החזר מס בגין לימודים – הטבת מס משתלמת לאקדמאים

החזר מס בגין לימודים – הטבת מס משתלמת לאקדמאים החזר מס בגין לימודים

השלמתם לאחרונה תואר אקדמי? ייתכן ומגיע לכם לקבל החזר מס בגין לימודים. שכירים שאינם נוהגים להגיש בעצמם דוחות למס הכנסה באופן קבוע מפספסים לעתים קרובות הזדמנויות להטבות מס. תהיו אתם חכמים יותר ותבצעו בדיקה לאיתור זכאויות להחזרים ומימוש מלא של כל ההטבות שאתם זכאים לקבל. החזרי המס המצטברים שמגיעים לעובדים שכירים מגיעים פעמים רבות לסכומים של אלפי שקלים. אל תמהרו לוותר על כספים שמגיע לכם לקבל.

למי מגיע לקבל החזר מס בגין לימודים?

תואר אקדמי מזכה אתכם בנקודות זיכוי במס כאשר הגובה של הנקודות נקבע בהתאם לסוג של התואר, משך הלימודים ותאריך סיום התואר. הטבת המס לבעלי תואר אקדמי ניתנת מתוך מטרה לעודד רכישת השכלה אקדמאית. נדגיש שקבלת נקודות הזיכוי אינה מחייבת אתכם בעיסוק בתחום שקשור ללימודי התואר האקדמי. 

איזה סכומים אפשר לקבל כהחזר מס?

בעבר (עד שנת 2013) הייתה הבחנה בין סוגי התארים כך שלא כל האקדמאים קבלו את אותה ההטבה. החל משנת 2014 בעלי תואר ראשון זכאים לקבל נקודת זיכוי אחת למשך שנה אחת בלבד. בעלי תואר שני או שלישי זכאים לקבל חצי נקודת זיכוי למשך שנה אחת. בוגרים של לימודי רפואה או רפואת שיניים זכאים לקבל נקודת זיכוי אחת במהלך השנה הראשונה לאחר השלמת לימודי התואר וחצי נקודת זיכוי למשך שנה נוספת. 

איך אפשר לממש את ההטבה?

כעובדים שכירים עליכם לגשת אל המעסיק עם תעודת סיום התואר ולבקש אותו לעדכן בעבורכם את נקודות הזיכוי שמגיעות לכם. יהיה עליכם למלא טופס 119 ולפרט בו את מועד סיום הלימודים. ההטבה ניתנת במהלך שנת המס שבה סיימתם את הלימודים או במהלך השנה שאחריה. אתם רשאים לבחור באיזו שנה לממש את ההטבה. אפשר כמובן גם לפנות באופן עצמאי אל מס הכנסה, להגיש את המסמכים ולקבל בהתאם החזר מס בגין לימודים. קיימת אפשרות לקבל זיכוי מס רטרואקטיבי בעבור חודשים בהם לא קבלתם את נקודות המס שמגיעות לכם. ניתן להגיש בקשת החזר מס בגין לימודים עד 6 שנים ממועד סיום הלימודים. 

אלו מסמכים דרושים להגשת הבקשה?

  1. טופס בקשת החזר מס
  2. טופס 106 עם פירוט של כל ההכנסות וההפרשות השוטפות באותה שנה
  3. אישור זכאות לתואר 
  4. אסמכתא בנקאית לאימות פרטי חשבון הבנק שלכם

נכון להיום לא ניתן להגיש בקשת החזר מס בגין לימודים אונליין כך שיהיה עליכם להגיע פיזית אל משרדי מס הכנסה. בכדי לחסוך לעצמכם את הביקור במשרדי מס הכנסה ואת ההתעסקות עם הבירוקרטיה אפשר יהיה לפנות אל גורם מקצועי ולמנות אותו למייצג שלכם. 

מהי הדרך המהירה ביותר לקבלת החזר מס?

הגשת בקשות להחזרי מס באופן עצמאי כרוכה לרוב בהתעסקות רבה ובמספר ביקורים במשרדי מס הכנסה. סביר להניח שתצטרכו לפדות כמה ימי חופש בכדי להגיש את הבקשה ולטפל בבירוקרטיה. פנייה אל גורם מקצועי מייעלת את התהליך והופכת אותו למהיר יותר. איש מקצוע יידע מראש אלו מסמכים להגיש ואלו פרטים להדגיש לקבלת תשובה חיובית מהירה. 

אם לא בצעתם לאחרונה בדיקת זכאות להחזר מס, ייתכן ופרט להחזר שמגיע לכם בגין לימודים מגיעים לכם החזרים נוספים. התנהלות נכונה מול רשויות המס הכרחית למימוש מלא של הזכויות שלכם. לפני שאתם ממהרים להגיש כל מסמך או בקשה להחזר, כדאי לבדוק את הדברים מול איש מקצוע ולוודא שאכן ישנה זכאות. אתם לא רוצים למצוא את עצמכם משלמים מס מוגבר או מפספסים הזדמנות לקבל לרשותכם כספים שמגיעים לכם. 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
תוכן עניינים
לפרסום כתבה באתר
מאמרים אחרונים
משרד להחזרי מס בשרון

  על פי הדוחות של משרד האוצר עצמו, בקופת המדינה שוכבים עשרות מיליארדי שקלים המגיעים לישראלים כהחזרי מס ואין להם כל דורש. האם זה אומר

קרא עוד »