החזרי מס לשכירים – על מה ולמה?

 

אנו שומעים פעמים רבות על כך שעסקים קטנים וגדולים, חברות ועסקים מורשים זכאים להחזרי מס. מה בנוגע לשכיר הפשוט? רבים מהשכירים אינם מודעים לכך שהם זכאים להחזר מס מסיבות כאלה ואחרות, ואותו עודף אשר נשאר אצל רשות המיסים עובר לקופת המדינה. לשכיר יש עד שש שנים לדרוש את כספו חזרה, כמובן שאף אחד לא יבוא ויודיע לכם שיש לכם זכות ברשות המיסים, אתם צריכים לדאוג להחזר הכסף שלכם בעצמכם.

ניכוי שגוי – החזרי מס לשכירים – על מה ולמה? 

הבעיה הנפוצה ביותר בקרב שכירים הוא מקרה בו מנוכה משכרו של העובד מס הכנסה בשיעוראיך לדעת מתי עובד שכיר זכאי להחזר מס גבוה יותר ממה שעליו לשלם על פי דרגת המס בה הוא נמצא. חישוב המס מושפע מההכנסות שלכם בשנה הקודמת ושיעור ההכנסות שלנו בשנה הנוכחית בהתאם לגובה המשכורת שלנו. כל שינוי אשר מתרחש במהלך השנה הנוכחית אינו משפיע על גובה המס שלכם, ובמקרה כזה עליכם להיות ערניים. אמנם מס הכנסה מחושב על פי ההכנסה השנתית, אך כל חודש בחודשו אנו נפריש מס הכנסה מהמשכורת שלנו, לעיתים נוצר פער בין ההכנסה לבין גובה המס אותו אתם משלמים, במקרים כאלה הינכם זכאים להחזר מס.

דוגמאות – החזרי מס לשכירים – על מה ולמה? 

על מנת שתוכלו לקבל אומדן על מצבים בהם שכיר זכאי לקבל החזר מס מרשות המיסים, ריכזנו עבורכם מספר דוגמאות נפוצות שלרוב אינן מטופלות על ידי השכיר.

חל"ת – חל"ת הפכה למילה הפופולרית ביותר בקרב הישראלים בשנת 2020, עקב משבר הקורונה. חל"ת היא חופשה ללא תשלום, למעשה מעין אבטלה. ברגע בו לא עבדתם מעל חודש ברצף, בין אם מדובר על חל"ת או על אבטלה, הינכם זכאים להחזר מס.

שינוי במשכורת – המשכורת שלכם נפגעה לרעה? עברתם לעבודה בה השכר נמוך יותר? ירדתם לחצי משרה? סביר להניח שמס הכנסה עדיין גובה ממכם את אותו שיעור המס בהתבסס על המשכורת הגבוהה שלכם. במקרה בו נפגעה ההכנסה שלכם, הינכם זכאים להחזר מס.

הוצאות מוכרות – בשל נגיף הקורונה רבים מהשכירים מצאו את עצמם עובדים מהבית, אתם זכאים להחזר מס עבור זה. כל הוצאה אשר קשורה באופן ישיר או עקיף לעבודה שלכם מזכה אתכם בהחזר מס. ההוצאות יכולות להיות שכר דירה חלקי, ארנונה, חשבונות חשמל, טלפון, אינטרנט וכל מה שנמצא בבית שלכם ומשמש אתכם לעבודה.

למה לא כולם עושים את זה – החזרי מס לשכירים – על מה ולמה?

אוקיי, זה נשמע טוב מדי… אבל כאן מתחילה הבעיה. למה לא כולם מגישים בקשה להחזר מס אםחישוב החזרי מס עבור עובדים שכירים כולם זכאים? הבעיה היא התהליך הבירוקרטי מול רשות המיסים. מדובר על תהליך ארוך הכרוך בהוצאת טפסים ואסמכתאות, במיוחד כאשר אנו רוצים לדרוש זכאות למס עבור שנים קודמות. מס הכנסה אינו פותח את שעריו בחום עבור כל מי שדורש החזר מס, לעיתים אפילו נראה כי הוא מקשה על הדורשים. פה מגיעה ההתמדה שלכם, זכרו שאתם זכאים למאות ואלפי שקלים בשנה, המון כסף שיכול לעזור לכם. 

לא נשלה אתכם, אפשר להתמודד לבד מול רשות המיסים, אך ההתמודדות קשה מאוד. תוכלו לבחור להתמודד מול רשות המיסים לבד, או לפנות לחברה מקצועית אשר מתמחה בהחזרי מס, חברה זו תדאג שהתהליך יהיה הרבה יותר מהיר ופשוט עם מינימום מעורבות מצידכם. בין אם אתם פועלים לבד או דרך חברה, חשוב לא לוותר ולדרוש את מה שמגיע לכם. בדקו את הזכאות שלכם, ולאחר מכן התחילו בתהליך.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
תוכן עניינים
לפרסום כתבה באתר
מאמרים אחרונים
חייל משוחרר מס הכנסה

חייל משוחרר הוא הרבה יותר משלב בחיים בכל הקשור למיסים שאתם משלמים למדינה. במסגרת הניסיון של המדינה לעודד ולסייע לחיילים משוחררים להתאקלם בשוק העבודה, מעניקה

קרא עוד »
משרד להחזרי מס במיתר

  על פי הדוחות של משרד האוצר עצמו, בקופת המדינה שוכבים עשרות מיליארדי שקלים המגיעים לישראלים כהחזרי מס ואין להם כל דורש. האם זה אומר

קרא עוד »
החזר מס חינוך מיוחד

החזר מס חינוך מיוחד באם יש להורים ילד שמוכרת לו תופעה שנקראת עיכוב התפתחותי, בשל "לקות למידה חמורה", תהיה להם אפשרות לקבל 2 נקודות זיכוי

קרא עוד »