החזרי מס לעולים חדשים 

החזרי מס לעולים חדשים 

אילו הטבות מס עולים חדשים יכולים לקבל? ובכן, פטורים במס הכנסה על רווחי הון, הקלות משמעותיות בנושא המס על קצבאות, ואף אחרות. באופן כללי, ניתן להניח שלא כל האנשים שניתן לכנות אותם "עולים חדשים", מודעים להטבות ולהקלות שהם יכולים לקבל בנושאי מס, ובכלל. כך שעל פני תקופות זמן שונות, ושנות מס מסוימות, כספים יכולים פשוט להצטבר להם. אם כי, במדינת ישראל ניתן לקבל החזרי מס רטרואקטיביים עד שש שנים אחורה – כך שזה בהחלט אפשרי לקבל את אותם כספים בקלות ובפשטות.

החזרי מס לעולים חדשים 

הטבות מס מטעם רשות המיסים

רשות המיסים מחשבת את המיסים שהיא מבקשת על פי מדרגות מס המוחלות על הכנסות, כמו גם על ידי החלת נקודות זיכוי, התייחסות לסטטוס אישי, הוצאות שונות וכיוצא בזה. כך, שאם מחילים דרכי חישוב מסוימות, שמתייחסות להוצאות, סטטוס אישי, נקודות זיכוי וכיוצא בזה – אפשר לגלות שהמס המשולם מתקזז באופן ניכר. ואם הוא לא מתקזז, אף על פי שהוא היה יכול להתקזז – הרי שישנה אפשרות לקבל כאן החזרי מס.

עולים חדשים יכולים לקבל רבע נקודת זיכוי שנתית, עבור כל חודש, מתוך 18 החודשים הראשונים לעלייתם לארץ. לאחר 18 חודשים, כל עולה יכול לקבל שישית נקודת זיכוי שנתית, על כל חודש בשנה הקרובה, או 12 החודשים הקרובים. לאחר תקופה זו, תינתן 1 מתוך 12, או תריסרית נקודת הזיכוי השנתית, על כל חודש מתוך עשרת החודשים הבאים. כך שאם נאסוף את כל החודשים, נדמה שעולים חדשים יכולים לקבל הטבות מס למשך 42 חודשים. נקודות הזיכוי הללו יכולות להתבטא בהחזרי מס לעולים חדשים, פלא גדול.

דחיית תקופת הטבת המס

למעשה, באם עולים חדשים החליטו להתגייס לצבא, או אפילו ללמוד באקדמה – הם יכולים להגיש בקשה לדחיית זכאות במס עד תום השירות הצבאי או הלימודים האקדמאיים – כך שהם יכולים לשמור אותם עבור תקופה שבה הם יכולים להכניס כספים. יתרה מכך, אם תקופה מסוימת אדם מסוים שיכול לקבל את הטבות המס, לא חי בארץ – ועל פי כן אפשר שלא קיבל את נקודות המס, למשך 6 חודשים או יותר אך לא יותר מ-3 שנים, אפשר לבקש שתקופה זו לא תהיה כלולה בתקופת 42 החודשים שאפשר לקבל עבורה נקודות זיכוי במס.

שלל הטבות מס שונות

 מה גם, שאם אנשים מסוימים עולים לארץ עם רווחים, וכספים שהתקבלו כתוצאה ממכירת נכסים בחו"ל – אפשר שהם יהיו זכאים לפטור מס עבור אותם רווחים. מעבר לכך, פטורים מסוימים ממס הכנסה יכולים לחול במשך 10 שנים מעת העלייה לארץ, כמו גם, אפשר שיהיו פטורים אחרים ממסים בעבור ריביות והצמדות מפיקדון מטבעות חוץ, כמו גם בהנחות בתשלומים של מס רכישה, כמו גם הטבות אחרות במס שקשורות לקצבאות, פנסיות, כמו גם פטור ממסים על הכנסות שהתקבלו בחו"ל, וכיוצא בזה.

אנחנו לא יודעים אם הטבות המס נועדו לעודד עלייה, שכן אנחנו לא סבורים שאנשים ששוקלים עלייה לארץ יידעו מראש כי ישנה אפשרות לקבל הטבות מס שכאלו, או בכלל ישקלו אותן בגורם משמעותי במעבר לכאן – אבל היי, מי יודע, אולי יש אנשים שיודעים על כך וזה כן פקטור בהחלטה שלהם. כך או כך, עולים חדשים יכולים לקבל הטבות מס ממדינת ישראל, והן יכולות לחול למשך מספר שנים – והן מושפעות מכל מיני סוגים של נתונים ופרמטרים שונים. נשמח לסייע ולעזור להטיל עוד אור על הנושא, במידה ויש רצון לקבל מידת מה מעזרתנו. תודה על קריאתך.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
תוכן עניינים
לפרסום כתבה באתר
מאמרים אחרונים
החזר מס שבח

החזר מס שבח למי מאיתנו שחושב שיש ביכולתו לקבל החזר מס שבח, ישנה אפשרות לקבל על כך מידע נוסף בכתבה שלפנינו. ראשית כל, ניתן להגיד

קרא עוד »