החזר מס - מחשבון אונליין:

החזרי מס לנכי צה"ל

החזרי מס לנכי צה"ל

מה הם החזרי מס לנכי צה"ל? ובכן, החזרי מס באופן כללי, הם למעשה הטבות מס שניתן להפחית, בעזרתן, את הסכום שמשלמים למס הכנסה. הטבות המס הללו יכולות להיקרא גם נקודות זיכוי, או נקודות מס. מס הכנסה, כדרך "פקודת מס הכנסה" (הם אוהבים להישמע רציניים ופיקודיים, כנראה), מצהירים איך הם מחליטים בי יקבל את הנקודות הללו. ובמקרה זה, הם בוחרים להעניק נקודות מס מסוימות לאנשים שקיבלו הכרה כנכי צה"ל, כי היי, למה לא בעצם. 

החזרי מס לנכי צה"ל

מענק מאגף השיקום

החזרי מס לנכי צה"ל, יכולים להיות גם סוג של מענק. המענק מתקבל על ידי הוראה שמגיעה מאגף השיקום, ומספרה 80.01, שכן הצבא אוהב מספרים מעניינים. סכום הכסף מיועד לאנשים שקיבלו הכרה בנכות צה"לית כלשהי, עברו שיקום, ורואים את עצמם בונים לעצמם חיים מתפקדים ופוריים. המענק ניתן הן לעצמאיים והן לשכירים, משולם בסופה של כל שנה קלנדרית. אלו שיכולים לקבל את המענק, הם אלו שקיבלו הכרה בנכות שמספרה באחוזים הוא בין 19-89%. ככל שהמספר גבוה יותר, כך גם גובה המענק.

לקחת אחריות

כדי לקבל את המענק, יש עניין לעשות זאת באופן עצמאי ומיועד – כלומר, לדעת שיש אפשרות לקבל מענק, ולהגיש טפסי 106, שמספרים כי אותו אדם אכן יכול לקבל את המענק על פי התקן שהגופים המעורבים מבקשים כרף כניסה, לקבלתו.  התגמול מגיע מצד אגף השיקום, יכול להיקרא גם "החזר מס לנכי צה"ל", ומועבר לחשבון בתחילת שנה, כנראה בחודש ינואר, תוך התייחסות לשנת המס הקודמת.

 

מעניקים בגבהים שונים

באופן כללי, נדמה שיש 3 רמות של החזרי מס בנושא הזה, והן מושפעות מאחוזי הנכות שאדם מסוים קיבל. ככל שהרמות גבוהות יותר, כך אפשר לקבל זיכוי רב יותר בגין החזרי מס. רמה 1 יכולה לזכות ב-244 ₪, רמה שנייה יכולה לזכות ב-1,234 ₪ (מספר כה ליניארי, לא כן?), בעוד שרמה 3 ואחרונה כנראה יכולה לזכות ב-2,335 ₪. מענק כספי, שיכול להתקבל כהחזר מס עבור שנת המס הקודמת.

כיצד לבקש את המענק?

את הבקשה להחזרי המס ניתן להגיש דרך האזור האישי באתר הרלוונטי, עבור שנת מס קודמת עבורה מקבלים את המענק. רלוונטי לעשות זאת במעוד הקרוב למועד ההגשה, כדי לקבל התייחסות פשוטה וקלילה. מה גם, שכחלק מהגשת הבקשה, מתבקש להדגים כי מבקש המענק נמצא במסגרת כלשהי של עבודה, ושהוא אכן שלים מס הכנסה – בין אם הוא שכר או עצמאי, וטופס 106 יכול לאפשר לו להעיד על כך. 

לאחר מילוי טופס 106, ניתן לשלוח אותו באמצעות פקס לאשת הרווחת בלשכת השיקום, בה אותו אדם רשום. ניתן להמליץ כי לאחר שליחת הטופס, יורם טלפון ללשכה כדי לוודא שהטופס התקבל והחל טיפול בעבורו. המענק לא משולם באופן אוטומטי, אלא עצמאי ומיודע לאחר שהוגשו טפסים, וכן הלאה. באופן כללי, נדמה שהעיקרון המנחה בהענקת המענקים – הוא הענקתם לאנשים שהחליטו לחזור למסלולי העבודה. אולי זו הסיבה שהוא מוגדר כהחזר מס, כי הוא כנראה רלוונטי עבור אנשים שמשלמים מס, כלומר, עובדים או מכניסים הכנסה כלשהי.

באם אדם מסוים רוצה להגיש בקשה לקבלת המענק, הרי שניתן לעשות זאת גם כדרך הגשת הטפסים, וחלקם ניתן לקבל מהמנהלים בחברה בה אותו אדם עובד, שכן הם יכולים לספק לו טפסי 106 רלוונטיים לבקשתו. הטופס אמור להכיל פירוט הכספים ששולמו לעובד, כמו גם תשלומי מס הכנסה, קופות גמל, ביטוח מנהלים, ביטוח לאומי, קרנות השלמות וכיוצא בזה.

נשמח לעזור בהינתן רצון, תודה על קריאתך.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
החזרי מס לנכי צה"ל
תוכן עניינים
לשיחת ייעוץ חינם התקשרו או השאירו פרטים
מאמרים אחרונים
התקשרו עכשיו!

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!