החזר מס באינטרנט

החזר מס הוא תהליך שבמסגרתו אתם מקבלים מרשות המיסים החזר בגין עודפי מס ששילמתם בעבר. את החזר המס אתם יכולים לקבל בגין עודפי מס ששילמתם במהלך 6 השנים האחרונות ולא מעבר לכך. בעבר, בכדי לקבל את החזר המס הזה, הייתם צריכים להיפגש עם רואה חשבון או מנהל חשבונות, וזה היה מתחיל פרוצדורה ארוכה של משלוח טפסים וניהול התקשרות מול רשויות המס, עד לקבלת ההחזר. היום, אתם יכולים לעשות את זה באמצעות החזר מס באינטרנט וזה הרבה יותר קל והרבה יותר מהר. איך זה בדיוק קורה? על כך בשורות הבאות.

תוך כמה זמן מקבלים החזר מס?

האם אתם זכאים להחזר מס?

ובכן, את זה יהיה עליכם לבדוק, אבל כאן נספר לכם איך עושים את זה. ובכן, החזר מס באינטרנט ובכלל, מגיע לכל אדם ששילם עודפי מס הכנסה. אם שילמתם יותר מדי מס הכנסה מתישהו במהלך 6 השנים האחרונות, המדינה מוכנה ואפילו רוצה להחזיר לכם את המגיע לכם. תשלום של מס הכנסה גבוה מדי הוא לא סביר בהתנהלות הרגילה, אבל אם במהלך 6 השנים האחרונות החלפתם מקום עבודה, ישבתם בבית ללא עבודה בין עבודות, התחתנתם, התגרשתם, הבאתם ילדים לעולם, נפגעה מאוד בריאותכם וכן הלאה, ייתכן מאוד שחל שינוי גם בחבות המס שלכם. אם השינוי הזה לא בא לידי ביטוי בגובה המס בו חויבתם, הרי שמגיע לכם החזר מס.

ראו גם: תוך כמה זמן מקבלים החזר מס?

איך בודקים בפועל?

כאשר אתם מגישים בקשה לקבלת החזר מס באינטרנט, הבקשה שלכם עוברת שתי בדיקות. פעם אחת על ידי הגורם המקצועי שמטפל לכם בעניין ושדרכו אתם מגישים את הבקשה. גורם זה בודק האם אתם מתאימים לפחות לאחד מן המקרים אותם מנינו לעיל, ואשר יכולים להצביע על כך שמגיעים לכם החזר מס. במידה וכן, מוגשת בקשה רשמית לרשות המיסים שבודקת את הדברים בצורה מדויקת על סמך הנתונים שבידיה. במידה ואכן שילמתם יותר מדי מס, תעביר אליכם רשות המיסים את החזר המס המגיע לכם היישר אל חשבון הבנק.

אפשר גם באינטרנט

כאמור, היום אתם יכולים להגיש בקשה לקבלת החזר מס באינטרנט וזאת דרך גורמים מקצועיים שונים, המציעים את השירות אונליין. במסגרת זו תצטרכו למלא טופס מקוון עם פרטי הזיהוי שלכם ועם נתוני תעסוקה ונתונים משפחתיים שונים שיכולים להיות רלוונטיים לעניין הזכאות שלכם להחזר מס. במידה ויהיה צורך בכך, תוכלו לשלוח מסמכים ואישורים שונים שתתבקשו לשלוח, בין שבאמצעות הדואר ובין שבאמצעות המייל או האתר עצמו. את כל זה יגיש אותו גורם מקצועי לרשות המיסים ואתם תוכלו לקבל את החזר המס המגיע לכם מבלי לצאת כלל מהבית. שימו לב ששירות החזר מס באינטרנט כרוך גם הוא בעמלה שיכולה לנוע בין 7% ועד 30% מגובה ההחזר שתקבלו, אם כי במקרה של שירות מקוון, העמלות הן בדרך כלל באזור הנמוך יותר של הטווח.

ראו גם: מה זה מדרגות מס הכנסה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
תוכן עניינים
לפרסום כתבה באתר
מאמרים אחרונים
החזר מס להורים לילדים

אזרחים רבים שהם הורים לילדים זכאים להחזר מס מרשות המיסים בגין הילדים שלהם. את נקודות הזכות להם אנו זכאים כולנו מכירים בצורה מאוד שטחית, שכן

קרא עוד »