו גם: החזר מס לעצמאי

איך מבקשים החזר מס?

כאמור, על הזכאות לקבלת החזר מס ביטוח חיים בהחלט יכול להשפיע ואם אתם חושבים שיכול להיות שמתישהו במהלך 6 השנים האחרונות נוצר מצב שבו שילמתם מס עודף, אתם יכולים להגיש בקשה לקבלת החזר מס. את הבקשה תוכלו להגיש דרך רואה החשבון שלכם, במידה ואתם מנהלים עסק עצמאי, או באמצעות גורמים מקצועיים המציעים את השירות של החזרי מס לציבור הרחב, לרבות לעצמאים בעלי עסקים. אותו גורם מקצועי יבחן את הדברים ברמה הראשונית ויגיש בקשה רשמית בשמכם לרשות המיסים. רשות המיסים תבחן את הנתונים ואת המסמכים שצירפתם, תבצע את החישובים הנדרשים ותעביר אליכם את החזר המס המגיע לכם היישר אל חשבון הבנק שלכם. תהליך זה יכול לארוך מספר שבועות בלבד, ולכן אין שום סיבה לוותר על מה שמגיע לכם.

ראו גם: החזר מס כמה זמן?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
תוכן עניינים
לפרסום כתבה באתר
מאמרים אחרונים
חברה להחזרי מס

שכירים רבים במדינת ישראל זכאים להחזרי מס מהרשויות בגין סיבות רבות ומגוונות כאשר כמעט כל אירוע או תנועה של כסף עלולים לזכות אותנו בהחזר מס.

קרא עוד »