החזר מס בגין תשלום עודף של מס רכישה

החזר מס בגין תשלום עודף של מס רכישה מס רכישה

עסקאות נדל"ן הן הצעדים הכלכליים המשמעותיים ביותר שאתם עתידים לבצע במהלך חייכם. נכסי נדל"ן נמכרים ונקנים בישראל בסכומי כסף גבוהים כך שאת ההחלטות מקבלים רק לאחר התייעצות עם מומחים. בתחום המיסוי עסקאות נדל"ן מחויבות בתשלום מס בסכומים מכובדים כך שליווי מקצועי של יועץ מס שמתמחה בנדל"ן הכרחי. יועץ מס יצליח במקרים רבים לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים ויותר. אם בצעתם לאחרונה רכישה של נדל"ן ללא ליווי של יועץ מס – ייתכן ושילמתם מס רכישה עודף כך שמגיע לכם החזר. אנו נסביר כאן מהו מס רכישה ואיך מבצעים בירור זכאות מקיף. 

מהו מס רכישה ולמה חשוב לשים לב?

המדינה מרוויחה כסף בכל פעם בה אנחנו סוגרים עסקה פשוטה או מורכבת. בתחום הנדל"ן המס שהמדינה גובה הוא מס רכישה. אנו נדרשים לשלם מס בעבור העברת נכסי נדל"ן מיד ליד. הסכומים הגבוהים שמעורבים בעסקאות נדל"ן הופכים גם תשלום מס של אחוזים בודדים למשמעותי. את המס תתבקשו לשלם בצמוד לביצוע העסקה כאשר ניתן להגיש בקשה להחזר בעבור תשלום מס עודף. במקרים רבים הרוכשים פונים לייעוץ מקצועי רק לאחר מספר חודשים ומגלים ששילמו יותר מדי. 

אני חושב ששילמתי יותר מדי מס רכישה – מה עושים?

בכל מקרה של תשלום עודף יש לכם זכות מלאה לקבל את כספכם בחזרה. בקשת החזר מס בגין תשלום עודף של מס רכישה מתחילה בהגשת בקשה בהליך בירוקרטי פשוט. בקשת ההחזר מוגשת אונליין באתר של רשות המסים. על אף שמדובר לכאורה בהליך פשוט חשוב לפנות אל איש מקצו ולוודא שכל הפרטים מעודכנים נכון. עליכם לוודא שהסכום הסופי שמצוין אכן תואם את המציאות. 

איך מדרגות המיסוי משפיעות על סכום המס?

המדינה קבעה מדרגות מיסוי על מנת לגבות סכומי מס גבוהים יותר מאלו שעל פי ראייתה ידם משגת. כך למשל, אדם שרוכש שטח גדול למטרת מסחר עתיד לשלם מס באחוזים גבוהים יותר מאשר אדם שרוכש דירה ראשונה למטרת מגורים. מדרגות המס נקבעות על פי ההיקף של העסקה (הסכום) מתוך מטרה להגדיל את הרווחים של המדינה בעודה פוגעת באזרחים בצורה מינימלית. תשלום מס על פי מדרגה לא נכונה יגרור תשלום עודף בעבורו ייתכן ותוכלו לקבל החזר. 

מה הקשר בין סוג הנכס לבין גובה המס?

מס רכישה משלמים בעסקאות נדל"ן גם בהתאם לסוג הנכס. החישוב של המס מתבצע בצורה שונה בעבור שטחים חקלאיים, קרקעות מסחר ונדל"ן שנועד למגורים. כדאי לוודא ששילמתם מס תוך הגדרה נכונה של סוג הנכס. במידה ונפלה טעות – זה הזמן להגיש בקשת החזר מס בגין תשלום עודף של מס רכישה. 

איך מגישים בקשה לקבלת החזר על תשלום מס עודף?

אם שלמתם מס עודף בעקבות טעות שלכם או טעות של רשויות המס – קיימת אפשרות לדרוש החזר כספי. יש לכם זכות מלאה לנצל את הזכויות שלכם ולקבל הנחות בהתאם לתקנות. במידה ומדובר בעסקה שכבר בוצעה כדאי לבצע בדיקה מקצועית של כל הפרטים לאיתור זכאות להחזר. ייתכן גם מצב בו תהיו זכאים לקבלת החזר מס בגין תשלום עודף של מס רכישה בעקבות עדכון של השומה או מדד הצמדה גבוה שירד. 

יתרת זכות במס הכנסה תוכלו לקבל בחזרה אל חשבון הבנק שלכם בקלות. אם מגיע לכם לקבל החזר תקבלו את הכספים במהרה ישירות אל חשבון הבנק. ייתכן ואתם זכאים להחזר של סכומים משמעותיים כך שבמקרים רבים בדיקה של תשלומי המס משתלמת. חשוב לזכור שעורך דין מקרקעין הוא לא יועץ מס כך שכדאי להסתמך רק על בדיקות של איש מקצוע עם מומחיות בתחום. 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
תוכן עניינים
לפרסום כתבה באתר
מאמרים אחרונים
החזרי מס לחברות

  מס חברות בישראל עומד בשיעור של 25%. כמובן שיש חריגים לפה ולכן, אך הממוצע עומד על אחוזים אלו. המס מחושב בצורה דומה לחישוב מס

קרא עוד »
ישוב מזכה

בישראל חלים מסים שונים ומגוונים על כלל האוכלוסייה ומסים אחרים החלים על עסקאות ספציפיות כמו עסקאות נדל"ן, עסקאות יבוא וכדומה. שיעורי המס החלים הם קבועים

קרא עוד »